Eesti uudised

Koolipoiss uppus segastel asjaoludel: "Ardo ei läinud kunagi üle pea vette!"

Arvo Uustalu, 7. august 2014 07:00

104 KOMMENTAARI

a
Alberto/ 9. august 2014 18:13
Sügav kaastunne vanematele. Samas loodan, et siinseid kommentaare nad ei loeks.
h
hüppaja / 8. august 2014 18:06
kurat ma ise nägin ja olin kolmandal kui ta sealt tagurpidi saltot vette hyppas ja huppasin järgi ja siis olin just tema kõrval kui ta seal puki all sillalt vette hyppas peakat ja ujust kõrkjate poole ma ei mõista mis jutt see on et ei julge ta hyppas omal vabaltahtel vette ja mdea mis ta isa arvab sellest aga nii see on ja seda tunnistavad paljud inimesed võin isegi nende konktakid anda fbsse kui soovi
P
!/ 8. august 2014 08:03
Paljud räägivad siin lükkamisest. Aga kõne alla tuleb ka suitsiid antud olukorras?!
Ei tohi süüdistada kohe sõpru, need noored inimesed võivad olla samasuguses shokis. Kaastunne kõigile lähedastele.
t
to Kits 09.15/ 8. august 2014 00:19
Sa oled julm inimene. Ei jõua su kommi ära imestada. Kuidas sa suudad leinava isa üle niimoodi tänitada ?
m
miks / 8. august 2014 00:12
on sellistes veekogudes mingid hüppetornid, kui pole koha peal vetelpäästet?
t
to kaasatundja 09.33/ 8. august 2014 00:00
Miks arvad, et parastajad ainult mehed on ? Naised parastavad samuti.
Minu arust on igasuguse õnnetuse puhul parastamine ülimalt õudne.
Nii kohutavalt kahju noorest elamata elust.
s
syyt/ 7. august 2014 22:12
kaastunne sugulastele. mis seal juhtus, ei oska kommenteerida.
mina ka pidin algklassides ära uppuma. kaks klassiõde olid siis mu kõrval. see, kes oli lähemal, ujus kähku kaugemale. kui ma vee alla kadusin. teine klassiõde oli õnneks harilik inimene ja pistis karjuma ja mind tõmmati kohe välja. seega, pahatahlikud inimesed tulevad pahatahtlikest lastest!!!
m
maamiis/ 7. august 2014 22:02
Harry on Rakvere garaazi ülem ju ! Mida tema sinna Porkunisse otsis?Tema ei käi ju päästmas !
k
kuule/ 7. august 2014 22:56
mis see sellese puutub, poiss uppus ära ju, see on tähtsam !

c
chji/ 7. august 2014 20:31
Isa süüdistab kooli, et tema 18-aastane poeg ujuda ei oska ?!
t
teadja./ 7. august 2014 18:38
Ilmselt oli ta ühe kopsuga poiss,kes hüppetornist sügavasse vette prantsatades ei suutnud veepinnale tõustes hinge kinni hoida.
x
xavier/ 7. august 2014 21:20
k
kas nüüd on nii, et õhtulehes võib pealkirja kirjutadamistahes roppuse, aga kommentaaride arvu üleval hoidmiseks kustutatakse ainult kommentaar, aga nimes sisalduv nilbus jääb alles/ 7. august 2014 16:02
m
Maria/ 7. august 2014 15:54
Mina ei oska ujuda üldse ja samuti hoian veekogudest eemale. Olen käinud veekeskustes ja ka seal olen üliettevaatlik. Kes ei oska ujuda see kardab üldjuhul vett ja kindlasti ei hakka kuskilt vette hüppama. Ise panen just oma 5 a ujumiskooli, isegi kui laps järgmiseks aastaks ujuda oskaks ikka ei lubaks teda veekogudesse ujuma. See suvi on meeletult hull olnud uppumiste koha pealt, jube ja kahju. Tõesti tundub, et parem on mitte ujuda osata, siis ei roni ka mitte kuhugi.
k
Keegi/ 7. august 2014 14:37
võis talle peale hüpata.
Mina olen alati paanikas, kui lapsed üksteiste järel hüppetornist vette kargavad. kogu aeg passi, et enne ei hüpata, kui eelmine on hüppaja veepeale tulnud ja eemale ujunud. Lausa ime, et midagi pole juhtunud veel.
i
7. august 2014 14:29
iga aasta, eriti suvel, saab pea 1 % meist vees hukka, teine kindlasti liikluses. riik peaks algklassidest, ka lasteaias, hakkama õpetust korraldama ujumisest, vetelpäästest, tervisega seonduvast, esmaabist, osalt seda juba tehaksegi, aga veel ja liiklust ka ! kui ina oleks riigi juht, siis ma teeks seda kiiremas korras, enne, kui üksi oma riiki jääks.
l
loll nagu lauajalg/ 7. august 2014 16:18
jah, iga aasta upub 13 000 inimest ja teine 13 000 saab liikluses hukka. Tõepoolest, iga aasta....
.
7. august 2014 14:23
.Kaastunne vanematele.Olen ka kaotanud oma poja.Ta uppus ka Porkuni järve.Ma mainiksin ka seda,kui on rand ja seal käib niipalju inimesi peaks olema vetelpääste .
e
Ei tea/ 7. august 2014 19:52
kas antud juhul oleks ka vetelpääste aidanud. Ega kôiki rannas olijaid ju ikka valvata jôua, enamasti peetakse silm peal just lastel, aga siin oli tegemist täisealise noore mehega.
n
nojah/ 7. august 2014 14:07
Arvan, et keegi sõpradest tõukas ja ei mõelnud tagajärgedele. Sellise südametunnistusega edasi elades on väga raske ka sõbral, kes seda tegi.

m
mai/ 7. august 2014 14:00
Kooli ei saa süüdistada, kuna paljudes koolides ei ole ujulat. Nt Viljandi linnas on kõikide koolide peale 1 ujula...
a
ann/ 7. august 2014 21:37
Seal toimuvad ujumistunnis ka maakoolide lastele, samuti on võimalus käia õhtuti ja nädalavahetustel ujumas. Alati on kohal inimene, kes lapsi ka lahkesti juhendab, kui küsida. Kes vähegi tahab, saab Viljandis ujumise selgeks!
M
.../ 7. august 2014 13:41
Mul olid ujumistunnid koolis aga seal ma ujuma ei oppinud, nagu keegi utles kas rogkem aega vaja nagu rattadoit voi et keegi 1-1le sinuga sulistaks, kooli ujumistunnid olid rohkem nii et need kesujuda ei oska sulistage katepeal lastebasseinis need kesoskavad tohivad suurtebasseini minna.
t
..../ 7. august 2014 13:40
to: vanaema
Sul on taiesti oigus, kui artklit lugesin tuli endale see ka pahe akki keegi "nalja" parast lukkas. Ise olen ka situatsioonis olnud kus kondisin joe puki peal tahtsin lihtsalt maha istuda ja jalgadega sulistada, kuna mu ema ei lubanud ule naba vette minna ja maolin rahul kalda juures ujumisega. palusin ilusti koikidel kaldalolijatelt et ma kardan sugavat vett ja kui pukiaares selja poorasin uks tudruk lukkas mu vette, ma onneks oskasin ujuda ja parim sobranna huppas vette kui nagi ujus minu juurde aga moment kui ootamatult veeLla laksin ja vett kurku tombasin oli hirmus. Kuikeegi kes ujuda ei oska..ei taha moeldagi.
2
2 lapse ema / 7. august 2014 13:33
mis puutub siia tänapäevane kooliharidus - mind õpetas ujuma ema, oma lapsi õpetan ka ujumajuba 5 aastaselt. Lasteaia viimane rühm käib samuti ujumas ja ka koolis algklassid.
Kui ujuda ei osata, siis minnaksegi põlvini vette.
a
Aimar/ 7. august 2014 13:09
Teisi hea õpetada ja tagantjärgi oleme kõik targad.
Kaastunne.
j
Juhtus sama asi/ 7. august 2014 12:42
Päev peale Ardo surma läksin ma Porkunisse ujuma. Olen harjunud, et saab kaugele ujuda, enne kui sügavaks läheb. Ujusin ~4-5meetrit ja allapoole vajudes ei tundnud ma põhja. Probleem sama-ujuda ma eriti ei oska, ainult lühikest maad. Läksin pöördesse ja kui poleks olnud minuga kedagi kaasas, siis oleks minuga ka umbes midagi sellist juhtunud. Kui muud probleeme ei leita, siis on kindel see, et vesi oli liiga sügav ja Ardo läks paanikasse.
n
no kuidas/ 7. august 2014 12:34
Kui oled seltskonnaga siis annad ikka aimu, et lähed ujuma ja kutsud kellegi ka endaga kaasa. Ja seal hüppepuki juures on alati palju inimesi, kuidas keegi ei märganud siis?
k
Kurb lugu :-(/ 7. august 2014 14:23
Olen raadiost ja telekast kuulnud, et uppuja upubki vaikselt, ta ei suuda karjuda kui juba korra vett hingamisteedesse tõmmanud. Paar korda rahmab käega ja keegi ei märkagi kui inimene vaikselt vee alla vajub. Ma usun ka seda versiooni, et põhi kadus järsku jalgealt.
t
Teate Lambad!/ 7. august 2014 12:08
Enne, kui vettehüppeid hakkate tegema peale päikese käes praadimist--JAHUTAGE END KÕIGEPEALT LIHTSALT VEES OLLES, KUNI KEHA ON TEMPERATUURIGA KOHANENUD JA SIIS MINE ALLES PUKKIDEST JA TORNIDEST HÜPPAMA. No tõesti, lambad koos.

õ
õpilane/ 7. august 2014 12:06
Meid viidi nii lasteaias kui ka koolis ujuma. Lasteaias pidi maksma aga koolis mitte. Käisime iga nädal ujumas, ja õppisime küll. Iga inimese oma valik, kuhu kooli laps läheb. Mina kahjuks klassiga koos ära ei õppinud, aga käisin ema, onu, tädi ja õe ning vennaga järveääres. Õppisin ise selgeks...
p
Priit/ 7. august 2014 11:45
Jube kahju, et selline asi juhtus, võtab lihtsalt sõnatuks. Olime Ardoga lapsepõlves head sõbrad, ta elas meie kõrval kortermajas. Meil oli seal väljakujunenud oma seltskond lastest, kes kõik elasid ligilähestiku. Käisime kõik koos õues mängimas, ratastega sõitmas ja palju muud, sh Ardo. Poleks iial osanud arvata, et just temaga midagi sellist juhtuda võib. Ta oli väga korralik ja tubli poiss, siia maani ei suuda uskuda, et temaga just nii läks. Minu sügav kaastunne perele ja lähedastele, olge tugevad!
t
tsee/ 7. august 2014 11:34
selle kooli ujumisõppega on nagu matemaatikaga.
mõni saab selgeks ja mõni saab kuidagi hakkama. mina olen ka käinud koolis ujumist õppinud kohustuslikus korras. aga selle tundide arvuga mina küll seda selgeks ei saanud, ma vajanuks selles järelaitamist või suvetööd. nagu mõni matemaatikas.
mõnel on lihtsalt rohkem annet nii ujumiseks või matemaatikas. neil on kerge. neil kel pole annet, need peavad rohkem õppima, et selgeks saada.
k
Kahjuks/ 7. august 2014 11:30
Kui inimene siiski on päikese käes liiga kaua olnud ja otsustab näiteks sukelduda järsult külma vette võib vabalt tekkida teadvuseta olek. Kui keha külma vette satub järsult on see üks asi aga kui ka pea satub järsult....
p
porkunis/ 7. august 2014 22:05
ei olegi külma vett ju ,Tegu ju mingi tiigiga ,mis aegajalt ära kuivab
t
tüdruk,nüüd juba vanaema/ 7. august 2014 11:30
vanemad ja koolid peaksid peale ujumise veel midagi õpetama- teise vette lükkamise ohtlikkust,see peaks lausa karistatav olema. Olin 12 või 13 ja oskasin päris hästi ujuda,aga pole kunagi meeldinud sukelduda ega ujuda vee all, klassi poisid tegid omaarust nalja ja lükkasid mu vette,kus polnud isegi üle pea,ahmisin kogu vee sisse ja puristasin ,mis hirmus,no küll oli kõigil nalja nabani,ka neil kaldalolijatel,kes üldse asjasse ei puutunud...ja seepärast tuustisin kord aastaid tagasi läbi ühe külapoisi,kes mu lapsega sama tegi,arvan,et jäi meelde,aeg oli teine ,tänapäeval ma loomulikult mitte enam ei tuustiks,vaid peaksin koos kõigi asjaosalistega maha korraliku koosoleku
k
7. august 2014 11:24
Kaastunne! Tõenäoliselt temperatuuride erinevus või uumarabandus, aotas teadvuse lihtsalt..
Märgiks siiski, et pisut kummaline, et päästetöötaja ei tea, et inimene upub märkamatult. Keegi nii suurt inimest ei jälgi ju ekstra.
Ja ujuma peaks lapsed õpetama lapsevanem nii varakult kui võimalik, kui vähegi mingi veekogu lähedal. Ma ise ka hästi ei uju, aga no veepeal püsin ikka. Lapsed 9 ja 7 olen mõlemad suvel järve ääres ujuma õpetanud. Mitte, et nad hästi ujuks, aga siiski oskavad juba. Ja järjest paremini. Kuna põhi on all ja veehirm ületatud, õpivad juurde järjest minu valvsa pilgu all. Loodan, et suureks saades oskavad juba hästi ujuda. Koolis võib ju ujumine olla, aga seal midagi korralikult ikka ära ei õpi, me ei ela lõunamaal, et saaks iga nädal "päris vees" ujuda..
v
Väga õige/ 7. august 2014 18:19
Olen selle jutuga 100% nõus.
m
Minu arvamus/ 7. august 2014 10:46
Eks need sõbrad teavad,kes temaga seal olid.Ei tahaks nende olukorras olla.Sellise südamemurega,aga eks aeg toob sellele ka varsti vastuse.Rahulikku esetunnet neile.
k
kaastunne/ 7. august 2014 10:45
Tunnen poisi vanematele südamest kaasa ja soovin tugevust nii suure valu talumisel. Miks?miks? miks? - see küsimus jääb paratamatult piinama.

h
7. august 2014 10:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
HiHi/ 7. august 2014 11:08
to: hahaha nlk 10:41 loodame, et järgmine nlk oled sina ajudeta debiil.
s
selgeltnägija/ 7. august 2014 11:17
j
jota/ 7. august 2014 11:54
eks kaine autojuht peab ju olema nolk, korralik inimene ta ei saa ola
k
Kriku/ 7. august 2014 10:39
Kooliharidust on kerge kiruda, aga mida vanemad ise tegid, et laps korralikult ujuma õpetada?
m
7. august 2014 11:02
Mõtlen täpselt sama! See peaks ikka vanemate kohus olema eelkõige, et tema laps oskaks ellu jääda eri tingimustes.. Väga nõme on ajada süü jumal teab kuhu
l
lapsevanem (ka vanaema)/ 8. august 2014 11:49
Minu ujumisoskus on selline 3-, aga lapsed panin ujumistrenni. Oma raha eest. Just sellepärast, et nad ujumise selgeks saaksid. Ja nii on olnud päris mitme asjaga (mitte küll nii eluliselt vajalikuga) näiteks ratsutamine, tennis, peotants. See peaks ikka lapsevanema mure olema, et lapse oskusi arendada. Eks ta suuremaks saades vaatab, mille juurde jääb.
l
lugeja/ 7. august 2014 10:39
Kuuma ihuga ækitselt kylma vette prantsatades veresooned ahenevad ja teadvus kaob?
h
7. august 2014 10:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
To H/ 7. august 2014 10:47
H, Te olete lihtsalt psüühiliselt haige inimene, väga Haige.
l
L/ 7. august 2014 10:56
Arvan, et kasutad peaaju asemel selja oma.
k
7. august 2014 11:56
kuule, ära solva seljaaju, ilma seljaajuta sa oled juurvili
v
vast poiss segas kedagi endast paremat/ 7. august 2014 10:35
üks pärnakas uputas ka inimese alles eile. LIHTSALT LÜKKAS
m
Mina/ 7. august 2014 10:22
ka ei oska ujuda,olen Emajöe ääres yles kasvanud ja kogu elu elanud veekogu lähedal,aga ma ei pysi vee peal,yksköik kuidas käsi ja jalgu liigutan,ikka lähen pöhja,kes mind on proovin öpetada ka ei möista kuidas see nii on.KAASTUNNE VANEMATELE.
h
7. august 2014 13:40
hingamine ... tõmba kopsud õhku täis, ja proovi lihtsalt vee peal liuelda, muidugi mingi osa sust vajub vee alla, kuid jääd üldiselt pinnale, natukese aja pärast jälle, nina üles ja ahmid õhu kopsu, jne. ise olen suviti mere ääres nagu hüljes sulistanud, enda arust kõiki trikke tean, ja väga raske taipata, kuidas just noored spordipoisid upuvad. see polnud esimene selline. kehv ujumisoskus ? neelatakse vett kopsud täis ja ongi kõik ?
tahaks lihtsalt kõigile öelda, et olge tähelepanelikumad teiste suhtes, äkki saate kedagi päästa ...
k
kylastaja/ 7. august 2014 10:18
Ma ise kylastan seda kohtapeaaegu igapäev ma tean, mis seal toimub ja tehakse tihti lükkatakse inimesi vette isegi mind on lükkatud mitmeid kordi, ja siis kui lähed kolmandale ehk kõige kõrgemale ei lubata enam kellegil alla minna vaid peab hüppama sealt!
m
Mina/ 7. august 2014 10:17
ka ei oska ujuda,kuigi olen Emajöe ääres yles kasvanud,kogu elu veekogu lähedal elanud Ma lihtsalt ei pysi vee peal,yksköik kuidas jalgu vöi käsi liigutan,ikka lähen pöhja,kes mind on proovinud öpetada

m
Mina/ 7. august 2014 10:17
ka ei oska ujuda,kuigi olen Emajöe ääres yles kasvanud,kogu elu veekogu lähedal elanud Ma lihtsalt ei pysi vee peal,yksköik kuidas jalgu vöi käsi liigutan,ikka lähen pöhja,kes mind on proovinud öpetada
l
L/ 7. august 2014 10:09
Õnnetusest, millest tänaseks 9 a. möödas,elan seda juhust praegu sama ehedalt läbi kui siis.....
16a. noormehe vanust,põlvistsaati vesi, sõpradega veepalli mängides......... ja oligi korraga kõik......keegi ei aidanud, rannas 3000 inimest.............................elu on julm....lapsi võetakse nagu loogu..............ma ei tea, kuidas vanemad sellest üle saavad, tean vaid seda, et aeg......toob leevenduse.
Mul on väga kahju...........kallistan vanemaid.
k
kuu/ 7. august 2014 09:34
Kuule kits..see sul öige nimi..tead vist tæhendust håsti..seepårast mökitadki..lase endale vesi peale ja allavoolu minek.Huvitav,et sinusuguste kommid låbi lastakse..kas sul ongi ..söbrad..kes kommi jagavad.
i
individuaalne/ 7. august 2014 09:19
Sügavkaastunne vanematele.Kahjuks on ujumiseoskuse omandamine väga individuaalne tegevus. Ei saa süüdistada õpetajaid,sest igaüks vajab veega kohanemiseks erinevalt aega.Ka psühholoogilist ettevalmistust. Inimesed on väga erinevad.Ühel kulub ujumiseoskuse arusaamiseks tund,kuid teisel terve igavik.Väga rumal on kedagi vette lükata või mõnitada ujumiseoskuse teemal.Inimesed olge üksteise suhtes mõistvamad ja hoolivamad.Austage ja pidage üksteisest lugu.
m
müük/ 7. august 2014 09:18
Õnnetus müüb ajalehti lausa rekordiliseks. Jälk ja ebainimlik suhtumine lehe tegijate poolt.
Madalaubaliste kommentaare ei kõrvaldata-lehe tase!
Laste oskuste eest vastutavad eelkõige vanemad. 18 peaks ammu oskama isesivalt mõelda, kuid riik võttis vastu seaduse, et juua tphib takistmatult igal pool- see on rumalate inimste hävingusse tõukamine, sihikindlalt ja tahtlikult. Võeti kaineks juhiks räägib juba kamba tegelikkusest.
Ja ei kirjuta lehed, kes kõmu jahivad, ühestki Eestis toimuvast suvisest järvedes, meredes ujumisvõitlusest. Ligi 1000 inimset ujus Pühajärve triatlonil.
Õhtuleht ei kõssanud sõnagi suurest spordisündmusest. Otsitakse ainult tragöödiaid. Küünilised ja banaalsed inimesed arvavad, et teiste tragöödiad saavad müügihittideks.
Võibolla peaks riigikogu võtma vastu veel ühe seaduse- rannas puhkajatele teha kohustuslikuks olla alkojoobes.
Ja vaadeke eswmalt, kas randade stöötvad "valvurid" ise ujuda oskavadki. Üks selline kiitles hiljuti Anen kanali ääres (punastes pükstes valvur) et ta pole ise sel suvel kordagi ujunud!!!??? Mis toimub?
s
Sander M/ 7. august 2014 09:46
Üldiselt kõik lõpetavad surnukuuris
j
Julie/ 7. august 2014 08:59
Võiksite vähe viisakamad olla , ei tea keegi ,mis seal tegelikult juhtus ---ehk mõni teisugune aitas teda. Vanematele sügav kaastunne ,tean mida tähendab lapse kaotus.
k
Kahju/ 7. august 2014 08:42
küll inimesest, kurb õnnetus, aga miks jälle süüdistada kooli? Vanemad peaks ikka lastele elemetaarsed ellujäämisoskused andma?
k
kits/ 7. august 2014 09:15
Tundub, et isa ongi selline kelle arvates on küik teised süüdi. Küll on kool süüdi, et poeg ujuda ei oska, küll on sõbrad süüdi, et ära uppus jne.
s
7. august 2014 13:47
sageli ongi. kui u vennaga umbes taoline õnnetus juhtus, siis ta sõbrad ka vaikisid, alles hiljem, kui ta ise ellu ärkas, siis see nn. sõber rääkis, et ei julenud midagi...
t
turvalisus./ 7. august 2014 08:40
Kaastunne vanematele, aga jah turvalise all mõtlen seda miks ta üksi läks kui ei osanud ujuda, miks keegi polnud temaga kaasas(sõpru jne.) kes oleks tähele pannud mis ja kus poiss on, ning teda kohe otsima läinud, juttu on ju hea pärast kirjutada, aga jah inimene ei tohiks üksi kas või suure rahva seas ujuma minna, tal võiks olla ikka sõbrad kaasas, kes aitaks kui midagi peaks juhtuma, väga kurb lugu.
t
Ta oli ju kaine autojuht/ 7. august 2014 13:30
Kui sõbrad on purjus, siis ongi õigem minna üksi ujuma, muidu mõni võib vee all ligi ujuda ja nalja mõttes sind jalgadest vette tõmmata. mul on nii olnud. Ei oska ka hästi ujuda, aga ikka leidus loll, kes arvas, et tuleb vette visata, küll siis ujuma õpin. Kahjuks ei õppinud, pidin uppuma ja siiani kardan vett ja purjus inimesi.

j
juhhei/ 7. august 2014 08:38
Lapse peavad ujuma õpetama lapsevanemad.
e
ei ole nii./ 7. august 2014 08:48
vanemad annavad juhtnööre mis peaks tegema, kooliga pole siin ka mingit tegemis, kui muidugi koolil pole kehalisekasvatusel ujumist sees, mina tean et ujumist õpiti vanasti oma vanemate sõprade käest kes sind juhendasid ja kes aitasid, mind on küll nii õpetatud ja olen rahul, nii et jätke kooli ja lapsevademad siit välja, see peab olema ikka lapse soov
b
brgds/ 7. august 2014 09:32
lapsi õpetatakse ujuma ujumistrennis. vanemad peaks selle muidugi korraldama. koolides ei õpetata ujumist vist kusagil. meil ujuvad 6 ja 8 aastane väga kenasti. nii et soovitan.
porkuni rannas peaks olema vetelpääste. see on ju kohalik suurim ujumiskoht. vähemalt 100 inimest iga päev peal.
t
7. august 2014 10:31
Tahad naha, kuidas minu ema õpetab ujuma, kui ta ise ei oska ja kardab vett?
h
Hoiatan. / 7. august 2014 08:30
Porkuni järv on ujumiseks väga ohtlik - kui silmas pidada nn." randa" - pigem on see kinnikasvannud tiigi ääreriba, kus mõne meetriga on vesi üle pea.
j
7. august 2014 08:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to JNS/ 7. august 2014 08:33
oled mölakas.............
S
......../ 7. august 2014 08:41
k
kaasatundja/ 7. august 2014 09:33
JNS!Häbi sul olgu,et julged siin teiste õnnetuse üle veel irvitada!Mis inimesed te sellised olete,kus te elanud olete,kes teid kasvatanud on?Ülim nahaalsus ja see kehtib siin paljude kirjutajate kohta!Mul on häbi,et meie ümber elab ja liigub selliseid kalke .julmasid ja parastavaid mehepoegi!
K
?/ 7. august 2014 08:24
Kui inimene ei lähe üle pea vette ega ei sukeldu. Kui ta siiski oskab pisut ujuda, siis on raske uskuda, et ta kirvena põhja läks. Nii et keegi mitte midagi ei märganud. Loogiliselt oleks ta näiteks krambi puhul ju rabelenud, appi hüüdnud. Ja kui kümned inimesed viibisid samalajal vaid 5-6 meetri kaugusel! Kuidagi kummaline. Loogiliseum seletus oleks selline, et inimene kautas äkki kuidagi teadvuse. Kuigi teisalt, tegu olevat olnud jällegi terve spordipoisiga.
s
siiber/ 7. august 2014 09:53
vaata vähem filme. uppuja ei karju - ta ei saa karjuda, sest ta üritab nendel hetkedel, kui nina korraks vee peale kerkib, õhku saada. samuti plärtsi ta kätega, nii et vesi lendab - teeb hoopis ronimisliigutusi ja seda pahatihti vee all.
ühesõnaga - uppuja läheb põhja täiesti vaikselt ja märkamatult. need, kes appi karjuvad, teevad enda arust head "nalja".
t
to siiber/ 7. august 2014 17:31
Mina olen kah kehvavõitu ujumisoskusega ja olen korra alaealisena üle pea vees krambi jalga saanud. Vabandust, aga mina tookord küll mingist hüpoteetilisest taevatrepist või redelist üles ronida ei üritanud. Rabelesin hoopiski elu eest ja äratasin seega kohe ka teiste suplejate tähelepanu. Ja muuseas ka hüüdsin ka. Vähemasti niipalju jagus külma verd. Ja pääsesingi ära, nagu näed. Muidu poleks täna kirjutanudki.
k
Koko/ 7. august 2014 08:17
meil olid ka nõuka-ajal juba ujumistunnid, aga ma ei saanud sealt muud, kui hirmu vee ja ujumise vastu :(, sest meil oli väga nõme õpetaja. Seetõttu panin oma esimese lapse juba 5aastaselt ujumise algkursusele ja teine läheb ka kohe-kohe sinna, et kooli minnes oleks ujumine juba selge.
a
7. august 2014 08:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
L
......../ 7. august 2014 08:44
Lausa kaks "sõpra". Miks te mõnitate niimoodi?
k
kriitikale/ 7. august 2014 10:29
Kas sa kaastunet oskad avaldada? Ei, ja see on absurd. Mida sul vanamed on õpetanud, kas ainult seksida?
v
7. august 2014 08:17
vene ajal koolis õpetati küll, aga mina seal selgeks ei saanud, hoopis ise vast 11 a õppisin, kuskil läti- leedu jõe ääres, suht madal ja kiire vool oli, et lihtsalt pidin kroolima hakkama, muidu oleks vool ära viind. seda mäletan, et kuradi hea meel oli kui aru sain, et nüüd oskan ujuda!
h
Helen/ 7. august 2014 08:15
laps tuleks õpetada juba lasteaias ujuma, nüüd on küll isa süüdistust imelik lugeda, et kool pole tema täiskasvanud poega ujuma õpetanud. :) Ja mis sõbrad need on, kes maärkavad kaaslase puudumist alles siis, kui kainet autojuhti vaja on?
t
tegelikult/ 7. august 2014 09:07
Lapsi õpetataksegi juba lasteaias ujuma, kus see võimalus on. Aga lapsevanemad ei pea seda luksust millekski. Ei anta lastele ujumisasju kaasa, leitakse kümneid vabandusi.

n
n27/ 7. august 2014 08:01
Kurb. Minul oli 2.klassis ujumisõpetus. Sain selgeks, kuid kuna praktikat tükk aega polnud, siis kuskil 15-aastaselt tuli ise uuesti hakata ujuma õppima. Praegu ujun basseinis vabalt kas või kilomeetri jutti, kui lahtistesse veekogudesse ei kipu. Kalda lähedal natuke sulistamist, kuid ujumisega sportimise mõttes tegelen vaid basseinis. Tume ja tundmatu vesi on hirmutav. Mis siis, kui midagi läheb vastu jalga, keegi hüppab kõrval vette ja ehmatab- kohe kindlasti riskima ei hakka, kuna ma pole kindel, et mul ei võiks ehmatusest paanika tekkida. Ujusin basseinis ja üks "tore" pereisa üritas midagi lapsele õpetada vist (vb jõmmlust) ja hüppas üle minu peakat, lained käisid mul üle pea, ehamatasin (kuna polnud üldse näha, et keegi hakkab hüpet sooritama, seda enam, et ta näeb, et ujun sportlikus tempos lõike) ja tõmbasin ka natuke vett kurku. Vabas veekodus oleks see võinud saatusliku paanika tekitada... Asi ei ole oskamatuses, vaid ootamatus olukorras, mis vees olles võib ka kõige tublima ja rahulikuma ujuja saatuslikult valesti käituma panna.
Kõikidele noortele vanematele kindel soovitus: juba 4-kuuse lapsega tuleb hakata regulaarselt basseinis käima. Kui nii varases eas ujumine jääb normaalseks tegevuseks, siis ei teki kunagi probleemi, et laps kardaks vett või ei julgeks ujuda. Lisaks tunnetab laps siis vett väga hästi. Mina kohe kindlasti nii hästi ei tunneta.
p
pereisa/ 7. august 2014 10:23
Mina tegelesin oma laste "ujutamisega" juba vannis, ehk siis päris varakult ning edaspidi sai kah basseinis käidud...
k
Kalev/ 7. august 2014 07:54
Kõigepealt kastunne omastele. Räägin ka oma kogemusest, mis oleks lõppenud mulle uppumisega. Läksin ka ühel suvepäeval vette jahutust saama. Vee sügavus oli mulle rinnani ja midagi nagu valesti ei olnud, hetkeni kui ma vette hüppasin. Millegipärast kadus ära tasakaalu tunnetus, täiesti ära. Midagi sellist nagu oleksid maani täis. Vajusin vee alla kontrollimata oma keha. Esimest korda elus arvasin, et nüüd on kõik. Kuidagi rabeledes suutsin ennast kaldale saada. Olin ja olen siiani täiesti terve ja arstid ei tuvastanud ka midagi. Nüüd oma kogemusest võin öelda, et vahel tekib terviserike hetkel mil oodata ei oska. Hiljem olen mõelnud, et kui ma oleks uppunud, oleks tekkinud samuti suur küsimus, miks uppus täiesti terve, kaine, ujuda oskav mees rinnuni vees.
Kui te näete vees midagi, mis tekitab teis korraks kahtlust, et midagi on valesti, siis sekkuge kohe.Kui kõik oli korras siis ka keegi ju ei pahanda.
k
Koolis,/ 7. august 2014 07:53
on treenerid,kes peaks lapsi ujuma õpetama juba varakult.Paljud vanemad ei oska ise ujuda,Väga kurb õnnetus.Kaastunne lähedastele.
n
naine/ 7. august 2014 08:07
Kus taoline kool on? Kõik koolid Eestis? Ära Sa märgi!
Ja kooli selles küll süüdistada ei saa!
Kaastunne vanematele!
k
koolipapa/ 7. august 2014 07:50
"Kahjuks on tänapäevane kooliharidus selline, et koolis lapsi korralikult ujuma ei õpetata," kriibib isa hinge."
Nii lolli juttu ei maksa ka ikka ajada.
n
nipi/ 7. august 2014 07:46
Mind küll koolis õpetati ujuma. Kool maksis isegi kinni ujumis tunnid ujulas. Tuleb lapsele ikka kool valida kus laps ikka õpib. Aga kaastunne vanematele
a
Aga/ 7. august 2014 08:18
Eesti pole Tallinn. Mõne kooli laps pole basseini uneski näinud.
p
Põlva, Väimela, Värska, Rõpina/ 7. august 2014 10:14
Lõuna- Eesti samuti pole Tallinn, aga seal ujumist küll õpetatakse
r
7. august 2014 10:14
k
Kaaastunne vanematele aga/ 7. august 2014 07:43
ujuma opetamine on toesti lapsevanema kohus, kooli peal kyll syyd ei näe.
k
Kuidas?/ 7. august 2014 08:19
Kuidas saab oma last õpetada, kui isegi ei oska?
k
7. august 2014 11:28
Keegi perest ikka vee peal püsib, rohkem polegi vaja. Varakult selgeks, ja edasi õpib laps ise, kui piisavalt praktikat võimaldada. Kui veekogu pole kuskil, siis muidugi ei saa nii..
k
Koko/ 7. august 2014 07:24
Koolisüsteem on tänapäeval selline? Jeerum, see on ikka iga lapsevanema enda kohus oma lapsed ujuma õpetada. Aga igaljuhul väga kurb, kaastunne perekonnale
ä
ära aja lolli pläma/ 7. august 2014 07:52
meil on ju koolides 2-3 klassis sisse viidud kohustuslikuid ujumistunnid. ja seal peaks asja nii tõsiselt võtma, et lapsed õpetataksegi ujuma. kogu lugu. aga ju siis pole meil nii palju tasemel ujumisõpetajaid võtta, kes suudaks selle asja läbi viia. muud ei oska arvata.
t
Tegelikult/ 7. august 2014 08:08
on küll kohustuslikud tunnid, kuid sageli tuuakse lapsevanema tõend ujumistunnist vabastamiseks (nohu, köha, jalg valutab, ilm on külm, peab koju minema jne. jne.)
n
nainee/ 7. august 2014 08:09
Sa ajad veel hullemat pläma! Kui nimetada lauslollust sõnaga pläma! Igas koolis neid tunde kohe kindlasti ei ole. J
e
ema/ 7. august 2014 08:22
Kohustuslikud ujumistunnid?
Kus need tunnid toimuvad, kohalikus järves, jões, karjääris? :D
Paljudes kohtades polegi basseine.
p
Pole./ 7. august 2014 08:22
Basseini rentimine ja laste sinna sõidutamine on paljudes kohtades ületamatult kallis lõbu.
n
no siis peab kindlasti aru pärima, miks neid ujumistunde ei ole/ 7. august 2014 08:57
koolid kes oma õpilastest hoolivad, organiseerivad neid tunde. 2-3 klass 20 tundi kokku. peab olema, tuleb nõuda. kohe, kui õpetajatel pikk ja väistav puhkus läbi saab, minge aru pärima. ja olgu olla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee