Maailm

Gruusia peaminister rahustab maailma (7)

BNS/ÕL, 7. august 2014 07:00
Irakli Garibašvili. Foto: AFP / Scanpix
Endise presidendi Mihheil Saakašvili suhtes algatatud kriminaaluurimine ei mõjuta vähimalgi määral Gruusia Euroopa-suunalist integratsiooniprotsessi, ütles peaminister Irakli Garibašvili esmaspäeval.

"Tahan kõiki maha rahustada. Oleme alustanud tõelise demokraatia ülesehitamist. Me oleme suveräänne riik ja tahame rajada nüüdisaegse arenenud demokraatliku Euroopa riigi," kuulutas Gruusia valitsusjuht.

"Absurdsed on spekulatsioonid, mille kohaselt on endine president riigist olulisem. Ekspresident, kellele on esitatud süüdistused ränkades kuritegudes, ei kaalu üles meie suhteid ühegi riigiga," lausus ta.

"Avaldused, mille kohaselt sõltumatu prokuratuur ei peaks uurima mineviku kuritegusid, mille võisid toime panna endised kõrged ametnikud, on otseses vastuolus demokraatia põhiväärtusega nagu õigusriiklus," rõhutas Garibašvili.

"Kui kuulutame soovi rajada moodsad demokraatlikud institutsioonid, kus kõik on seaduse ees võrdsed ja õigusriikluse põhimõtet järgitakse, ei tohiks keegi olla seadusest väljaspool," kinnitas ta.

Garibašvili sõnul on valitsuse peaeesmärk teha Gruusias alatiseks lõpp karistamatusele.

Samal teemal

04.11.2015
GALERII | Gruusia peaminister visiidil Eestis
07.08.2014
Gruusia võib kuulutada Saakašvili rahvusvaheliselt tagaotsitavaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee