Finnairi lennuk. (Aadu Hiietamm)

Soome lennufirma Finnair käibest 42% annavad üle Siberi toimuvad Aasia lennud. Kui Venemaa peaks keelama Euroopa lennufirmadel üle Siberi lendamise, oleks sellel Finnairile tuntav mõju.

Vene ajaleht Vedomosti kirjutas eile, et Venemaa valitsus kavandab vastumeetmena Euroopa lennufirmade ilmajätmist lühimast lennuvõimalusest Aasiasse. Asja arutavad Vene transpordiministeerium ja välisministeerium. Otsust veel langetatud ei ole. Finnair ei soovinud seda teadet Kauppalehtile kommenteerida.

"Oleme Vedomosti artiklit näinud, kuid täpsemat infot meil ei ole ja spekulatsioone me ei kommenteeri," ütles Finnairi avalike suhete juht Päivyt Tallqvist.

Jaga artiklit

3 kommentaari

M
MATS  /   08:51, 6. aug 2014
Aga siis võiks vastukaaluks olla, et keelustada omakorda Vene lennufirmadel Euroopa kohal lendamine. Ja kui keelustada Venemaale lääne lennukite varuosad ( selliseid lennukeid on Venemaa ostnud päris palju), muutuksid need varsti vanarauaks. Eks lennaku siis omaenda ebakvaliteetsete ning ebaökonoomsete TU-de ning IL-idega.
S
Siil Kalevipojale  /   07:21, 6. aug 2014
Katkestage Vene reisilenukitele EU ja USA tootjate varuosade tarnimine. Siis näeme kui kaua ja kõrgelt maailmavallutajad lendavad. Kui isakest toetab üle 80 % kodanikest, peaks tühistama nende läände pääsemise viisad.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis