Finnairi lennuk.Foto: Aadu Hiietamm
BNS/ÕL 6. august 2014 07:00
Soome lennufirma Finnair käibest 42% annavad üle Siberi toimuvad Aasia lennud. Kui Venemaa peaks keelama Euroopa lennufirmadel üle Siberi lendamise, oleks sellel Finnairile tuntav mõju.

Vene ajaleht Vedomosti kirjutas eile, et Venemaa valitsus kavandab vastumeetmena Euroopa lennufirmade ilmajätmist lühimast lennuvõimalusest Aasiasse. Asja arutavad Vene transpordiministeerium ja välisministeerium. Otsust veel langetatud ei ole. Finnair ei soovinud seda teadet Kauppalehtile kommenteerida.

"Oleme Vedomosti artiklit näinud, kuid täpsemat infot meil ei ole ja spekulatsioone me ei kommenteeri," ütles Finnairi avalike suhete juht Päivyt Tallqvist.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

MATS 6. august 2014 08:51
Aga siis võiks vastukaaluks olla, et keelustada omakorda Vene lennufirmadel Euroopa kohal lendamine. Ja kui keelustada Venemaale lääne lennukite varuosad ( selliseid lennukeid on Venemaa ostnud päris palju), muutuksid need varsti vanarauaks. Eks lennaku siis omaenda ebakvaliteetsete ning ebaökonoomsete TU-de ning IL-idega.
Mihhail 7. august 2014 04:32
Sel juhul Venemaa keelustab Boieng ehitamisele vajalik titaanimum ekspordima,.. siis USA äkki saab aru millega tegemist on..
Siil Kalevipojale 6. august 2014 07:21
Katkestage Vene reisilenukitele EU ja USA tootjate varuosade tarnimine. Siis näeme kui kaua ja kõrgelt maailmavallutajad lendavad. Kui isakest toetab üle 80 % kodanikest, peaks tühistama nende läände pääsemise viisad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS