Maailm

Ungari eelistab Mongooliat Eestile ja kiidab Venemaad (63)

LISA KOMMENTAAR

Majanduslikult igati adekvaatne otsus... 11. august 2014 14:15
sest Mongoolias on ju palju enam ressursse...
Siga on 9. august 2014 22:59
tõesti eestlasle kõige lähim geenide poolest. Ega muidu öeldud sea kohta vanasti "venna ihu".
A.H. 7. august 2014 11:01
Pole viga, las aga kiidavad Venemaad. Küll see Venemaa korraldab neile varsti sügise aastast 1956, teise vaatluse. ;)
ah sellepärast siis mongoleid sõimataksegi pea igal päeval 7. august 2014 00:50
eks ole vaja kisada oma alaväärsus välja.
Aga nagu öeldud,õigete eestlaste Jumal ammu Pentagonis ja Ovaalkabinetis.
mida 5. august 2014 22:49
me nüüd vingume? Poliitikute tegemata töö. Meie Jumal kolis juba ammu Saksamaalt USA-sse!
kossa 5. august 2014 22:48
kes ikkagi nii täpselt mäletab seda üle uuralite tulekut?ise olen juba nii vana,et enam ei mäleta-oli seal hungareid või mitte.somme oli,see on kindel.oli igasuguseid pilukaid,aga kas need ka ungarlased olid,ei mäleta.
kossa 5. august 2014 22:35
aga milleks meile ungari?nad ei tea isegi oma päritolu!
nad ei pea ennast 7. august 2014 00:50
5. august 2014 22:23
Pantürkistid peavad ka eestlasi omadeks.

5. august 2014 20:19
http://www.postimees.ee/2590914/jobbik-pahandas-usa-saatkonda-kujuga
Ameerika Ühendriigid mõistavad tõsiselt häbiväärse sündmusena hukka kahe maailmasõja vahel ja Teise maailmasõja ajal Ungarit regendina juhtinud Miklos Horthy kuju avamise.
http://regnum.ru/news/polit/1485754.html
USA ähvardab Ungari Euroopa Liidust välja visata.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/ungari-peaminister-me-ei-kavatse-olla-euroopa-liidu-k...
Ungari ei ole EL-i koloonia.
Sander 5. august 2014 18:18
Oi meie ja madjarid, kõik ühed ugri-mugri verevennad, niipalju siis sellest.
KIVIMEES 5. august 2014 16:03
10 TUHAT AASTAT TAGASI TULIME URAALIDEST ÜLE VENE ALADE USAALIDEST .UGRID ,MARID KOMID ,UDMURDI ,KELLEST ME PÄRINEME ON MONGOLIIDSE RASSI ESINNDAJAD .EUROPIIDISTUMINE ALGAS TAARA PAGANATEL VIIKINGITE JA TAANLASTE ,SAKSA ORDU JA TEISTE VALLUTAJATEST SEE ON FAKT.
obiugrilaste suhtes on ungarlased siiski ülbed 5. august 2014 14:01
meie võtame teadmiseks ja vaatame mida aeg toob.
nõme 5. august 2014 13:56
Naeruväärne ja pahatahtlik jutuke -- kõik, kes ei tee nii nagu meie, ei kiida kõiges järgi usale, on rumalad, tagurlased jne. Mis õigust on meil ungarlasi arvustada. Elu Ungaris on kordi õiglasem ja stressivabam kui meie röövkapitalistlikus, nõmeliberaalse majandusega riigis.
kes teisele nime annab 5. august 2014 14:24
artikli autor on kindlasti üks paremaid Ungari tundjaid, ja kui ta on kirjutanud olukorrast, siis on tema arvamus ja suhtumine kindlasti kordades adekvaatsem kui pahatahtliku kommenteerija pahatahtlik kommentaar. Paljud Ungari inimesed ei pea küll oma riiki stressivabaks - pigem vastupidi.
Komm 5. august 2014 14:33
Paljud Ungarlased elavad pideva surve all millest se tápselt tuleb on raske hinnata. Ei sóltu see ka niivórd riiki juhtivatest tegelastest kui rohkem sajandite jooksul tekkinud meelelaadist. se hakkab stressama igatühte kes siin pikemalt viibib. Artikli autor on teinud kodutöö kokkuvótvalt ára ja tubli faktid reas, aga eks arvamusi ole palju.
5. august 2014 18:26
Artikkel igati sulepeast välja imetud ja Ungarit halvustav,hea näide riigivöla jutukesest,3000 miljardit forintit, no milleks? ikka selleks,et völg kohutavalt möjuks,see,et 1 EUR ca 269 forintit on,see pole oluline,3000 miljardit jättis juba piisava mulje ! Muusaeas aga SKT inimese kohta pole Ungaris just märgatavalt väiksem Eesti vastavast näitajast.Ungari ei parselda ka oma maid ja varasid välismaalastele. Kirjatyki autori meelest on see häbiasi ja au sees on nii metsa, maa ja mere myymine väljamaalastele ja eesti naine veel takkatippu !
Raivo 6. august 2014 07:29
Huvitav. Muide artikli osa süüdistusi Ungari kohta kehtivad ka meie kohta. Geneetiline jälg on arvestatav faktor. Käime mõnipäev Ukrainas kaemas. Me kui viie rikkama hulka tõusnud, võime seda endale lubada.
Kõik on "loogiline" 5. august 2014 13:33
Ungarlased lasid mongolid, kes alustasid vallutusretki 1206.a. oma rohumaadele, kosutamaks nende hobuseid - Tšingis-khaan (Temüdžin) oli "tänulik", venelased olid 1956.a. samuti "tänulikud", et lasti tankidega inimesi lömastada.
Einoh 6. august 2014 22:13
Ei nad tahtnud lasta hobuseid karjamaadele, aga nad said mongolitelt lahingus rängalt lüüa. Ja üldse said kõik eurooplased peksa. Kuid siis õnneks suri suurjuht Batu-Khaan ja et valida uut juhti, pidid kõik pealikud tagasi koju sõitma. Noh ja hiljem oli juba hilja.
eespool meenutas keegi Švejki :) 5. august 2014 13:13
mnjahh,
vahva sõduri seisukohad on alati elukogemusest kantud ja kenasti läbimõeldud.
lord 5. august 2014 13:03
piinlik lugeda neid kommentaare ja ka seda lookest, mille moraal on et kõik peaksid olema meie sarnased ja kui pole siis on halvasti

meelis 5. august 2014 12:52
ungarlane ei ole soome ugrilane enne lõppasukohta elasid ungari territooriumil aasias tsaabunud türgi rahvas , sealt kus tulid ungarlased elasid korval ka aasia türgi hõimud kellega seguneti ja hiljem vallutasid ungari türklased nii,et soome-ugrist on seal ainult alla 10 protsendi ja ka see on väheusutav siia lisa veel austria sakslased,mustlased ja slaavlased ning jääb veel ainult 5 protsenti. Ristisõdade aegu ja ka hiljem marsisid sealt läbi ka romaniseeritud keldid e prantslased ning seega jääb viimaseks ühiseks sarnasuse protsendiks 2,5. Seega kokku võteks ongi nad suuremas osa türgirahvas ehk ka mongolid.
Einoh 6. august 2014 22:15
Tegelt pole ka eestlased ju sugugi tõupuhtad. Lausa raske on vast öelda, missugused geenid on kõige eestlaslikumad.
no need,tänu millele armastame Jossifit,pidasime lugu 7. august 2014 00:55
juutide tapmisest,vaimustusime eestlaste väljasaatmisest .
mäx 5. august 2014 12:49
no mis mustlastest oodata ongi!
kolla 5. august 2014 12:44
õige valik madjareil,mongoolia on kõige sõltumatum riik,sest tamast ei sõltu mitte midagi.mingit majandust ei tule neil kunagi,tööd nad ju ei tee aga madjarid saavad seal vähemalt valget inimest mängida.hakkavad sinna oma lahjat veinilaga ja libusi müüma.
Komm 5. august 2014 12:22
Ungari saatkond oli koledaim saatkonnahoone Tallinnas, las panevad kinni ühel riigil peaks olema hábi sellist saatkonda omada, eks nad said nüüd ehk ise ka aru. Seevastu Ungari Instituut Tallinnas on vága kena, sisukas ja ka toimiv asutus. Eesti Eungari Instituudi Budapestis kiitkmisest ei saa ma aru, seda peaaegu ei eksisteerigi, uks on alati suletud kohal pole kedagi ja midagi nad ei ole teinud, Eelmisel aastal ühe igava ja móttetu filmiprogrammi said tehtud. Ehk ei ole neil ühtegi eestlast vótta kes sooviks Budapestis Eesti Instituudis töötada. Ungari riik loob töökohti sarnased Savisaare bussisaatjatega, koristavad tánavaid ja parke palka saavad 4 ólle raha páevas, ja ma ei arvagi et see oleks halb móte tánavad peaksid ka puhtad olema. Ungarlasi tööle panna on suht raske üritus ja sellega tuleb tegeleda, lihtsam on parkides logeleda ja möödujatele rasket kurba elu kurta, ning raha küsida. Ugrilusega on sellised lood et peotáis sónu Ungarikeelseid vóib Eesti keels ára tunda ja sama saab ütelda ka venelane ja türklane. Hábi peaks olema Ungari Mustlastel kes oma keelt ütegi sóna enam ei oska ja neid on palju. Eesti mustlane ráákis ikka 3-4 keelt, oma keelt, vene, láti ja eesti keelt váhemalt. PS, Riigi palgal olijatele jagatakse Ungaris talonge mida saab mónes poes toidu vastu vahetada. Vot nii.
Nostalgija 11. august 2014 09:00
Aastakümneid uuringuid meie sugulusest lõppes siis nii...See ei ole eriline kaotus...Aga kui hiljuti käeluu murdsin, siis sain aru, kui vajalik oli reisisaatja ühistranspordis...Oled nö mitteautoinimene, ühekäeline ja vaja sõita iga nädal ümberistumisega bussi- v rongijaama,pakkidega, käruga... linnakodust maakoju...Kui abistajad ka teenisid vähe, siis see oli ikkagi ka neile parem kui üldse mitte töötada..Ja kui palju on vanu ja vigastatud inimesi, kes pakkide ja kärudega transpordis abi vajavad...
5. august 2014 12:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
fred 5. august 2014 13:31
Siis sa ajad väga imelikku äri, sest minul on just vastupidised kogemused. Turg on loomulikult väike, kuid selle eest on bürokraatia praktiliselt olematu. Võrreldes näiteks Saksamaa, Austria ja Prantsusmaaga. Viimases läks mul 2 aastat, et kuidagigi kanda kinnitada - nüüd on samas sealt tulnud kõige suurem kasv.
Komm-Árimeestele 5. august 2014 14:19
Kui teil Ungaris business-i ajada vaja, ja oleks kasulikum kui keegi siin kohapeal olles teie ári edendaks ja kui teie plaani járgi oleks odavam üks Eestlane palgata kes siin kohapeal teie asju ajaks siis andke siin kommentaariumis teada. kirjutan siis mingi meili et ühendust saaksite. Árijuhtimise diplom taskus ja kohalik keel 60% + 5 keelt veel varrukas. Muidu siin mul igav hakkab. Huvitavad váljakutsed oodatud.
Gunnar 5. august 2014 11:17
Milleks on ühises riigis (EL) olevatel riikidel veel vaja saatkondi teises liiduriigis? Piisaks ju mõnest tegelasest, kes aitaks hätta sattunud turiste.
5. august 2014 20:20
Saatkonnad on üldjuhul luurekeskused.
ei tea - ei tea, 5. august 2014 10:57
olen pisut obiugrilaste mütoloogiat lugenud, kuidagi oma tundub olevat, aga see keeleruumi geneetiline voolavus pole ju mingi uudis. Suur Naaber ajab tikutulega oletatavaid "slaavigeene" taga, aga geneetikute poolt väljatöötatud peeglis paistab enesele 'venekeelse finnina' :D - oh seda hädaldamist@kisa. keegi kusagil vene samalaadses töös arvas eestlasi "omalaadseteks" sakslasteks ja mis me nüüd sellega peame peale hakkama? ilmselt ongi ungarlased geneetilised mitteugrimugrid ja venelasedki on oma slaavi materiaalse osa ära kaotanud, kuid , kuna nad tahavad slaavlased olla siis kes saab kätt ette panna. pole ju greeklasedki need kunagised SUURED JA AJALOOLISED :)
TEINE küsimus on, miks ungarlased sellest küsimuse on teinud? ütleks, kogu see lugu on üks eelmise sajandi saksamaalt alguse saanud kaasaega ulatuv vari...
veel tuli meelde, 5. august 2014 11:09
nüüd kus inimene end sageli vales kehas avastab ja arstide abiga püüab mehe/naise kehast naise/mehe kehasse paigutuda pole vist see ungarlaste 'õige' rahvuskeha otsimine enam mainimist väärt - las otsivad oma mongolikeha ja siberikandis on ugrimugrid ja altaietnosed tõesti tihedalt läbipõimunud.
eks ole vaja ungarlased 7. august 2014 00:58
Siberisse saata . Teil eestlaste saatmine meeles,ega seal erinevust ole.
Enne üürgasite oma sm.Dzugashvilile ülistusi ,nüüd käib samal viisil Hosianna mr, Obamale
krt 5. august 2014 10:48
Vasakliberaalne iba. Sotsid keerasid Ungari majanduse täiega perse ja nüüd ongi tulemuseks järgnev: "Samal ajal toimub rahva üldine vaesumine. Viimaste andmete kohaselt elab Ungaris praegu peaaegu 40% inimestest alla vaesuspiiri. Riigivõlga pole suudetud vähendada erapensionifondide natsionaliseerimisest hoolimata (3000 miljardit forintit). Tööhõivet on suudetud mõnevõrra parandada eelkõige tänu riiklike abitööde juurutamisele ja välismaal töötavate ungarlaste statistikasse võtmisele."
Fideszil läheb veel aastaid, et sotside põhjustatud majanduskatastroofi likvideerida.

Vana sapöör Vodička 5. august 2014 10:20
Švejk, sa ei tunne madjareid! Ma neile veel näitan!!!!
madrus 5. august 2014 09:54
mis saab rahvamuuseumi seinast ..kus on ugri-mugride rahvaste kaart ....??? ungarlased tunnistavad ainult mustlasi ja türklasi ..... rohkem neil sugulasi pole .... ja see on nende tahtmine ....
Mongolid on ka 5. august 2014 09:58
Venemaa vennasrahvas. Vaadake Budas rahvast, palju seal euroopalikke nägusid liigub, vaid turistid.
5. august 2014 20:01
Geneetiliselt sarnaneb venelane kõige rohkem eestlase ja lätlasega.
5. august 2014 20:25
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2014/03/26/103769.shtml
Ukrainlased ei pea venelasi slaavlasteks, vaid soome - ugrilasteks.
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2010/02/25/70881.shtml
Üha rohkem venelasi otsib oma soome - ugri juuri.
kui ukrainlased peavad end soome-ugrilasteks ,siis on meil 7. august 2014 11:32
täiesti arvestatav ajalooline paratamatus võtta ukrainlaste maa omale.
Maapõu on loomulikult jänkide oma,aga kogu maapealne on meie oma !!!!
Milline majanduslik tõus meid ootamas on !!!!!!!
Peame omi vendi ju abistama.
5. august 2014 09:36
Ausalt öelda keda huvitab mingi Ungari? See, et türklased neil sajandite jooksul ajud pehmeks keppisid, on ammu teada ja nii on nad ise ka rohkem türklased kui eurooplased. See, et meil keeleliselt teatav sugulus on, pole küll mingi eriline argument erilisteks suheteks.
jutt õige 5. august 2014 10:17
tegelikult peaks selle keelelise suguluse uuesti üle vaatama. N.n. ekspertiis, tehti ju väga ammu.
mimi 7. august 2014 12:12
Huvitav,kes sinu ajuga sama tegi?
KÜSIMUSTE KÜSIMUS 5. august 2014 08:44
Ungari ja Prantsusmaa sõbralikud suhted Venemaaga, kas need ei aja segamini Euroopa kaarti? Kui võimumeedia sõimab opositsiooni väidetavalt paremate suhete arendamise pärast, nimetades seda Eesti riigile vaenulikuks tegevuseks ja reetmiseks, siis millist seisukohta meie võimuhärrased avaldavad tolle kahe riigi suhtes
normaalne 5. august 2014 12:13
sest eesti on juba arvestatud ammu ühe ... riigi koosseisu.
aga oma käsud saab täitsa vaba Estonia 7. august 2014 01:02
nüüd Valgest Majast . See ikka tähendab! Selle üle oleme uhked. Sama uhked ja õnnelikud ka USA armee kaitse all.
Aleksander Trummel 5. august 2014 08:21
Õigesti teeb, et eelistab Mongooliat, sest mõnekümne aasta pärast on Hiina maailma majandus nr.1 ja olla sellise riigi naaberiks viib eestist mööda ka mongoolia majanduse.
Kuule Sass 5. august 2014 10:13
sul asjad ikka tõsiselt sassis.
Käi kord Mongoolias ära enne kui suu lahti teed.
Aleksander Trummel 5. august 2014 10:37
TO Kuule Sass
Erinevalt Sinust on ära käidud ja siinsest peavoolu meediast erinevalt palju parem ettekujutus tollest maa olevikust ja tulevikust.
no 5. august 2014 10:53
Siis võtab see Hiina Venemaalt tagasi oma alad - Amuuri jõe põhjakalda, Primorje krai, Sahhalini jne, mille Venemaa alatult anastas Hiinalt 19.sajandil, mil too oli sõjas teistel rinnetel.
ei luba,need on ju 7. august 2014 01:02
meie omade jänkide pärusmaa.
Mitte ei luba.
5. august 2014 08:16
Päris asjalik lugu, tundub, et autor tunneb Ungari siseelu.
küsimus geeniteadlastele 5. august 2014 07:31
kui suures ulatuses kattuvad inimeste geenid koduloomade omaga?
kehaehituselt ja biokeemia poolest oleme vägagi sarnased,see kõik aga tuleb geenidest
Komm 5. august 2014 12:36
Minuarust parim márkus siin lehel !
kasaaritürklane 5. august 2014 20:03
Babüloonia Talmudi järgi on mittejuudid vaid inimnäolised loomad. Juudi rahvus koosneb aga erinevate rahvuste judaistidest...
siga on meile lähim 7. august 2014 01:03
oma ehituselt ja geenide poolest.