Eesti uudised

TV3 video!

TV3 | Pelgulinnas majaelanikke häirivat koerakest ähvardab taas varjupaika viimine (47)

Toimetas Kristin Aasma, 4. august 2014 21:48
Koerake Tallinna Heina tänava kortermajas. Koer on võetud varjupaigast ning klähvib üksi olles pidevalt.Foto: Kuvatõmmis / TV3 "Seitsmesed uudised"
Tallinnas Heina tänaval asuva kortermaja inimesed peavad juba paar aastat võitlust seal elava koeraomanikuga, kelle varjupaigast võetud väike koerake pererahva eemaloleku ajal lakkamatult haugub. Omanik teatas pärast TV3 sekkumist, et kaalub loomast loobumist.

Majaelanik rääkis TV3 "Seitsmestele uudistele", et koer on enamjagu üksi, välja jalutama viiakse teda vaid korraks. "Ega selle koera psüühika pole ka korras, lahti teda lasta ei saa, siis ta paneb jooksu, ja kui ta on paela otsas, siis ründab möödakäijaid ja näksab jalast," rääkis majaelanik.

Koeraomanikuks on endine reformierakondlane ja linnavolikogu liige Katja. Majarahvas on temaga korduvalt suhelnud. Kohale on korduvalt kutsutud ka munitsipaalpolitsei - viimati reede öösel kella kolme ajal. 

Koeraomanik Katja ütles TV3-le, et koerake on võetud varjupaigast ja tema närvikava on täiesti häiritud. Ta tunnistas, et "me ei suuda kontrollida koera käitumist siis, kui me ei viibi tema juures". "Täna - nii kurb kui mul ka ei ole - ma pöördun varjupaika ja uurin võimalusi, kuidas koera saaks tagasi anda," ütles omanik.

Eestimaa Loomakaitse Liidu jurist Piret Tees ütleb, et kui politsei või mupo tuvastab, et koer häirib majaelanikke, saab koeraomaniku võtta vastutusele ning karistuseks on trahv kuni 400 eurot. Teesi sõnul ei saanud kõnealuses olukorras mupo korterisse sisse ja tal tuleb sel juhul teha koostööd politseiga. Korteriühistul või korteriomanikel on võimalus taotleda ka majaelanikke häiriva looma omanikult korteri võõrandamist.