Maailm

Singapuri lennuk oli alla tulistatud MH17-st mõne minuti kaugusel (4)

BNS, 4. august 2014 16:47
Singapore Airlinesile kuuluv lennuk. Foto: Reuters / Scanpix
Singapore Airlinesi (SIA) lennuk oli juulis Ida-Ukraina kohal alla tulistatud Malaisia reisilennukist mõneminutise teekonna kaugusel, ütles Singapuri valitsus esmaspäeval.

Transpordiminister Lui Tuck Yew ütles parlamendile, et Kopenhaagenist Singapuri teel olnud lend SQ351 oli Malaisia lennukist 90 kilomeetri kaugusel. See on vahemaa, mille reisilennuk läbib mõne minutiga.

17. juulil Ukraina idaosas separatistide kontrolli all olevas piirkonnas alla tulistatud reisilennukis (lend MH17) hukkusid kõik 298 pardalolnut, neist enamik olid Hollandi kodanikud.

Samal teemal

"Kuna kõrgemalt kui 32 000 jalga (9800 meetrit) kulgevatele lendudele ei olnud mingeid piiranguid ja mingid andmed ei viidanud ohtudele sellisel kõrgusel, jätkas SIA nagu paljud teised Euroopa ja Aasia vahel kurseerivad lennufirmad selle õhuruumi kasutamist," ütles Lui parlamendiliikmete küsimistele vastates.

Pärast Malaisia lennukiga juhtunut suunas SIA kõik lennud ümber, hoidudes Ukraina õhuruumist täielikult, lisas Lui.

Mõni tund pärast Malaisia lennuki allatulistamist avaldas lennuliiklus jälgiv sait Flightradar24 Twitteris pildid, mis näitasid, et tabamuse saanud lennuk asus Singapuri lennuki ja New Delhist Suurbritanniasse Birminghami suundunud Air India lennuki vahelisel alal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee