Õhtulehe pulmablogi

Pulmablogi: pulmakutsed telli tegijalt! (4)

Meelike Eenpuu-Villup, 4. august 2014, 13:58
Foto: https://www.flickr.com/photos/kairitehtud/14545940600/in/photostream/
Kutsed on üks asi, mis kindlasti pulmade juures meelde jääb. Et kas on tavaline, klassikaline, eriline või lihtsalt üliilus. Mina kohe algul suure hurraaga mõtlesin, et "vohh, teen ise, mis see siis ära ei ole!“. Natuke olen varem kaarte teinud ja käsitööd oskan ka, asi see siis ühed pulmakutsed ära teha pole. Eriti veel endale, tulevadki just omanäolised ja minulikud.

Leidsingi ühe idee, mis mulle meeldis- ühepoolne kutse, ääres veidi pitsi ja paela. Ja see sobis minu pulmakleidiga väga kenasi, on ju seegi pitsist. Pisut punast paela või paberit ka ja olemas.

Samal teemal

Ainus mure oli kutsete tekst. Nimelt oli mul algusest peale tahtmine, et kutsed oleks mitmes keeles. On ju külalisi nii Hollandist kui Eestist, sekka ka mõni, kes inglise keelt räägib. Aga kuidas see kõik kutsele ära mahutada või kuidas teha? Sellele mina oma peaga lahendust ei leidnud.

Vahepeal mõtlesin, et uurin vähemalt, palju sellised kutsed maksma läheks. Et palju ma siis ise tehes raha kokku hoiaks. Olin kord sattunud Kairi hobinurga blogi jälgima ja nii ma tema poole pöördusingi. Kutsed iseenesest oleks paar eurot maksma läinud, aga mina oma lolli peaga ikka uskusin, et saan ise hakkama.

Hiljem, kui pisut keskendunumalt järele mõtlesin, sain aru: ise tehes ei tule kindlasti odavam. Paberit mitut sorti ja pitsi ja paela peab ostma, lisaks veel spetsiaalsed liimid jne. Pealegi, kas ma ikka oskan nii ilusasti teha, nagu kutsed minu peas välja näevad?

Nii jätsin "teen ise ja olen tubli“ idee sinnapaika ja hakkasin muid võimalusi otsima. Üheks soodsamaks pakkumiseks oli kutsed mingist printimisfirmast tellida. Näiteks oma pildiga või siis juba nende kujundatud näidiste põhjal.

Eriti glamuursed need just välja ei näe, aga siiski soodsamad. Ja vahepeal oli mul tunne, et nagunii keegi eriti ei hooli (oli vahepeal aeg, kus ühed pakkusid end ise ilma kutsumata pulma ja need, keda tahtsin kutsuda, andsid aga muudkui eitavaid vastuseid).

Otsisin küll nii siit kui sealt, isegi Eesti firmadelt küsisin pakkumisi, aga ikkagi ei olnud seda tunnet, et just need kutsed ka ilusad ja meeldejäävad on.

Lõpuks, enne Eestisse minekut, kirjutasin uuesti Kairile ja küsisin, et kas ta siiski kiirelt teeks ka mingid lihtsad kutsed. Nimelt olin ma temalt juba ühed asjad tellinud, aga sellest ei saa ma veel praegu rääkida.

Õnneks oli Kairi nõus, niipalju veel aega oli, ja valisingi siis ühed lihtsat kutsed varasemate tehtud tööde seast välja. Natuke valget pitsi, natuke punast paela, üks sädelev kivike ja ilus mustriga paber. Veel aitas Kairi mind välja minu "tahan-mitmes-keeles-kutseid-aga-ei-tea-kuidas-teha“ probleemiga.

Ehk hollandlased ei solvu, et näiteks nende keeles tekst kõigest kutse paremal volditaval poolel on ja eesti keeles keskmisel, kõige olulisemal kohal.

Nii läks asi kiirelt käiku. E-maili teel sai kõik kenasti kokku lepitud, et millises stiilis kutsete teks peaks olema, vahepeal saatis Kairi ka tehtud näidise pilte. Mina väga nõudlik ei ole ja pealegi, kutsete puhul ei saa ju suurt midagi mööda panna.

Ja ilmselgelt on Kairi hea tegija, sest oma blogis kirjutab ta tihti, et tellimusi on hirmpalju. Saan täitsa aru, miks- ilmselgelt töö kiidab tegijat! Ja raha leidsin ka, millega kutsete eest maksta. Nimelt müüsin lõpuks oma vana abielusõrmuse maha!

Väike apsakas oli ka kutsete puhul, ma nii lootsin, et midagigi selles hullumeelses planeerimises läheb nii, nagu peab. Aga ei... Lihtsalt trükikurat oli seegi kord platsis ja ühele kutsele sai üks nimi valesti. Õnneks oldi nõus uus kutse tegema ja külalisele saatma ning sai seegi viga parandatud.

Kuuldatavasti olevat mu sõbra pruut vägagi liigutatud olnud, et neile uus kutse saadeti. No ma ise tean väga hästi, kui nõme on, kui inimesed su nime valesti kirjutavad. Seega tahtsin kindlasti, et uus kutse teele läheks. Hea, kui väikseid vigu nii lihtsalt parandada annab.

Muidu aga olen siiani väga palju kiidusõnu saanud, et kutsed on jumalikud- lihtsad, ent ometi nii ilusad. Muidugi on! Ja ka mitme keele kasutamise idee pakkus nii mõnelegi meeldiva üllatuse. Seega, kui Kairi veel tellimusi vastu võtab, siis andke aga oma soovidest talle väga varakult teada. Tema on väga hea tegija!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee