Krimi

Päevas upub mitu purjus inimest (17)

Juhan Haravee, 4. august 2014 07:00
TÄNAMATU TÖÖ: Päästjatel ei õnnestunud laupäeval Järvamaal Ambla vallas purjuspäi ujuma läinud Tõnu (46) päästa. Foto: Kaspar Pokk/ Kanal 2
Tänavu on aasta algusest Eesti veekogudes elu kaotanud juba 44 inimest, mullu samal ajal oli uppunute arv päästeameti info järgi 15 võrra väiksem ehk 29.

Eelmise aasta augusti algusega võrreldes on tänavune uppumissurmade kurb statistika rühkimas jõudsalt ülesmäge. Suvekuumusesse mähitud puhkuste aega ja koolivaheaja lõpuni, mis inimesi veekogudest eemale tõmbaks ning traagilise kõvera tõusu ohjeldaks, on aga veel omajagu aega.

Aasta algusest on Eesti veekogudes elu kaotanud juba 43 inimest. Mullu samal ajal oli uppunute arv päästeameti info järgi 14 võrra väiksem ehk 29. Kui eelmise aasta lõpuks oli 56 uppunut, siis tekib küsimus, kas üldse õnnestub praeguse tempo juures jääda mõne aasta eest päästeametnike sihiks seatud 65 uppumissurma piiridesse aastas.

Uppus Ugala tiiki

Läinud laupäeval teatas päästeamet kolmest uppunust ühe päeva jooksul, kes kõik olid enne vetteminekut alkoholi tarvitanud.

Samal teemal

Laupäeva hommikul uppus Põlvamaal Kiidjärves 41aastane eelnevalt alkoholi tarvitanud mees.

Kell 7.46 teatati hädaabinumbril 112, et Vastse-Kuuste vallas Kiidjärve külas läks mees järve ääres purde juurest vette ning jäi pärast sukeldumist kadunuks. Kell 9.38 tõid pinnaltpäästjad kaldast 10 meetri kauguselt nelja meetri sügavuselt veest välja 41aastase mehe surnukeha.

Kell 15.44 teatati päästjatele, et Viljandis Reinu teel Ugala tiigis on vee alla vajunud mees. Kohale saabunud päästjad tõstsid koos kiirabi töötajatega mehe kaldale ja püüdsid teda elustada ligi 40 minutit, kahjuks see ei õnnestunud. Uppunud oli umbes 50aastane mees, kes oli koos seltskonnaga tiigikaldal alkoholi tarvitades aega veetnud.

Vesi on võtnud kolm last

Sama päeva õhtul kell 20.37 sai häirekeskus teate, et Järvamaal Ambla vallas Käravetel läks inimene ujuma ja vajus umbes 3-4 meetri kaugusel kaldast vee alla.

Ja musta kroonika kurvaks punktiks laekusid eile õhtul teated, et Narva jõest leiti 60aastase mehe surnukeha ja Tallinnast Kalamaja juurest merest keskealise mehe surnukeha.

Sel aasta Eesti vetes elu jätnud 44 inimese hulgas on ka kolm last.

Aprillis uppus Saaremaal merele triivima läinud paadist vette kukkunud kuueaastane poiss. Põlvamaal uppus juulis veepargi basseinis viieaastane poiss ja Ida-Virumaal leiti reedel Peipsi järve uppunud seitsmeaastane poiss.

Kui täiskasvanute puhul on traagiliste tagajärgede põhjuseks alkohol ja võimete ülehindamine, siis laste uppumises saab päästeametnike sõnul süüdistada vanemate või hooldajate tähelepanematust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee