Eesti uudised

Riigifirma juhtide autod võivad maksta õpetaja kolme aasta palga

Teet Teder, 4. august 2014 07:00

64 KOMMENTAARI

m
mate lonkab/ 4. august 2014 17:03
800eurost miinimumpalka teenivale õpetajale oleks 32 300eurone Land Cruiser hind enam kui kolme aasta palk - see on enam kui 4 aasta palk. Kusjuures 800 € on bruto, seega maksud maha ja saame enam kui 5 aasta palga. Makse ei maksa, ei söö, ei riietu ..... ei ela.
n
nõutu/ 4. august 2014 15:42
küll siin mõnele meeldib võrrelda õpetaja ja hooldustöötaja palka.Ok, õpetajal jääb kätte umbes 600,hooldajal ilmselt umbes 300-on see mingi ulmeline vahe või ? Miks keegi ei taha võrrelda hooldaja ja näiteks siin artiklis mainitud Heiki Kranichi palka (nii umbes 5000kuus) ?Mis on tema teened riigi ees ja mille poolest ta neist hooldajaist nii palju parem on ,et teenib viisteist 15 !!!!! korda rohkem ? Miks selle pärast keegi muret ei avalda ?Jatke kord õpsid rahule ja võtke ennast kõik kokku,kõik haritud madalapalgalised ja küsige kord nendelt pühahärradelt ,mille poolest on nad teist paremad,et isegi kojusõidud peate teie neile kinni maksma.Sellist ebavõrdset palgavahet pole kuskil Euroopas.
t
to aga/ 4. august 2014 15:29
minu teada pole soome nii rikas ,et lubada ametnikele oma kasutuseks ametiautosid.Koju ja tööle käib firmajuht või haigla peaarst ikka oma isiklikul kulul ja oma transpordiga.Meil aga riigi kulul sõitdetakse tööle ja koju,maale ja ämma juurde ja seda kõike maksate ju teie kinni,kes te siin nii neid firmajuhte kaitsete.See õpetaja võrdlus ongi ju selleks toodud,et rahvast jälle tülli ajada, siis hea kellegi peale (antud juhul õpetaja) oma viha valada.Saab siis see firmajuht rahumeeli oma isiklikke sõite teha maksumaksja kulul. Loll rahvas,keda paljaks kooritakse aga tema muudkui kaagutab kaasa....
e
EI KOMMENTEERI!/ 4. august 2014 14:40
Kui riigis on totaalne rahapuudus, kärpimised ja koondamised ...siis peaksid ka riigifirmad olema nn säästurežiimil!? Eeskuju peaksid näitama ka poliitikud ja riigikogulased..
Ja suvel sobib iseenda liigutamiseks kõikse paremini jalgratas!
k
Kordusjonn/ 4. august 2014 15:49
Miks EI KOMMENTEERI! kopeerib Säästukast 7:27 kommentaari?
Meil on kõik hinnad paigas aga probleem on alamrahva liiga väikestes sissetulekutes ja pensionides, millest ei jätku isegi hooldekoduks. Riigil selleks raha puudub, samal ajal lubatakse võõrpankadel igala aastal maksuvabalt välja viia üle 500 miljoni.
s
4. august 2014 14:28
Selleks kõlbab küll rahvaautu audi 80. Hea töökindel masin ja ei miskit liigset kulutamist. Eeldusel oleks koheselt riigi eelarves suur auk täidetud.
h
huvitav/ 4. august 2014 13:42
mina eeldaks, et kui töökoht võimaldab sulle ametiauto, siis on sellel peal ka ettevõtte logod, mida saaksid uhkusega eksponeerida. Hetkel kasutatakse neid autosid sisuliselt kui isiklike.
s
see riigivärk/ 4. august 2014 14:21
teen niipalju isiklikke sõite kui üldse aeg võimaldab ja kõikjale lõbustus kohtadesse.
l
leenu/ 4. august 2014 13:25
Miks õpetaja palka? ÄRA TÜÜTAB JUBA! Ajakirjanikud on suures osas õpetajate lapsed ja promivad emade niigi headele palkadele veel lisa, aga haige inimese hooldajad, hooldekodude töötajad, medõed, OMA ELU MEIE EEST OHTU SEADVAD PÄÄSTJAD jt, kes kingivad meile elu ja tervise, aga kelle palgad on õpetajate omadest tunduvalt väiksemad? Mille eest see õpetaja vastutab, tal ju koolis tõemonopol ja kui lapsel on midagi valesti ja aine pole selge, siis on süüdi kõik peale õpetaja. Minu kaks naabriprouat on õpetajad ja mitte keegi ei reisi meie ühistus nii palju kui need kaks "vaest" pedagoogi. Vähemalt kaks korda aastas soojale maale. Ainult õpetaja palga peal. Õpetajatel on hunnik igasugu soodustusi(transport, raamatud, teisid, teater, muuseumid, näitused jne), lisaks odav koolitoit, mille eest kõik teised täies mahus maksavad. Seega - lõpetage see võltshala, see on juba ahnus.
s
suhu tagasi/ 4. august 2014 17:08
t
to ja polekski/ 4. august 2014 13:16
milleks sulle nii suur palk, sul, sitarattal, pole ju sama suuri väljaminekuid kui on firma juhtidel?!

m
Mäletan/ 4. august 2014 13:07
et 10 aastat tagasi sai maakooli klassiõpetaja puhtalt kätte 10 000EEK ringis. Üks õpetaja ise rääkis, et tal on piinlik saada sellist palka, kui kõikide tema klassi laste vanemad ei saa isegi nii palju palka, et suudaks lapse saata kõige tavalisemale piknikule. Sest raha lihtsalt ei olnud. Vaevalt see töötasu langenud on
m
4. august 2014 17:09
Miks te oma lapsi nii vähe väärtustate?? Ja nii õel olete.
n
"ja nii jääbki"/ 4. august 2014 13:04
no hea küll, kihutatakse need sealt toompealt minema, aga keda sinu arvates siis asemele pandaks, keegi peab ju ometi olema, kes oleksid õigemad riiki juhtima?
m
Milles asi?/ 4. august 2014 13:02
Olen kirjutanud kaks kommentaari hooldustöötajate kaitseks ja õigustuseks, aga kumbki pole artikli autorile(?) meeldinud. Lisaks siinkohal, et hooldusõed on kahe aastase koolitusega ja ka lisakoolituste näol on oma haridusse panustanud. Aga palk ikka veidi üle miinimumi. Ja ei ütleks, et töö on vähem vastutusrikas, kui õpetajatel. Õpetajate palga üle halamine on ilmselgelt üle paisutatud.
j
ja nii jääbki/ 4. august 2014 12:58
lastakse rahvale otse pähe, kuid rahvas käib tallinnas ainult laulmas, toompeale ei juleta minna, seal rahvaasemikud ainult irvitavad nende üle ja ütlevad et nende poolt on seadus ja jokk. Ega rahvas ju neid minema kihutada ei taha vaid ikka koogutada nagu tavaliselt. Edukat virelemist!!
s
loll rahvas/ 4. august 2014 14:25
see hoidku molu kinni,hea veel et õhu eest maksma ei pea,toompea teeb mis tahab,keda need lurpenid huvitavad.
a
Aga/ 4. august 2014 12:17
tehke siis sama vördlus ka näiteks Soome vastavate ametnike ja 6petajate kohta kohta. Tuleb kyll suurem vahe kordades. Tunduvalt.
j
Jälle õpetajad!!!/ 4. august 2014 12:14
Miks just nemad võrdluseks toodi??? Mõnel jäid jälle sukkpüksid ostmata või?
s
Sukkpükste üle virisejale.../ 4. august 2014 12:59
Aga seepärast, et õpetaja amet nõuab samuti teadmisi, oskusi ja eriharidust, mida Maxima kassa ei vaja.
m
milvi/ 4. august 2014 11:43
Kust neid deklaratsioone ka näha saab?
t
to soosiv/ 4. august 2014 11:33

j
ja polekski/ 4. august 2014 11:26
kellelgi sest midagi, kui asjad oleksid nii väikese riigi kohta veidi rohkem balansis ka palkade osas ja maksude osas,kui need suurfirmad ei teeniks neid hiigelkasumeid siiski vaid enda firma väiksepalgaliste najal ja väiksepalgaliste klientide najal, seda kõike tahetakse saada lühikese ajaga, jne.., see siiski pole enam mõistusega võetav vaid suurahnuse nimel sõidetakse vaesemast kihist üle.
Kuid vaadakem ajalugu, selline asi võib kiirelt suuri pöördeid hakata tegema millalgi.
m
mõned kommijad on/ 4. august 2014 11:16
veel arulagedamad kui need keskmist palka igas kuus peamiselt siiski oma sõitudeks kasutava auto eest välja käivad.Meil ei ole enam nende tegelaste auga miskit pistmist, sest neil ajud on kärpama juba ammu hakanud, kuna 24 tundi vaid aju selleks et -kust ma kurat veel rohkem kasu saan, kas jäi veel sellest väheks mis nõukaaja riigivara kahmati üle teiste, häbi peaks paljudel olema.
Võrdlejad kes ütleva det mingu müüjad jne... ka sellisele tööle, siis kas ned ei oska arvutada, KAHUUSK EI JAGU NIIPALJU SOOJAPERSE KOHTI, TEID PEAB JU KEEGI KA TEENINDAMA ET SAAKSID SÜÜA FORELLI JA KALMARJA IGAPÄEVASELT, MIDA VAESEM KIHT EI SAA.
KODUS PEAB KA KEEGI SELLISTE RIKKURITE ALUSPESU MASINASSE PANEMA, TEENINDAJALE PALJU NEED SIIS MAKSAVAD, TEENINDAJAD SIISKI AVALDAVAD SALADUSI, PANGE ENDILE KÕRVATAHA SEE.
m
MIKS/ 4. august 2014 11:04
Miks peab riigifirma juhil üldse ametiauto olema, kas nad ei saa tasuta ühistranspordiga hakkama nagu teised sajad riigipalgal olevad inimesed??.
k
KIVIMEESkapitalistile/ 4. august 2014 11:04
TEIE ORJAD JA SITTAROOKIJAD JA 25 TUNDI FÜÜSILISET RASKETTÕÕD TEHES PEAB NAGU NÕUKA AJAL VÄÄRILINE PALK OLEMA +SANATOORIUMI RAVIKULUD!!!!
Miks just see auto: sadam ei põhjenda./ 4. august 2014 10:58
Miks just see auto: sadam ei põhjenda.
Maksumaksjale ei pea midagi põhjendama mis tema rahga tehakse :)
Miks just see auto: sadam ei põhjenda.
kõik jokk
e
eriti ülbed/ 4. august 2014 10:56
Sõidavad rahva raha eest ostetud auoga ja ülbitsevad.
k
kapitalist/ 4. august 2014 10:44
Ma ei usu, et eestis kunagi väga see kommuuna värk on peale läinud. See tobe püüd näidata, et kõik peavad olema võrdsed ei vii maailma edasi. Just konkurents, pinge on see, mis paneb inimeis edasi püüdma ja osav olema. Kommunism ehk absoluutne võrdsus ei vii maailma edasi - puudub soov saada paremaks, liikuda järgmisele tasandile. Sama hea oleks keelata rongis I klassi piletid või kehtestada poes riiklikud hinnad!
p
Peab ikka loll olema.../ 4. august 2014 14:30
Mõtled ka, mis räägid? Keegi pole süüdistanud erafirmasid laristamises, vaid ikka riigifirmasid ehk rahva omandit. Siin peaks kasinam olema ja ei tohiks laiutada. Kui ei meeldi riigifirmas , siis mine erasektorisse "miljardeid" saavale palgale ja lälla ning laia seal
a
arvamus/ 4. august 2014 10:29
Seda nüüd küll,et võrdluses müüjad ja hooldustöötajad saavad ka vähe raha, kuid ega nad enese haridusse pole ka eriti panustanud, vastasel juhul võiksid ka kandideerida riigifirmasse.

p
ptüi rsk./ 4. august 2014 10:22
kas riigifirma juhid peavad sõitma siis mingite vanade pannide ja kärudega?!
E
Miks just see auto: ei põhjenda./ 4. august 2014 10:59
Ei aga ostku oma raha eest, saad 20k palka ja lased siis veel lisaks kalli raha eesti riigil autot ülal pidada? Miks nad nende ELMOdega ei sõida, pidid ju nii head olema?
Miks just see auto: ei põhjenda.
k
KIVIMEES/ 4. august 2014 10:22
LAULURAHVAS,ÕILIS KAPITALISTLIK DEMOKRAATIA!!!
f
firma juht/ 4. august 2014 09:44
mulle meeldib väga kallite autode ostmine nii hea,tatistada nende lumpenite madala palgaliste peale,hea kohe maksta miinimumi.Muidu ei saa perekonnaga minna eksootilistele reisidele aastas vähemalt kolm-neli korda.
õ
õige/ 4. august 2014 14:27
see orjakari ongi väärt julma ekspluateerimast.
m
Mari/ 4. august 2014 09:44
Delfi pealkirjameistrid ja keeleuuendajad jälle hoos! Äkki on tööle võetud mõni eesti keele mitteoskaja?
e
Ei häbi ega au/ 4. august 2014 09:41
Meie riigi riigifirmad ongi ju jultunud parasiitluse pesad.
Poliitparasiidid on nendest firmadest teinud oma "pesale" mõnusa lüpsimasina
m
MATS/ 4. august 2014 09:22
Jaa., asi on nõuka ajaga võrreldes kohe märgatavalt paranenud. Keskmine palk oli 80-ndatel 200 rublat kuus, varem veelgi vähem. Odavaima Žiguli hind algas 5.5 tuhandest rublast, aga uuemate ja moodsamate mudelite hinnad olid 8-9 tuhande kanti. Kuid tüüpiline direktori auto oli ikkagi Volga GAZ-24. Ametlik hind vist 15000 rubla. Seega umbes keskmise palglise 6 aasta brutopalk. Kuid kuna õpetaja palk jäi keskmisele palgale märgatavalt alla, läinuks õpetaja palka sinna Volga hinda veelgi rohkem kordi.
j
ja veel/ 4. august 2014 10:21
Nõuka ajal ei olnud sul võimalik ISE heast peast autot ostagi. Selleks pidid saama parteist autoostuloa. Ja mitte mingi valemiga polnud isikul, kes parteis heas nimekirjas polnud või kõrgel kohal, osta musta Volgat näiteks. Hea kui said Mosse ostuks loa.
Mart Juur ütles hiljuti ühes Rahva Oma Kaitse saates, et suurim vahe nõukaaja ja tänapäeva vahel on, et nõuka ajal oli rahval raha ja praegu on ka rahval tegelikult raha aga vahe on selles, et kui täna ärkad hommikul üles ja tahad minna ostma näiteks pelmeene ja küpsiseid, siis sa lähedki ja valid veel pelmeenide ja küpsiste vahel. Nõuka ajal ärkasid hommikul üles ja tahtsid minna ostma pelmeene ja küpsiseid, ostsid ikka makarone, sest muud poes parasjagu polnud. Sõna defitsiit oli igapäevakäibes, kõik olid ühtemoodi vaesed (v.a parteibossud). Nüüd on nii, et tegelik elatustase on kõrge aga mida suuremad palgad, seda rohkem kaupmehed ka hinda küsivad, ega sulle ju taskusse raha ei jäeta :) Ja kuna nüüd on poes võimalik kõike osta, siis sa saadki selle kopiku viimseni ära kulutada. Kapitalism on kallis elamisvorm, kommunism oli lihtsalt vaeste patuste alevik :P
m
MATS/ 4. august 2014 10:43
Autod saadi ka ilma ametiühingu (parteikomitee eriliba siiski polnud. Kuigi partorg ütles ametiühingukomite istungil muidugi otsustava sõna)osuloata. Turult, tarvitatud masina. Ainult et seal oli vana auto uuest 1.5 kuni 3 korda kallim. Minu kauge sugulane ostis näiteks 6000 maksva Žiguli näiteks 10 tuhandega. Aga Volga ostuloa saamine oli üldse üks kusttükk. Volgat saadi näiteks DOSAFi loteriivõiguna. Ja järelturul maksis üks Volga juba hingehinda. Eriostuluba anti näiteks ka suurvõistlusel silmapaistnud sportlastele, mingiele laureaatidele j.n.e. Meenutagem meie oaaegset tenniseässa, kes sai Volga,, kuid üritas seda kahekordse hinnaga Kaukaasia mustadele ärikatele maha ärida. Ja kellele tehti labaselt tünga.
l
lihtsalt lehm/ 4. august 2014 09:13
Juba ainuüksi mobiiltelefonide ostuga viiakse riigist igal aastal 100 000 000 € välja (k.a. internetipoed). Autode eest väljaviidavast rahasmmast ei taha isegi mõelda - üle miljardi kõvasti. Ja veel lõunamaareisid sadade miljonite eest? Ja veel pankade poolt väljaviidavad miljonid. Eestlane on üks väga tubli lüpsilehm. Lihtsalt tubli!
õ
4. august 2014 08:54
õpetajal on normaalne palk, aga on palju selliseid ametetid, kus on miinimumpalk. müüjad, hotellides töötajad, baarides, kohvikutes. noortele makstakse miinimumtunnitasu

1
4. august 2014 08:19
120 e elektri 1 kuu arve teeb 600 a peale summaks 864000 euri, Eesti majandusanalüütik Peeter Tammistu arvutsed ja analüüsid aga näitavad midagi muud 100000e
m
ma kyll ei ela eestis aga.../ 4. august 2014 08:08
miks just opetaja palga...hoopis maksimarketi t88taja 10 aasta palga ...siis oleks see vahe tibake suurem veel....
e
Ega ju/ 4. august 2014 08:17
2015 riigikogu valimised tulemas. Jälle vaja hakata õpetajaid upitama. Müüjad ja hooldustöötajad rabagu pisku eest edasi.
s
4. august 2014 08:23
sest need ei saa täis ega lähe lõhki. juba hakkab neil 8 nädalane puhkus läbi saama. mõtle kui õudne, nad peavad jälle tööle minema. nende töö on ju kõige raskem.
k
kiks/ 4. august 2014 08:43
Miks ja miks, no mõtle peaga. Kui pea ei tööta, võib aidata: esiteks ei ole marketid riigifirma ja teiseks on õpetajad kõrgema haridusega, nagu riigifirma juhidki.
n
no mida me võrdleme/ 4. august 2014 08:04
õpetaja ja riigifirma juht. kas neid asju saab üldse võrrelda?
kes keelab õpetajal ka riigifirmat juhtida??? ah, et igaüks ei saa. tõesti ei saa, aga selleks ongi vaja rohkem vaeva näha ja pingutada, et õpetajatoolist natuke kaugemale saada. ja nii lihtne see ongi.
u
Urrr/ 4. august 2014 10:41
Kui sa pole vastavas parteis ja suuri annetusi pole ka teinud siis pole sul kunagi võimalust saada riigiettevõtte juhiks.....
a
aga miks sa pole siis parteis?/ 4. august 2014 11:00
miks sa pole parteis, miks sa pole annetusi teinud?
kas keegi keelab?
ma ei poolda seda lõputut vigisemist. igal inimesel on võimalus oma elujärge parandada. kui ei oska ja oled olemasolevaga rahul, siis ära virise. ja kui ei ole rahul, tee paremaks.
need mehed leiavad, et neid rahuldab selline elu tore on. mind näiteks selline elu üldse ei huvitaks.
v
velts/ 4. august 2014 11:01
to mida võrdleme
MIs jura sina ajad,et riigifirmasse tööle saada peab tutvus olema ja kõrgharidusest pole üldse mõtet jahuda.Täna 40% kõrgkooli lõpetajad on üldse töötud.Ka suvalisele kohale saab tutvuse ja partei kaudu.90% riigifirma juhtidest võiks üldse lahti lasta,sest suurt nad midagi ei teegi.Nende töö teeb ära kas asetätja,nõunik,osakonnajuhatajad ja spetsialistidest rääkimatta.Üldjuhul erasektoris sellist töökohta polegi,ei ole ka asetäitjat nõunikku ja ka osakonna juhatajat.Tuleks määrata piirang,ütleme 12 000 ja auto peab tööpäeva lõpus parklas olema,kui tahate omale kalleid autosi,tulge eraettevõtlusse ja siis näete mis te tegelikult väärt olete 70% ei jaksa üldes autot osta.
l
lugeja/ 4. august 2014 07:49
Mis pealkiri see on!? Kirjutaja on vist mitte-eestlane, tundub nii.
s
Säästukast/ 4. august 2014 07:37
Kui riigis on totaalne rahapuudus, kärpimised ja koondamised ...siis peaksid ka riigifirmad olema nn säästurežiimil!? Eeskuju peaksid näitama ka poliitikud ja riigikogulased..
Ja suvel sobib iseenda liigutamiseks kõikse paremini jalgratas!
r
Riigifirmadele sobib/ 4. august 2014 07:40
jalgratas vaid reklaamiks. Ise reklaami ohvriks ei minda.
õ
õpilane/ 4. august 2014 07:32
No ja mis siis ,kui sõidavadki need austust väärivad mehepojad 5õpetaja aastapalka maksvate autodega. Aga vaadake enne kui palju on nad tööd rabanud meie helge homse nimel. Kui nemad saavad rikkaks , siis on ka meil lootust kunagi eurooplastele ülevalt alla vaadata.
r
riigivargad/ 4. august 2014 07:29
r
Riigivarariisujatele oli/ 4. august 2014 08:08
Vanasti §88 mille eest anti 3 -10 aastat järelemõtlemisaega kinnises asutuses.
o
Oh/ 4. august 2014 07:20
seda kadedust. Mis nad peaks siis jala käima vä?
s
soosiv/ 4. august 2014 07:27
No ja mis siis kui maksabki see audike 5 õpetaja aastapalga. Seeeest teevad need mehed ka tööd saja mehe eest . See aga ongi sinu rikkaks saamise eeltingimus.Aita nendel rikkaks saada ,küll siis saad kunagi ka ise.
e
Ei/ 4. august 2014 07:46
peaks jala käima. Lihtsalt tuleks kehtestada mingi mõistlik ülempiir ametiautode maksumusele vms. Ametiautoks võiks olla nt. mõni korralik Skoda või Toyota, mis maksavad mõistlikku hinda ning mille vastupidavus ja kasutusmugavus on ka väga hea. Kui tahetakse sõita landcruisrite ja Audidega, siis sellise palga eest võib ju omale vabalt isiklikku Audit või mõnda teist premium klassi autot lubada!
p
Peaks/ 4. august 2014 08:03
j
Ja seda/ 4. august 2014 08:11
Piip küünlalt maas tegema

u
Udune pilt../ 4. august 2014 07:19
....ja vigane pealkiri! Tõstke taset.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee