Maailm

Mägi-Karabahhis on armeenlaste ja aserite tulevahetustes hukkunud 15 sõdurit (4)

Toimetas Kristin Aasma, 3. august 2014, 17:53
Mägi-Karabahhi armeenia sõdur aastal 2012.Foto: AFP / Scanpix
Aserbaidžaanis asuvas armeenlaste enklaavis Mägi-Karabahhis on viimastel päevadel relvakokkupõrgetes surma saanud 15 sõdurit.

Aserbaidžaan on teatanud, et viimase nelja päeva jooksul on tapetud 12 nende sõjaväelast, Mägi-Karabahhi võimude teatel on surma saanud kolm nende sõdurit, kirjutab BBC.

Armeenia peaminister Hovik Abrahamjan teatas eile õhtul, et Armeenia president Serž Sargsjan kohtub Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijeviga Venemaal Sotšis järgmise nädala reedel või laupäeval, et pingeolukorda lahendada.

Relvarahu mõlema riigi vahel sõlmiti 20 aastat tagasi, kui kuus aastat kestnud kokkupõrgetes oli hukkunud ligikaudu 30 000 inimest. Alates sellest ajast on mõlemad pooled on süüdistanud teineteist relvarahu rikkumises.

Iga aasta hukkub Mägi-Karabahhi ja Aserbaidžaani piiril snaiperite kuulidest sadu inimesi, sh tsiviilisikuid.

Vikipeedia andmetel on de facto tegu Aserbaidžaani keskvalitsusest sõltumatu Mägi-Karabahhi Vabariigiga, mis lisaks endise autonoomse oblasti aladele hõlmab ka ümberkaudseid piirkondi. Mägi-Karabahhi Vabariiki pole ametlikult tunnustanud ükski riik, ka mitte Armeenia.

Samal teemal

13. november 2014, 11:53
Aserbaidžaan kehtestas Mägi-Karabahhis lennukeelu
7. mai 2014, 12:17
Vene politoloog: sõja alustamine Ukrainaga pole Putinile kasulik
21. märts 2014, 09:37
Alijev valmistub Mägi-Karabahhi tagasi võtma
9. märts 2012, 07:03
Armeenia boikotib Eurovisioni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee