Eesti uudised

Joogiveega ollakse kõige rohkem rahul Põhja-Eestis, kõige vähem Ida-Virumaal (2)

Toimetas Kristin Aasma, 2. august 2014, 16:01
JoogivesiFoto: Mati Hiis
Investeeringud veemajandusse on märgatavalt tõstnud Eesti elanike hinnangut puhta joogivee kättesaadavusele, selgus keskkonnaministeeriumi tellitud uuringust. Võrreldes 2012. aastaga on rahulolevate elanike arv kasvanud 13 protsenti. Keskkonnaministri sõnul vajab lähiaastatel kõige rohkem tähelepanu just Ida-Virumaa piirkond.

Kõige enam on joogiveega rahul Tallinna elanikud (91 protsenti) ja Põhja-Eesti elanikud (95 protsenti). Rahulolu on kõrge ka Lääne- (80 protsenti), Kesk- (86 protsenti) ja Lõuna-Eestis (88 protsenti).

Samal teemal

Probleemsem on aga Ida-Virumaa piirkond, kus joogiveega on rahul 63 protsenti, edastas keskkonnaministeerium.

"Veemajandus on olnud kõige suurema mahuga keskkonnavaldkonna investeeringuid - joogivee kvaliteedi parandamist on toetatud umbes poole miljardi euroga. See, et 86 protsenti Eesti elanikest on nüüdseks rahul kraanist voolava veega, on kinnitus, et investeeringud on andnud hea tulemuse," rääkis keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. "Ometi ei ole veel kõik vajalikud tööd tehtud. Jätkame joogivee parandamiseks mõeldud investeeringutega ka lähiaastatel, ainuüksi sel aastal panustame nõuetekohase joogivee tagamiseks 20 miljonit euro."

Alates 2000. aastast on Eesti veemajandusse kokku investeeritud 860 miljonit riigi ja Euroopa Liidu raha, millele lisanduvad veel ka kohalike omavalitsuste ja veefirmade investeeringud. Üle poole sellest ehk enam kui 500 miljonit eurot on läinud just joogivee kvaliteedi parandamiseks. Aastani 2020 panustatakse veemajandusse kokku 144 miljonit eurot.

Üks suurimaid veeprojekte on olnud näiteks Emajõe ja Võhandu jõe valgala veemajandusprojekt, millesse investeeriti 53,7 miljonit eurot. Lisaks sellele veel ka Matsalu valgala piirkonna veemajandusprojekt (27,5 mln), Narva veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimisprojekt (29,5 mln), Harku valla veemajandusprojekt (26,7 mln), Kohtla-Järve piirkonna ühisveevarustuse rekonstrueerimine (30,7 mln) ja Maardu veemajandusprojekt (22,5 mln).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee