Maailm

ÜRO peasekretär kutsus lõpetama lahinguid MH17 hukupaiga ümbruses (4)

BNS, 30. juuli 2014 20:36
ÜRO Julgeolekunõukogu on vastu võtnud resolutsiooni, milles nõutakse, et Malaysia Airlinesi lennu MH17 hukupaika kontrolli all hoidvad venemeelsed separatistid lubaksid alustada uurimist. Foto: Reuters / Scanpix
ÜRO peasekretär Ban Ki-moon kutsus koheselt lõpetama igasuguse vaenutegevuse Malaisia reisilennuki allakukkumiskohas Ida-Ukrainas, et võimaldada rahvusvahelistele uurijatele takistamatu pääsu sündmuspaika.

ÜRO kõneisik Stephane Dujarric ütles kolmapäeval, et Ban on sügavalt mures, et uurijad ja kohtuarstide rühm ei ole saanud piirkonnas jätkuva vaenutegevuse tõttu katastroofipaika suunduda.

"Peasekretär kordas, et ohvrite säilmeid on veel leida ning ka võtmetähtsusega tõendid on veel seal," ütles Dujarric. "Selle kohutava tragöödia ohvrite perekonnad väärivad juhtumi lõpetamist ja maailm nõuab vastuseid - rahvusvahelistel meeskondadel tuleb võimaldada oma tööd teha."

ÜRO Julgeolekunõukogu on vastu võtnud resolutsiooni, milles nõutakse, et Malaysia Airlinesi lennu MH17 hukupaika kontrolli all hoidvad venemeelsed separatistid lubaksid alustada uurimist.

Samal teemal

18.09.2014
Tundmatu pakub MH17 tulistajani viiva info eest 30 miljonit dollarit
06.09.2014
Lennufirma astus reklaamiga ämbrisse
04.08.2014
Harkivist lendas Hollandisse veel üks lennuk ohvrite säilmetega
03.08.2014
Ukraina väed rühivad Luganski poole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee