Õhtulehe pulmablogi

Pulmablogi: pulmatraditsioonid, kas ajast ja arust?

Meelike Eenpuu-Villup, 31. juuli 2014 11:15

6 KOMMENTAARI

v
Väike tähelepanek!/ 4. august 2014 16:11
Pulmapidu paljastab ka tulevast kooselu. Ühes pulmas oli väga raske noorpaari pildistamisel ühele pildile saada. Peigmees rääkis oma seltskonnaga juttu ja pruut vestles oma seltskonnaga. Kooselus elavad ka oma elu. Mees on rekkamees ja kodus kaib ,kui kuuvarjutus. Naisel oma firma ja hoiab majapidamist korras.
Teine pulmapidu ,kus olen käinud oli väga südamlik,rahulik ja veniv. Kooselu toimub looduslikus kaunis maamajakeses ja hoitakse teineteist.
Enda pulmapidu hoogne tants ja trall. Pulmarahvas ootas lusti ja tralli ja meie seda ka pakkusime oma naljakate mängudega. Olime koguaeg koos aitamaks pulmaüritusi läbi viia ja kaasa lüüa. Kooselus oleme alati koos ja reisimine on saanud suureks hobiks. Ei jõua kohvreid lahti pakkida, kui uus reis juba ootamas. Vahepeal peab käima ruttu tööl ja korrastada kodu.Meil käivad ka külalised,siis kokkame mehega koos köögis ja koos võtame külalised vastu. Ühesõnaga kooselu, kui karussellil ja koos jõuame kõikjale.
m
mari/ 4. august 2014 09:28
Traditsioonid käivad maapulma juurde, kus kõik muu on ka vastavalt stiilne.
a
aga/ 1. august 2014 18:20
lugesin suisa 2 x. ma ei tea. aga närvilisust ei olnud tunda. vaba meel ikka :-) seega siis. mehed ei kingigi lilli. nii lihtne see ongi.
h
Heli/ 1. august 2014 11:08
Traditsioonid on alati toredad ja ka mängud pole paha vaheldus söömise ja istumise vahepeal. Aga minu arust tasub kindlasti arvestada külalistega ja kaaluda, kas neile ka meeldiks selline "tsirkus" või mitte. Inimesi on ju erinevaid ja olles ise osa võtnud pulmast, kus pool rahvast õue peitu jookseb, kui mängimiseks läeb, siis pakun välja et eeltöö oleks hea mõte. Lihtsalt kehv tunne jäi ja isamehest oli kahju.
y
ys/ 31. juuli 2014 14:14
Noh miks ei võiks olla pulmad koos pulmatraditsioonidega? Mingid asjad ju ikka peaka jääma püsivaks. Varsti on muidu kõik üritused ühesugused üritused. Siis ei pea ka jõulutavasid, ega jaanipäevatavasid hoidma. Ei usu, et blogija ilma kingita ja jaanituleta jääda tahab. Ja mida siis aastate pärast meenutada? Et, ah oli pidu nagu kõik teisedki. Ja see, et kaasa on vaid 2 korda lilli toonud, on küll vilets lugu. Ja kole, kui pead oma kaasat siin kogu rahva ees äpuks, kes Sulle isegi lilli ei oska tuua. Ilmselt on tegu tüüpilise pulmaeelse trotsi ja närvidega.
k
kai/ 31. juuli 2014 13:18
Olin hiljuti just sellises pulmas, kus eriti traditsioone ei järgitud. Ilmselt seepärast, et pulmaseltskond oli rahvusvaheline. Ei pidanud pruut titte mähkima ega peig pakku lõhkuma jne. Väga värskendav isegi see, et ei lauldud seltskonnalaule. Ainult "Kibe!" hüüdmine oleks võinud välja jääda, pean seda rohkem vene kombeks.
Mängis hea ansambel, isamees organiseeris kogu õhtut. Kõik oli super! Õnne noorpaarile!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee