Maailm

Hispaania kirjanik: "Juudid pole mõeldud koos [meiega] eksisteerima." (34)

Õhtuleht.ee, 30. juuli 2014 10:25
Foto: Reuters / Scanpix
Hispaania kirjanik Antonio Galat ootab ees kohtutee päevalehes avaldatud arvamuse pärast, milles põhjendas ajaloole toetudes juutide tõrjumist sellega, et juudid ei ole mõeldud koos eksisteerima.

83aastase Gala kirjatükis "Valitud?" väidab ta, et juudid võinuks inimkonna heaks teha paljutki oma taktitunde, vastupidavuse, usulise ustavuse ja raha haldamisega. Selle asemel aga põhjustavad juudid alati sekeldusi neile, kellega koos elavad, just nagu "poleks nad loodud koos [meiega] eksisteerima". "Nad tekitavad alati probleeme," lisab kirjanik.

Praegust Gaza sektori konflikti kommenteerides märgib Gala, et "nüüd on Gaza kord kannatada tänu mujal maailmas baseeruvale võimule ja nähtamatule verekommuunile". Arvamustüki lõpetab Gala lausega: "Ma ei ole rassist."

Madridi juudikommuuni president David Hatchwell ütles väljaannetele The Times of Israel ja Inews24, et on säärase agressiooniga tuttav. Hatchwell õigustab Gala vastu alustatud kohtuasja Hispaania seadusega, mis keelab antisemiitise diskursuse.

Samal teemal

05.09.2014
Iisraeli on suundunud kõige rohkem juute Prantsusmaalt
31.07.2014
Iisraeli õhurünnak turule: hukkus 17, vigastada sai 200 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee