Eesti uudised

Venemaa saatkonna töötaja põgenes politsei eest ära (5)

Teet Teder, 30. juuli 2014 07:00
LÄKS PEITU: Politsei ajas liiklusrikkujat läbi õhtuse linna taga kuni Venemaa saatkonnani, kus Mitsubishi juht saatkonda pages. Suursaatkonna pressiatašee juhtumit ei kommenteeri, kuna infot, et selline asi juhtus, ei ole. Foto: ARNO SAAR
Läinud laupäeva õhtul kell 21.20 sõitis Tallinnas Paldiski maanteel lubatud kiirust ületanud Venemaa saatkonna auto roolis olnud juht nii ebakindlalt, et Põhja prefektuuri kesklinna jaoskonna politseinikud otsustasid sekkuda.

Venemaa saatkonna töötaja tekitas korduvalt liiklusohtlikke olukordi ja ei reageerinud politsei peatumismärguannetele, kinnitavad politseinikud. Saatkonna Mitsubishi kihutas edasi vanalinna poole, politsei sireenide huilates ja sini-punavilkurite sähvides kannul.

Vahepeal jõuti liiklushuligaani kõrvalegi, kuid Mitsubishi juht eiras ka käega antud peatumismärguannet ja kihutas edasi, kuni peatas auto Pikal tänaval Venemaa Föderatsiooni suursaatkonna ees. Juht hüppas politseinikega vestlusse astumata saatkonna uksest sisse.

ERRi uudisteportaalile teadaolevalt võis auto roolis olla Venemaa saatkonna nõunik Stanislav Makarenko, kuna teda nähti sama autoga eelmisel nädalavahetusel ka Maardu linna päevadel.

Venemaa suursaatkonna pressiatašee Sergei Nevski ütles ERRi uudisteportaalile, et saatkond seda juhtumit kommenteerida ei saa, kuna neil infot vahejuhtumi kohta pole.

"Välisministeerium väljendab Venemaa välisministeeriumile sellise teo lubamatust ja esitab Venemaa saatkonnale noodi, milles soovib saada juhtunu kohta selgitusi," ütles ministeeriumi pressispetsialist Helena Nõmmik, kuidas juhtunuga edasi talitatakse. Samas on tõenäoline, et saatkond esitatud noodile ei reageeri.

Viimase kümne aastaga on Venemaa saatkonna töötajatel olnud joobes juhtimisega kümmekond pahandust, aga Eesti seaduste järgi kedagi vastutusele võtta pole saanud. Üks markantsemaid oli 2009. aasta 6. septembril, kui politsei pidas kinni Venemaa Föderatsiooni Narva peakonsulaadi konsulnõuniku Sergei Suhharevi, kes oli purjuspäi oma autoga ramminud politseiautot ja lahkunud sündmuskohalt.

"Sellistel puhkudel on välisministeerium tavapäraselt edastanud saatkonnale politsei- ja piirivalveameti taotluse, milles on küsitud liiklusrikkumiste asjaolusid. Samuti on küsitud, kas Venemaa Föderatsioon on nõus loobuma väärteomenetluse kohaldamiseks diplomaatilisest puutumatusest ja kas isik on nõus andma ütlusi.

Siiani ei ole diplomaatilisest puutumatusest loobutud ja Eesti väärteomenetlust seega ei ole olnud võimalik kohandada," rääkis Nõmmik ja lisas:

"Teiste riikide puhul on siinsed saatkonnad eri põhjustel oma töötajate puutumatusest loobunud. Puutumatust saab aga ära võtta vaid see riik, kelle diplomaadiga on tegu."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee