Eesti uudised

Britid võtsid eestlastelt malli: laupäevak "Let's do it!" toimub septembris (5)

BNS, 29. juuli 2014, 19:36
"Teeme ära!" talgulised Lääne-Virumaal Viitnal 4. mail 2014.Foto: MEELIS MEILBAUM / Virumaa Teataja
13. septembril plaanitakse Suurbritannias üheskoos koristada prügi "Let's do it!" kampaania raames, mis on Eesti "Teeme ära!" talgute analoog.

Briti "Let's do it!" on vabatahtlike korraldatav hoogtöölaupäevak, mille organisatoorsest ja logistilisest küljest annab ülevaate kodulehekülg www.letsdoituk.net. "Me kutsume igaüht õue meiega ühinema, et teha rünnak prügile," teatavad korraldajad kodulehekülje tutvustustekstis.

Samal teemal

Koos koristustalgutega viiakse läbi ka riiklik prügivastane kampaania "Wish You Were Here", millega soovitakse tähelepanu juhtida prügis sisalduvatele tootemarkidele. Sel teemal toimub ka teadaolevalt suurim brändiprügi uuring Ühendkuningriigis. Kampaaniates osalejatelt oodatakse muuhulgas lugusid ja pilte looduses ning tänavail vedelevast olmeprügist.

""Teeme ära!" sai alguse 2008. aastal Eestis, kui grupp inimesi otsustas midagi ette võtta metsades vedeleva prügiga. Korraldajad kutsusid kaasmaalasi endale appi koristustöödele ning kokku tulnud 50 000 inimest kogus 10 000 tonni prügi. Eesti muutus kiirelt prügivabaks ja kõrvaldatud heakorraprobleemi ei ilmnenud enam. Praeguseks on "Teeme ära!" talguid peetud rohkem kui 100 riigis üle kogu maailma ja loodud on üleilmne prügivastaste liikumiste võrgustik, mis ühendab 10 miljonit vabatahtlikku," kirjutavad kampaania eestvedajad koduleheküljel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee