Maailm

ÜRO: Malaisia reisilennuki allatulistamine võib olla sõjakuritegu (10)

AFP/BNS/ÕL, 29. juuli 2014 07:00
LENNUKIRUSUDE VAHEL: Lahingud takistavad uurijate tööd Malaisia reisilennuki allatulistamiskohas. See-eest saab seal rusude vahel näha rohtu nosivaid lehmi. Foto: Reuters
Malaisia reisilennuki allatulistamine 17. juulil Ida-Ukrainas võib kujutada endast sõjakuritegu, teatas ÜRO eile. Lahingutegevus piirkonnas on nõudnud üle 1100 inimelu.

"Tegu on rahvusvahelise õiguse rikkumisega, mis asjaolusid arvestades võib kujutada endast sõjakuritegu," ütles ÜRO inimõiguste ülemvolinik Navi Pillay, kommenteerides reisilennuki allatulistamist Ida-Ukrainas.

Ülemvolinik mõistis reisilennuki jõletu allatulistamise hukka ning nõudis põhjalikku, tõhusat, sõltumatut ja erapooletut uurimist.

"Tehakse kõik, et tagada kõigi rahvusvahelise õiguse tõsiseid rikkumisi, sealhulgas sõjakuritegusid toime pannud isikute kohtu alla andmine, kes nad ka on," rõhutas Pillay.

Ülemvolinik lisas, et ÜRO andmetel on 26. juuli seisuga Ida-Ukraina konfliktis alates aprillist hukkunud vähemalt 1129 ja saanud haavata 3442 inimest ning mõlemad pooled kasutavad tiheda asustusega piirkondades raskerelvi, sealhulgas suurtükke, tanke ja rakette.

18. juunil teatas ÜRO, et konfliktis on alates aprillist saanud surma vähemalt 356 inimest.

Punane Rist teatas eelmisel nädalal ametlikult, et Ukraina on kodusõjas, mis tähendab, et konflikti osalistele võib esitada süüdistusi sõjakuritegudes.

Lahingute jätkumine takistab ka uurimistöid Malaisia reisilennuki allakukkumiskohas. Nii olid lennukatastroofi uurima saadetud Hollandi ja Austraalia uurijad sunnitud eile teel sündmuspaika plahvatuste tõttu tagasi pöörduma, teatas Hollandi valitsuse esindaja.

Samal teemal

04.08.2014
Harkivist lendas Hollandisse veel üks lennuk ohvrite säilmetega
29.07.2014
Lennunduses must aasta
28.07.2014
Mässulised: Ukraina armee hõivas osa katastroofipaigast
27.07.2014
Ida-Ukrainas puhkes Malaisia reisilennuki vraki lähistel tulistamine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee