Foto: Internet
Juhan Haravee 29. juuli 2014 07:00
Eestist pärit modelli Regina Soosalu viimset rännakut koju katab saladuseloor: veel eelmisel reedel väitis Malaisia press, et eestlanna omaksed on eelistanud tuhastamist. Samal ajal teatas modelli poiss-sõbra pere, et tasub Regina surnukeha Eestisse toomise kulu. Malaisias lõpetas politsei kriminaaluurimise ja loovutas kuriteotoimiku prokurörile.

"Välisministeerium on koostöös Eesti aukonsuliga Malaisias nõustanud lahkunu perekonda kaasusega seotud asjaajamise küsimustes," ütles Õhtulehele Helena Nõmmik välisministeeriumi pressiosakonnast. See, kuidas Regina Soosalu surnukeha kodumaale toimetatakse, on lahkunu pereliikmete otsustada. Kohaliku politsei väitel anti Soosalu surnukeha läinud reedel tema perekonnale üle.

Eile levis uudis, et hukkunud modelli säilmed peaksid olema juba koju jõudnud. Välisministeerium seda ei kinnita ega lükka ka ümber. "Välisministeerium ei ole selles küsimuses teabevaldaja ja sama kehtib ka muude isikute põrmude Eestisse toimetamisel," jäi pressiametnik napisõnaliseks.

1. juulil Malaisias Pulau Rawa saarele puhkama sõitnud Eesti modell Regina Soosalu (30) leiti juba samal päeval surnuna.

Esialgu kahtlustas politsei naise surma põhjusena uppumist, kuid kuna hukkunu kehalt leiti kriimustusi ja verevalumeid, siis alustati kriminaaluuringut ja juhtum kvalifitseeriti mõrvaks.

Koos 11 kahtlusalusega arreteeriti ka Soosalu poiss-sõber, väidetavalt Malaisia kuningaperekonnaga sugulussidemetes olev Tunku Alang Reza Tunku Ibrahim.

28. juuliks olid kõik kahtlusalused vabastatud, seitse neist kautsjoni vastu.

Malaisia politsei esindaja sõnul on Regina Soosalu surmaga seotud politseiuurimine lõpetatud ja selle tulemused saadetud prokurörile.