Eesti uudised

Üksikema: jah, nihverdasin ja petsin riiki, aga muidu poleks ma hakkama saanud (325)

Katrin Helend-Aaviku, 28. juuli 2014 07:00
NUPUTAVAD: Kui oled ootamatult jäänud laste ja majalaenuga üksi ja raha on nii vähe, et selle lugemisega saaks hakkama isegi lasteaiajüts, ei jää vahel lihtsalt muud üle, kui käed ja pea tööle panna ja püüda seaduste vahel laveerides ellu jääda. Foto: ALDO LUUD/Fotolavastus

Kahe lapse ja suure võlaga üksi jäänud naine räägib, kuidas ta mustalt tööd rabades ja sissetulekuid varjates rasked ajad üle elas

Kuidas jääda ellu, kui ühtäkki on ametlikuks sissetulekuks vaid veidi üle 70 euro, aga toita ja katta on vaja kaks last ning maksta iga kuu kopsakat pangalaenu? Vastus: mustalt tööd rabades ja sissetulekuid varjates. "Ma ei pea seda õigeks, aga muud mul üle ei jäänud," ütleb Lõuna-Eestis elav üksikema Marika.

Marika (nimi muudetud) ametlikuks sissetulekuks oli mitu aastat vaid kaks lastetoetust ja lapsehooldustasu, kokku 76,71 eurot.

Muude kulutuste kõrval oli vaja maksta ka pangalaenu. Kohtutäitur võttis pangakontolt maha kõik raha, mis kätte sai.

"Kui ma ei oleks seaduse silmis nihverdanud ja laveerinud, oleksin 76 euro eest saanud osta vaid meie kõigi kolme peale ühe paraja jupi head kvaliteetset nööri. Ja aidaa..." räägib naine, kes suutis toime tulla suuresti tänu sellele, et müüs n-ö mustalt oma käsitööd ja kandis raha lapse pangakontole.

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.11.2014
Hooldusperes kasvava lapse toetus kerkib veerandi võrra
07.10.2014
Kuidas saab kolmeliikmeline pere hakkama toimetulekupiiril elades

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee