Maailm

Täiendatud kell 16.45!

Ida-Ukrainas puhkes Malaisia reisilennuki vraki lähistel tulistamine (23)

BNS, 27. juuli 2014 15:57
Foto: Reuters / Scanpix
Ida-Ukrainas Malaisia reisilennuki allakukkumispaiga lähedal puhkes pühapäeval tulistamine, mistõttu Hollandi ja Austraalia politseinikud jätsid oma sõidu sündmuspaika ära.

Õnnetuspaigas Hrabove külast kilomeetri kauguselt kostis mürsutuld, teatasid meediaallikad.

Kohalikud elanikud olid põgenemas ning õnnetuskoha lähedalt paistis musta suitsu, teatas AFP. Korrespondent lisas, et lähedalasuvad separatiste kontrollpunktid olid hüljatud.

Hollandi ja Austraalia politseijõud otsustasid julgeolekuohu tõttu pühapäevaks planeeritud uurimismissiooni edasi lükata.

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissiooni asejuhi Alexander Hugi sõnul on relvastamata politseinikele ohtlik sõita oma praegusest asukohast Donetskist lennuki allakukkumispaika. Hugi sõnul jätkatakse missiooniga esmaspäeval, kui julgeolekuolukord seda võimaldab.

Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu informatsioonikeskuse juhi Andri Lõssenko sõnul üritavad valitsusväed saada lennukatastroofi paik oma kontrolli alla, et "tagada julgeolek ja võimaldada rahvusvahelistel ekspertidel teostada uuringuid".

Ukraina president Petro Porošenko teatas kavatsusest lõpetada vaenutegevus 40 kilomeetri raadiuses ümber allakukkumispaiga.

Holland juhib ohvrite tuvastamise protsessi. 298 hukkunust 193 olid Hollandi kodanikud. Osa surnukehadest on veel Malaysia Airlinesi Boeing 777 allakukkumiskohas, kuid 227 kirstu hukkunute säilmetega on juba toimetatud Ukraina idaosast Hollandisse tuvastamiseks.

Ukraina valitsuse ja USA sõnul tulistasid lennuki 17. juulil alla Ida-Ukrainas tegutsevad venemeelsed jõud. Lääs süüdistab Venemaad mässuliste relvastamises muuhulgas õhutõrjesüsteemidega.

Samal teemal

29.07.2014
ÜRO: Malaisia reisilennuki allatulistamine võib olla sõjakuritegu
27.07.2014
USA: Venemaa on tulistanud Ukrainasse rakette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee