Eesti uudised

Politsei kasvatas riskirühma lapsi laagris ümber (1)

Siim Randla, 26. juuli 2014 12:00
Politsei korraldas Rannapungerjas laagri Kunda noortele, kel on ühiskonnas käitumisega probleeme: vaadati õppefilme vägivallast ja sõltuvusainetest, lapsed tegid aga pärast ettekandeid.

Möödunud nädalalõpul peetud lastelaager toimus projekti "Üheskoos turvalise tuleviku nimel" raames.

Projekti on kaasatud 15 riskigruppi kuuluvat noort, et parandada nende seaduskuulelikust ja koostöövõimet. Lastelaagrisse kogunes 10 Kunda piirkonna last vanuses 8 kuni 13 aastat.

Rakvere politseijaoskonna noorsoopolitseiniku Aleksei Osokini sõnul tehti valik nende laste hulgas, kelle käitumine on ühiskonnas puudulik. Koos vaadati õppefilme vägivallast ja sõltuvusainetest. Grupitöös arutati aktuaalseid teemasid nagu sõltuvusained ja koolivägivald, mille kohta noored tegid hiljem ettekandeid.

Lisaks said lapsed õppida purjelaua, kanuu ja paadiga sõitmist. "Kõik jäid laagriga rahule. Kolme päeva jooksul lõime lastega väga tugeva kontakti ja tekkis usaldus. Suutsime luua silla laste ja politsei vahel, mille kaudu saab nüüd edastada vajalikke teadmisi ja oskusi, mida neil on vaja seaduskuulelikus elus," ütles Osokin.

Lastega tegeles laagris kolm politseinikku ja kaitseliitlane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee