Eesti uudised

Tahkurannas avati Lottemaa teemapark: „Nagu unistus saaks tõelisuseks!“ (54)

Piia Õunpuu, 25. juuli 2014, 18:09
Pärnumaal Tahkuranna külas avati 25. juulil Lottemaa.Foto: LAURA OKS
Pastelset värvi majadega ääristatud keskväljakul seisab kullatud kuju, orkester mängib lõbusat marsirütmi ja kannatamatu rahvasumm justkui ootab miskit, nagu ühes korralikus väikelinnas ikka. Linna kuulsaim kodanik seisab väravate juures ja asub kõnet pidama.

Väikeste laste rõõmuhüüete ja vanemate heakskiitva naeratuse saatel avati täna Lottemaa teemapark ning alates homsest ootavad raamatutest-filmidest tuntud tegelased kõiki endale Pärnumaale Tahkuranda külla.

Samal teemal

Lottemaad õigupoolest ei avatudki, vaid see on kogu aeg olemas olnud. „Teie seda lihtsalt ei näinud, sest ei olnud seda leiutist, millega päris inimesed saaksid Leiutajateküla näha ja meile külla tulla," rääkis Lotte oma avakõnes. Täna hommikul sai aga leiutis valmis ja nüüd on kõigil vaba voli Heiki Ernitsa ja Janno Põldma loodud tegelasi külastada.

Pärnumaa metsade vahele on tõepoolest peidetud üks imeline maa. „Nagu muinasjutt saaks tõelisuseks! Tänasel päeval on läinud nii paljude inimeste ja väikeste laste unistused täide, et selle eest peaks Nobeli preemia andma!" rõkkas Vanemuise teatris Lotte rollis olnud Gerli Padar rõõmust.

Leiutajateküla on üks õnnelik ja külalislahke koht. Iga maja hoovis askeldavad lõbusad loomategelased, kes näitavad külalistele oma kodumaja põnevaid nurgakesi, mängivad lastega ja räägivad enda vahvast igapäevaelust. Jänes Albert keksib rõõmsalt keskväljaku poole, Lotte näitab lastele, kus täpselt asub tema isa leiutamiskuur, kass Bruno demonstreerib vändatavat lõõtspilli.

„Ma magaksin hea meelega seal ühe öö Lotte tornis, teise öö seal vastas lahtise katuse all," muljetas üks Lotte loojatest, Heiki Ernits. Tõepoolest, rõõmsavärvilised toakesed on nii hubased ja armsad, et ei tahakski kodusest külakesest lahkuda. Iga maja selle elanike moodi ja omanäoline.

Gerli Padar rääkis, et Lottemaal olles oleks ta nagu koju jõudnud. Teatriroll on talle lausa nii südamesse pugenud. Olles juba mõned tunnid teemapargis veetnud, ei ole ta jõudnud veel kõike näha ja läbi käia.

Avastamisrõõmust Lottemaal juba puudust ei tule. Kogu külast võib leida leiutajateküla elanike hullumeelseid ja põnevaid vaimusünnitisi. Lotte seiklustest tuttavatel masinatel on kõik kangid-nupud tõmbamiseks ja vajutamiseks ning seda võimalust lapsed juba kasutamata ei jäta.

Lotte looja Janno Põldma leidis, et Lottemaa on unistatust suuremgi. Teemapargi rajamise mõte mõlkus temal ja Heiki Ernitsal peas juba aastaid. „Kui ta nüüd valmis on, siis ta on palju rohkem kui me arvasime," rääkis Põldma ning lisas, et avastamisrõõmu jätkub temalegi küllaga.

„Leiutajateküla Lotte" filmile muusika loonud Sven Grünberg imestas samuti Lottemaa tõetruud atmosfääri. „See näeb isegi võimsam ja huvitavam välja, kui ma ette kujutasin," rääkis ta.

Üheltpoolt lahkusin Leiutajatekülast kurbusega, et ei saanud kõike läbi lapse silmade vaadata ning pisarsilmil Lottet kallistada. Teisalt on minus tohutu rõõm, et ka Eestis on oma Pipi- ja Muumimaasarnane park, kuhu tulevikus enda lastegagi tulla ning nende rõõmu nautida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee