Maailm

Hilversumi linnapea nõudis president Putini tütre väljasaatmist Hollandist (40)

Toimetas Kristin Aasma, 24. juuli 2014, 13:56
Vene president Vladimir Putin abikaasa Ljudmillaga aastal 2006.Foto: Reuters / Scanpix
Meelehärm Ida-Ukraina lennukatastroofis hukkunute pärast on Hollandis tekitanud isiklikku vaenu. Mõned on nõudnud Vene presidendi Vladimir Putini tütre Hollandist välja saatmist.

President Putini 29-aastane tütar Maria Putin elab koos hollandlasest elukaaslasega Voorschotenis.

Samal teemal

Hilversumi linnapea Pieter Broertjes nõudis eile raadiointervjuus, et Maria Putin tuleb maalt välja saata, kirjutab The Guardian. Hiljem Broertjes vabandas oma avalduse pärast Twitteri vahendusel, öeldes, et tema väljaütlemine ei olnud mõistlik, kuid see johtus abitustundest, mida "paljud on tunnistanud". Surmalennukis oli kolm Hilversumi linnakodanikku.

Ka Hollandis elavad ukrainlased on pöördunud Maria Putini vastu, vahendab The Guardian Hollandi ajalehte De Telegraaf. Ukrainlased plaanivad Putini tütre korteri ees korraldada rahumeelset meeleavaldust.

Vladimir Putinil on kaks tütart Maria ja Jekaterina, kelle eraelu on president hoolikalt varjanud. Tütred on meedia tähelepanu vältinud ning fotosid täiskasvanuina pole neist avaldatud.
Hollandis aga teatakse, et Maria elukaaslaseks on hollandi mees Jorrit Faassen. Hollandi meedia väitel külastas president Putin tütart eelmisel aastal, kuid Putini pressiteenistus eitab seda.

Aga härra Faassenil on Venemaaga muidki suhteid – ta on olnud juhtivais ameteis Vene firmades Gazprom ja Stroitransgaz. Faassen sattus meedia tähelepanu alla 2010. aastal, mil teda väidetavalt ründasid Moskvas pankur Matvei Urini turvamehed. Hiljem Urin vahistati ja pandi pettuse pärast vangi.

Pilte Maria Putinist saate vaadata SIIT ja SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee