Foto: Eventus Ehitus OÜ
Õhtuleht.ee 24. juuli 2014 08:47
Lottemaa ehitaja Eventus Ehitus OÜ juhatuse liige Lauri Kaska kinnitas, et koeratüdruk Lotte ja tema sõprade majad ning teised Leiutajate külas paiknevad hooned on ülehomseks avamiseks suuresti valmis ja hetkel käib viimase lihvi andmine.

"Lottemaa on valminud uskumatu kiirusega – 8,5 kuuga. Kui selle hanke võitsime, siis oli neid, kes uskusid, et me ei jõua valmis ja saame selle projektiga kõrvetada. Anname hoonetele veel viimast lihvi ja hetkel sujub kõik planeeritult, kuigi ehitusaeg on projekti keerukust arvestades olnud tõesti äärmiselt lühike," rääkis Kaska.

Ta lisas, et tänaseks on kellud ja haamrid asendunud lappide ja harjadega, hiliste tundideni käib ülivilgas tegevus.

"Eesti lähiajaloo tähtsaimaid meelelahutusrajatisi avab eeloleval laupäeval uksed. Põhjamaa naabritel on omad ülikülastatavad Muumimaad ja Legolandid olemas, nüüd on meil oma Lottemaa, kus seni raamatutes olnud tegelaskujud ja seiklused ärkavad ellu. Mis seal salata, emotsionaalselt on ikka väga mõnus olla sellise projekti üks elluviijatest," ütles Kaska.

Lottemaa teemapark paikneb kokku 17,9 hektarilisel territooriumil 6 kilomeetri kaugusel Pärnu linnapiirist, kompleks hakkab koosnema enam kui kümnest hoonest.

Projekti maksumuseks on prognoositud ca 7 miljonit eurot, millest 4,4 miljoni euro ulatuses finantseerib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja 0,26 miljonit eurot Pärnumaa omavalitsused.