Foto: Piia Õunpuu
Piia Õunpuu 24. juuli 2014 20:11
Teate küll seda vana head klišeed, et naistel läheb hommikuti kordades kauem aega, kui meestel? Tavaline ju, et naised valivad riideid nii, et terve tuba näeb välja nagu mõni väiksem pomm oleks plahvatanud. 

Võin saladuskatte all öelda, et kõik stereotüübid on tõesed ja päriselt ei ole ka mitte kunagi mitte midagi selga panna. 

Tavaliselt ma kipun olukorraga leppima ja valin mõne kuulikindla tee. Üks variant on alati teksad ja T-särk. Teine lihtne valik (ja praegu ka väga ilmastikukohane) on kleit. Mõlemad on toredad, aga vahel võiks muid garderoobis leiduvaid riideid ju ka kanda.

Ja nüüd, nagu üks korralik naisteajakiri kunagi, annan oma nõuanded, kuidas hommikusest peavalust lahti saada:

1. Tavaliselt on mingi üks kindel ese, mida ma tean, et tahan kanda. Seekordse riietuse juures - roosa kontsaga kingad. Paar nädalat tagasi oli selleks üks eriti mustriline seelik, mida kandsin ka eelmisel suvel ja just sellesama "retsepti" järgi. 

2. Seejärel valin mõne asja, mis on eelmisega sarnases värvitoonis. Roosade kingade juurde roosa seelik, kirju seeliku juurde erksavärviline kaelakee. Kui värvid on sarnased, jääb mulje, et oled oma riietusega vaeva näinud. 

3. Nüüd on ilmselt juba värve piisavalt (aga midagi ei juhtu, kui neid üldse polegi) ja on aeg riietus mõne ühevärvilise asjaga neutraalsemaks muuta. Kes see ikka jaksab nii väga sellest hallist massist eralduda?! Mõlema riietuse puhul valisin enda tubli abimehe - halli pluusi. Samahästi oleks sobinud ka valge või must. Töötab ka teistpidi, ehk kui sul on värviline pluus, siis ühevärviline seelik. 

4. Riided seljas, aeg eheteks. Minu jaoks on käekell alati oluline ja muudab kõik tervikuks. Kui tahan ikkagi natukene erilisem välja näha, siis tavaliselt valin kaelakee, kuid ega mõni silmapaistvam sõrmus või klassikaline käevõru ka halba tee. Kui kingad on veel valimata, võta mõned ühevärvilised ja lihtsad. 

5. Nüüd peaksid suhteliselt minekuvalmis olema. Kui just viimasel hetkel kapi pealt midagi ei haara, mis kogu kompoti segi lööb. Roosa seelikuga riietuse juures juhtuski täpselt see, et nägin oma lillelist peavõru ja selle asemel, et riietusega kingadele keskenduda, koondus kogu tähelepanu nüüd hoopis ülespoole. 

Kes tundis, et homme tahaks kohe midagi väga erilist selga panna, siis proovige retsept järgi ja kui töötab, siis jätke meelde või printige välja ja kleepige näiteks kapi siseküljele.