EI LÄHE KÄIMA: Kanal 8 toimetaja Hans Ulmiste kurdab, et optilise kaabli paigaldamine Nõmme endisse kinomajja osutus oodatust keerulisemaks. Iroonilisel kombel kolis Kanal 8 siia seetõttu, et eelmisse majja osutus valguskaabli toomine liiga keeruliseks. Samas majas on ka Nõmme Raadio.
Eesti uudised
24. juuli 2014 07:00

Kanal 8 avamine lükkub edasi - süüdi puuduv kaabel (14)

Uus telekanal Kanal 8 pidi viimaste plaanide kohaselt alustama 1. juulil, kuid senini pole temast elumärki. Süüdi on üks puuduv kaabel.

Kanali vastutava toimetaja Hans Ulmiste sõnul olid kanali tegijad lihtsalt liiga optimistlikud, et optiline kaabel õigeks ajaks paika saab.

"Minu kogemus Elioniga on see, et tellid interneti, siis tuleb paari päeva pärast mees ja paneb üles," on Ulmiste õnnetu. Nüüd hakati seda aga alles Nõmme endisesse kinomajja projekteerima ja ehitama.

"Vähesed kogemused," vabandab Ulmiste, et see on tal esimene kord telekanalit alustada.

Seoses viivitusega tuli meeskonnal ära öelda ka juba taotletud eetriloast, sest loa üks tingimus on, et saatekava ka plaanitud mahus eetrisse läheb.

"Palusime tühistada. Leppisime kokku, et taotleme siis uue, kui meil kõik valmis on. Enne uut taotlust ei tee, kui kõik asjad on valmis. Et ei hakkaks jumala eest jälle venima niimoodi," räägib Ulmiste.

Millal see juhtub, ei ole veel selge.

"Enda jaoks on pandud 1. september. Aga ma enne ei julge seda välja lubada, kui ma ise olen sada protsendi kindel," on Ulmiste seekord ettevaatlikum. Oli ju kanal enne juuli tärminit plaanis avada juba juunis.

Kuigi eetrisse pääsemiseks kaablit veel pole, teevad kanali alustajad siiski juba saateid. Neid, mida ette saab teha. Näiteks üht tõsielusarja.

"Point on selles, et eesti naised kurdavad, et ei ole normaalseid mehi. Kaks vanapoissi hakkavad õppima sellisteks meesteks, nagu naised tahavad. See saab kindlasti naljakas olema," räägib Ulmiste õhinaga.

Et mehe enda ülesanneteks jääb kanalil toota uudiste- ja õhtust muusikasaadet, siis tunnistab ta, et tema suvi on üsna tühjavõitu.