Maailm

Venemaa võib Euroopa Liidult lähiajal täiendavaid piiranguid oodata 

Toimetas Anete Sammler, 23. juuli 2014 14:04
Lennukatastroofis hukkunute kirstude toimetamine Hollandi lennukileFoto: AP / Scanpix
Euroopa Liidu välisministrid tegid täna Brüsselis Euroopa Komisjonile ja Euroopa Välisteenistusele ülesandeks esitada selleks neljapäevaks ettepanekud uute piiravate meetmete osas Venemaa suhtes.

Täiendavate piirangute all peetakse silmas eelkõige relvamüügipiiranguid, Venemaa ligipääsu kitsendamist ELi kapitaliturgudele ning piiranguid energiasektoris, teatab Eesti ELi esinduse pressiesindaja.

Samal teemal

Välisminister Urmas Paeti sõnul leppisid ELi riikide välisministrid kokku, et piirangutega Venemaa suhtes tuleb edasi minna, sest poliitilised ja diplomaatilised sammud pole seni edu toonud. "Otsustati täiendada senist piirangutenimekirja nii üksikisikute kui ettevõtetega, kes on kaasa aidanud Venemaa sekkumisele Ukraina asjadesse," lisas ta.

Paet lausus, et seoses reisilennuki allalaskmisega ja 298 inimese tapmisega ning vägivalla jätkumisega Ida-Ukrainas tuleb sanktsioonidega veelgi edasi liikuda. Ka Euroopa Parlamendi saadikud kutsusid oma möödunud nädalal vastu võetud resolutsioonis liikmesriike üles keelama relvamüüki Venemaale, nagu ka kutsusid koostööle Ukraina rahuplaani osas.

Euroopa Liidu välisministrite kohtumine algas leinaseisakuga hukkunute mälestuseks. Paeti sõnul tuleb lõpuks rahvusvahelistele ekspertidele tagada juurdepääs katastroofipaigale, et leida veel asitõendeid ning seni leidmata hukkunud reisijad. "Samas on paraku ilmselt suur osa tõenditest juba ära viidud ning katastroofipaika on rüüstatud," lisas ta.

ELi välisministrid ütlesid ühisavalduses, et Venemaa peab asuma tegelikkuses panustama Ida-Ukraina konflikti peatamisse, asudes ühtlasi täitma varasemalt kokkulepitut. „Venemaa peab lõpetama nii nn separatistide varustamise relvadega kui ka lennukatastroofi asitõendite rikkumise ning tagama Ida-Ukrainas viibivatele uurijatele täieliku ja takistamatu juurdepääsu katastroofipaigale."

Samal teemal

26.06.2014
Euroopa Liit lisas sanktsioonide nimekirja 15 nime ja 18 organisatsiooni
25.06.2014
Euroopa Liit ei suuda majandussanktsioonides kokku leppida
24.06.2014
Krimmis sureb massiliselt narkomaane
23.06.2014
FOTOD: Ukrainast saadeti Hollandi poole teele esimene lennuk katastroofiohvrite säilmetega