Maailm

Separatist Itaalia meediale: meie tulistasime Malaisia reisilennuki alla (30)

Õhtuleht.ee, 23. juuli 2014 10:55
Separatistid laadimas Torezi raudteejaamas hukkunud reisijate surnukehi.Foto: AP / Scanpix
Itaalia väljaande Corriere della Sera ajakirjanik vestles esmaspäeval Ida-Ukrainas Torezis ühe separatistiga, kelle sõnade kohaselt tulistasid ikkagi separatistid alla Malaisia reisilennuki.

Ajakirjanikuga vestelnud 31-aastane mees, kes tavaelus töötas kaevurina, valvas Torezi raudteejaamas külmutusvaguneid, kus hoiti hukkunud reisijate laipu, edastas YLE.

Kuigi separatistid on saanud käsu mitte öelda ajakirjanikele oma nime ega auastet, rääkis mees siiski avameelselt, mis juhtus saatuslikul neljapäeval.

Mehe sõnul said nad neljapäeva õhtul käsu minna veoautode peale, võtta kaasa relvad ning ohtralt padruneid. Kümme minutit enne seda oli ta kuulnud taevas plahvatust ja nende komandöri sõnul olid separatistid just tulistanud alla ühe "Kiievi fašistide lennuki".

Kuna taevast nähti alla liuglemas valgeid asju, siis arvati, et tegemist on katapulteerunud pilootidega ning neid mindigi otsima.

"Meie üksus otsis langevarjureid, kui äkki nägime ühel lagendikul lennukivraki tükki. Selle all oli viieaastase tüdruku surnukeha, kes lamas seal kõhuli. See oli kohutav. Siis sain ma aru, et tegemist oli reisilennukiga," rääkis ta.

Samal teemal

25.07.2014
PILDID: leiti hiigelsuur tükk Ukrainas alla tulistatud lennuki kerest
23.07.2014
Infosõda 2.0. Su-25 näide

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee