MUSTAD KASTID: Ukraina mässulised andsid teisipäeva öösel kaks õnnetuslennuki nõndanimetatud musta kasti Malaisia esindajatele. Foto: AFP
AFP/BNS/Õhtuleht 23. juuli 2014 07:00
Euroopa Liit andis pühapäeval Venemaa presidendile Vladimir Putinile 48 tundi, et sundida Ida-Ukraina mässulisi nõustuma Malaisia reisilennuki Boeing 777-200 allatulistamise igakülgse rahvusvahelise uurimisega. Esmaspäeval kordas ka USA president Barack Obama, et Putin peab peatama separatiste omavoli lennuki hukkumispaigas.

Pärast neid hoiatusi hakkasidki asjad liikuma. Esmalt lubasid mässulised viiest külmutusvagunist ja ühest reisivagunist koosneval rongil sõita Torezist üle Donetski Harkivisse. Sinna jõudis erirong, millega veeti lennuõnnetuses hukkunute surnukehi, eile ennelõunal.

"Harkivis tehakse ettevalmistusi, et ohvrite tuvastamine sujuks Hollandis nii hästi kui võimalik," ütles Hollandi peaminister Mark Rutte. Ta lisas, et esimene lennuk (surnukehadega) lendab Harkivist Eindhovenisse kolmapäeval. Rutte sõnul võtab ohvrite tuvastamine aega nädalaid või kuid.

Õnnetuspaigast leiti 282 laipa ja 87 kehaosa, mis kuuluvad 16 hukkunule. Kokku hukkus Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud Malaisia reisilennuki allatulistamisel 298 inimest. Ukraina ja USA võimud süüdistavad juhtunus Ida-Ukrainas Venemaa toetusel tegutsevaid mässulisi. Venemaa kaitseministeerium on üritanud tõestada, et reisilennuki tulistas alla Ukraina sõjalennuk.

Ukraina mässuliste üks liidreid Aleksander Borodai andis teisipäeva öösel isehakanud Donetski rahvavabariigi peakorteris kaks allatulistatud lennuki musta kasti Malaisia esindajatele.

Malaisia julgeolekunõukogu koloneli Mohamed Sakri sõnul olid mustad kastid, mis tegelikult on nende parema leidmise huvides punased, heas seisus.

Mustades kastides salvestatud informatsiooni abiga peaks selguma, millal lennuk alla kukkuma hakkas ja milline oli tol hetkel selle täpne asukoht ja kõrgus. Samuti salvestas must kast kokpitis räägitu, mis võib samuti juhtunu kohta vihjeid anda.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

juhtub nii mõndagi 23. juuli 2014 21:47
2001. aasta 4. oktoobril tulistas Ukraina sõjavägi alla reisilennuki, mis lendas Tel Avivist Novosibirskisse.
1988. aasta 3. juulil tulistas USA laevastiku alus USS Vincennes Pärsia lahe kohal alla Iraani reisilennuki marsruudil Tehera – Dubai. Kõik pardal viibinud 290 inimest hukkusid.
http://www.imperiya.by/news.html?id=139029
/ 23. juuli 2014 12:50
Malaisia esindaja oli väga tänulik neile, et leidsid erinevalt Kiievi juhtidest leida vagunid( külmetuse) ja muud asjad olid ühes teises vagunis. Seal oli pagas, dokumendid ja kõik muud esemed, ka krediitkaardid, mida siin lauldi varastatuks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS