Eesti uudised

Vahipataljon lubab külastajate vastuvõttu kiirendada 

Küllike Rooväli, 23. juuli 2014 07:00
JÄRJEKORD: Pühapäeval oli vahipataljoni värava taga sajapealine järjekord inimestest, kes soovisid noorsõduritega kohtuda. Ivo Juraku hinnangul peaks olukord lähiajal oluliselt normaliseeruma, sest noorsõdurid saavad rohkem linnaloale, ja see toob nädalavahetustel väeosa territooriumile vähem inimesi. Foto: Küllike Rooväli
Tallinnas Rahumäel asuva vahipataljoni juhtkond lubab teha kõik, et külastuspäevadel saaksid pereliikmed ja sõbrad ajateenijatega kohtuma võimalikult ruttu.

Pühapäeval lookles vahipataljoni värava taga sajapealine järjekord inimestest, kes olid kogu Eestist kokku sõitnud noorsõduritega kohtuma. Inimesed seisid järjekorras 2-3 tundi, et kohtumisele pääseda. Osa sai sisse alles siis, kui külastusaeg juba lõppema hakkas. "Vahipataljon teeb endast oleneva, et olukorda normaliseerida," lubab staabiülem-pataljoniülema asetäitja kapten Ivo Jurak.

"Oleme kasutusele võtnud süsteemi, kus ajateenijal tuleb külastada soovijatega aeg kokku leppida." Juraku sõnul rakendati ka pühapäeval ülipika järjekorra moodustudes külaliste registreerimiseks rohkem inimesi. "Paraku on ajateenistuse esimestel nädalatel soovijaid ikka rohkem kui plaanitud ja järjekorrad kipuvad tekkima." Jurak paneb ajateenijate lähedaste südamele, et nad oma tulekust varem teada annaksid – see aitab olukorda mõneti parandada.

Samal teemal

26.01.2017
Kohus karistas endist kaitseväe kaptenit riigisaladuse avalikustamise eest
21.06.2014
Ajateenijate pered ootasid väeosa väravas järjekorras mitu tundi külastusvõimalust