Maailm

Ukraina lennukatastroofi kohta on selgunud mitmeid šokeerivaid üksikasju (30)

Õhtuleht.ee, 22. juuli 2014 10:51
Meeleavaldus Malaisias Kuala Lumpuris.Foto: AFP / Scanpix
Ida-Ukrainas allatulistatud Malaisia reisilennuki saatuse kohta on viimastel päevadel selgunud üha enam šokeerivamaid üksikasju. Soome ajaleht Ilta-Sanomat kogus neist mõned kokku.

Surnukehi sadas katustele ja aedadesse

Nii NBC News ja CNN teatasid lennuõnnetuse ohvritest, kes sadasid pärast lennuki purunemist õhus majade katustele. CNN-i videos oli ajakirjanik kohas, kus lennuõnnetuse naisohver kukkus läbi katuse. Pereema sõnul oli tema poeg parajasti kodus. Koht asub umbes kümneminutilise autosõidu kaugusel kohast, kuhu lennuk kukkus. Naise surnukeha viidi perekonna teatel minema alles kaks päeva pärast katastroofi.

Teine kohalik elanik rääkis NBC Newsile, et üks ohver kukkus tema aiamaale. Lähedal asuva Grabovo küla lähedalt leiti veel kümneid surnukehi ja lennukitükke.

Ohvreid ei koheldud piisava austusega

Šokeeriv on olnud ka see, kui palju aega kulus separatistidel surnukehade sündmuskohalt ära viimiseks.

Pealtnägijate sõnul olid surnukehad jõudnud lageda taeva all juba lagunema hakata, enne kui need viidi külmutusvagunitesse. Lisaks sellele on väidetud, et surnukehi pole sündmuskohal koheldud piisava austusega. Malaislased on vihased ka selle peale, et ei ole pääsenud matma oma lähedasi, sest moslemite kombe kohaselt tuleb surnud matta võimalikult kiiresti.

Separatiste süüdistatakse marodöörluses

Ukraina valitsuse teatel on varastatud hukkunute isiklikke esemeid, kuid kindlaid tõendeid selle kohta ei ole. Valitsuse teatel on kadunud näiteks ohvrite krediitkaarte.

Separatistid segasid OSCE vaatlejate tööd

Separatistid ei lasknud reedel Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejaid lennuki allakukkumispaika. OSCE esindajad nimetasid sel ajal seal viibinud relvastatud meeste käitumist väga ebaviisakaks ja väga ebaprofessionaalseks ning vaatlejate sõnul olid osad separatistid lihtsalt purjus.

Rakett oleks võinud tabada hoopis Singapuri lennukit?

Kopenhaagenist õhku tõusnud Singapore Airlines reisilennuk oli Malaysia Airlinesi lennukist vaid saja sekundi kaugusel, teatas Aftonbladet laupäeval. Lennukite kaugus teineteisest oli ilmselt vaid 25 kilomeetrit.

Ohutsoonis oli ühtekokku 55 lennukit

Ka mitmed teised lennukid lendasid samas Ida-Ukraina piirkonnas enne ja pärast Malaisia lennuki allatulistamist. Lennutrajektoore kaardistava Flightradar24 andmetel lendas samas piirkonnas lennukeid ka katastroofi järel. Euroopa õhuruumi kontrolliv Eurocontrol kehtestas Ida-Ukrainas lennukeelu alles neljapäeva hilisõhtul.

Samal teemal

21.05.2016
Ukraina lennukatastroofis hukkunute lähedased annavad Putini kohtusse
23.07.2014
Venemaa satub uute rangete piirangute alla
23.07.2014
Mässulised andsid üle mustad kastid ja lubasid laibarongil sõita Harkivisse
22.07.2014
Malaisia: mustad kastid on heas seisus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee