Maailm

GALERII: Hollandi eksperdid uurivad Torezis hukkunute säilmeid 

BNS, 21. juuli 2014 16:50
OSCE vaatlejad ja eksperdid saabusid Ida-Ukrainasse Torezi uurima Malaisia reisileinnuki katastroofi ohvrite surnukehi 21. juulil 2014. Foto: AFP / Scanpix
Hollandi eksperdid asusid esmaspäeval uurima Malaisia reisilennuki allatulistamisel hukkunute säilmeid, mis asuvad Ida-Ukraina mässuliste kontrolli all olevas Torezi jaamas vagunites, teatas sündmuskohal viibiv AFP ajakirjanik.

Kaks näomaskides ja pealampidega eksperti avasid kõik rongi vagunid, kus hoitakse kokku enam kui 200 surnukeha. AFP korrespondendi teatel tõuseb vagunitest kohutavat lehka ning vastupidiselt väidetele, et tegemist on külmutusvagunitega, ei paista miski viitavat, et mustades laibakottides olevad surnukehad oleksid külmutatud.

Hollandi ekspertide rühma juhtiv kriminalist Peter Van Vliet ütles, et esialgse vaatluse kohaselt on surnukehade hoiukoht hea kvaliteediga. Van Vieti sõnul suundub tema meeskond edasi Torezist 15 kilomeetri kaugusel asuvasse katastroofipaika. Uurijaid saadab Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) rahvusvaheliste vaatlejate rühm.

Torezis viibis Hollandi ekspertide töö ajal umbes 50 relvastatud mässulist.

Hollandi peaminister Mark Rutte ütles esmaspäeval, et valitsuse prioriteet on surnukehade toimetamine Kiievi kontrolli all olevale territooriumile.

"Esimene ülesanne on rongid liikuma saada ja viia nad Ukraina kontrolli all olevale territooriumile, eelistatavalt Harkivisse," ütles Rutte. "Separatistid on öelnud, et rongide lahkumisel peavad olema kohal rahvusvahelised vaatlejad. Hollandi eksperdid on rahvusvahelised vaatlejad .... nad saavad seda rolli täita," lisas Hollandi peaminister. "Me tahame oma inimesi tagasi saada."

Samal teemal

21.07.2014
FOTOD: erirong lennukatastroofi ohvrite surnukehadega lahkus Torezist
21.07.2014
Ukraina: kõik MH17 surnukehad viiakse Harkivisse ja sealt Hollandisse
21.07.2014
Malaisia lennuki allakukkumispaigast on leitud 282 inimese säilmed
20.07.2014
Paet: lennukatastroofis hukkunutega ümberkäimine on täiesti ebainimlik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee