Seisukoht

Seisukoht | Eestlane on folgi-, mitte rokirahvas? (3)

Margo Pajuste, arvamustoimetaja, 20. juuli 2014 18:28
Foto: ARNO SAAR
Näib, et igas endast lugupidavas omavalitsuses peab olema oma folgifestival: äsja lõppes Hiiu folk, kiiresti tulevad meelde veel Viljandi, Käsmu ja Võru folgid. Küllap on neid veel. Ja tundub, et publikut jagub kõigile.

Ent seejuures ei ole meil mitte ühtegi korralikku rokifestivali. On mõni väiksem, paari kohaliku tähe, heal juhul alla keskmise tuntusega Soome või Läti külalisbändiga ja kasti õlle eest mängivate koduste asjaarmastajatega. Lätlastel, näe, on vähemalt "Positivus", Soomes on täiesti viisaka esinejatelistiga festareid kah üsna mitu... Vaid metal'i-inimestel on Eestis oma ja võimaluste piires täiesti tasemel festival, tänavu juba 13. korda toimunud Hard Rock Laager Vana-Vigalas.

Ei tahaks hästi nõustuda seisukohaga, et eesti rahvas on nii väike, et me ei jaksagi korralike artistidega rokkfestivali teha ja piisab meile lätlaste Positivusest. No vähemalt ühe festivali kannaksime ehk ikkagi välja? Vaadates, millise õhinaga huvilised (mina ise kaasa arvatud) igal aastal kuskile Euroopa teise otsa head muusikat nautima sõidavad – see raha võiks ka Eestisse jääda.

Samal teemal

26.07.2014
Folgirongiga Viljandisse peole: "Kas rong telklaagrisse ka sõidab?"
24.07.2014
Täna algab Viljandis folk!
21.07.2014
Wilhelmi kitarrist: bänd on uus ühine maailm
21.07.2014
Müüt: festivali "Positivus" tõeline peomöll käib telklas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee