Juhtkiri

Juhtkiri | Terroristide toetamine peab lõppema (12)

Õhtuleht, 20. juuli 2014 18:22
Foto: DAVID GRAY/Reuters
Kremli käitumine Malaisia reisilennuki allatulistamisega seonduvalt ärritab maailma avalikkust ja võib Venemaale lõpuks kaasa tuua tõsisemaid tagajärgi kui kuid kestnud Ida-Ukraina konflikti ajal seni arutatud.

Ehkki sõltumatu uurimine võib aega võtta aastaid (nagu näiteks reisiparvlaev Estonia katastroofi puhul), on läänemaailm aktseptinud USA ametlikku kinnitust, et nende käsutuses olev tehnoloogia fikseeris raketi väljatulistamise Ida-Ukraina separatistide kontrolli all olevalt territooriumilt hetk enne lennuki allakukkumist. On üsna selge, et kõrgtehnoloogiline raketikompleks peab pärit olema Venemaalt, samuti on tulistajad saanud oma väljaõppe suure tõenäosusega just seal.

Suurbritannia peaminister David Cameron kinnitas, et britid on valmis Venemaale karmimaid sanktsioone kehtestama, samuti on tõsiselt vihased hollandlased ja austraallased. Kui juba Angela Merkel soovitab prantslastel venelastele Mistralid müümata jätta, on olukord tõsine ja mõtteviis Venemaa suunal muutunud. USA on juba öelnud, et kaalub ka sõjalise abi osutamist Ukrainale.

Putini viimaste päevade avaldustestki on näha, et kivinäoga mees on sügavalt mures. Ülejäänud maailm lihtsalt ei mõista, miks Venemaa toetab terroriste, kes lasevad alla reisilennukeid sadade süütute inimestega. Rahvusvaheline pahameel ähvardab ennenägematute tagajärgedega: kaubandussuhete külmutamine, isolatsioon, rahvusvahelise paaria staatus, majanduslik kollaps. Venemaa maine päästaks vaid viivitamatu ja resoluutne distantseerumine terroristidest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee