Maailm

Rahvusvahelistel uurijatel on probleeme õnnetuspaigale pääsemisega (7)

AFP/BNS, 19. juuli 2014 09:03
LENNUKATASTROOF: Ukraina õhuruumis tulistati neljapäeval alla Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud Malaisia riikliku lennufirma reisilennuk Boeing 777, surma said 295 pardalviibinut.Foto: AFP / Scanpix
Rahvusvahelistel uurijatel on tõsiseid probleeme juurdepääsu saamisega lennufirma Malaysia Airlines reisilennuki allakukkumispaigale Ida-Ukrainas Hrabove küla juures.

Hoolimata kogu maailma üleskutsetest võimaldada katastroofi asjaolude kiiret uurimist on Ida-Ukraina venemeelsed separatistid takistanud seni rahvusvaheliste esimesi katseid saavutada täielikku juurdepääsu katastroofipaigale.

Seni on täielikult selgusetu ka lennuki mustade kastide saatus, kuigi ajakirjandus on teatanud, et vähemalt üks neist on leitud.

Samal teemal

Kuigi Ida-Ukraina separatistid, kes Kiievi ja USA hinnangul lennuki pind-õhk-tüüpi raketiga alla tulistasid, on lubanud katastroofipaika kaitsta, on nad välistanud relvarahu. Mure katastroofipaiga puutumatuse pärast kasvab, kuna mässulised ei lubanud reedel õnnetuskohale Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejaid, viidates "nende endi julgeolekule".

Reedel saabus Kiievisse koos 15-liikmelise uurijate rühmaga Hollandi välisminister Frans Timmermans. Laupäeva hommikul peaks Ukrainasse jõudma 62-liikmeline Malaisia kriisirühm.

Donetski oblastis alla kukkunud lennuki pardal oli 283 reisijat ja 15 meeskonnaliiget. Ohvrite seas on 192 Hollandi, 44 Malaisia (sealhulgas 15 meeskonnaliiget ja kaks last), 27 Austraalia, 12 Indoneesia (üks laps), 10 Suurbritannia, neli Saksa, neli Belgia, kolm Filipiinide kodanikku ning üks inimene nii Kanadast kui ka Uus-Meremaalt.

Rahvusvahelist lennukoridori mööda liikunud Malaysia Airlinesi lennuk Boeing 777 kukkus neljapäeva õhtul alla Ukraina idaosas Donetski oblastis Hrabove küla juures. Suure tõenäosusega tulistati lennuk alla. Ukraina võimud ja separatistid süüdistavad lennuki allatulistamises teineteist.

Samal teemal

14.10.2015
Tõde: MH17 tulistati alla BUKi raketiga
21.07.2014
Allatulistatud lennuki mustad kastid on separatistide käes?
20.07.2014
Donetski separatistid teatasid MH17 mustade kastide leidmisest
20.07.2014
FOTOD: mässulised laadivad surnukehi rongidele