Eesti uudised

"Mul on häbi olla vaene, aga elama peab!"

Maarius Suviste, 20. juuli 2014 08:00

265 KOMMENTAARI

n
nov 2017/ 4. november 2017 01:43
Üks osa Eestist uhkeldab kaunite majade, soojamaareisi ja lõbutsemisega, teine tuuseldab mööda osturallisid ja hulle päevi, nii et korvid lookas pilgeni täis ega täi kuidagi pikaleveninud kassajärjekorras oodata. Aga nii ongi. Vaesust ei pea häbenema, hoopis rikkust. Inimesed on materiaalsetes asjades kinni, aga kui teise ilma lähed jääb kogu krempel maha. Mulle meenub Kaarel Karmi sõnad filmist SUVI. Inimene on seda õnnelikum mida vähem on tal igasugu koli ja kraami. Ja see on tõsi.
j
jurka/ 25. juuli 2014 08:26
Söber rääkis penskarimammist,kes talved veedab kanaaridel.Kambaga üürivad korterit ja kannatab elada küll.Koob seal 200 paari sokke,kindaid-korter talvel vist üüril.Ajakirjandusest läbi jooksnud,et kümned tuhanded eestlased veedavad talve soojl maal.Viriseda ja kellegi teise peale loota pole mötet.Kui viitsid tööd teha,elad ära.
v
võta siis seda mida elu sulle võimaldab..muud ju teha ei saa/ 22. juuli 2014 10:12
p
Proff/ 22. juuli 2014 06:43
Nõukaaegsete varanduste ümberjagamisest võitsid reformilojused ja nende semud. Eesti Meedia räägib tolleaegsetest tehastest toodangunäputäie võtnud töölistest kui varastest. Samas terved tehased varastanud ja võlgadega pankrotti ajanud praegused ärikad on lugupeetud rahvaesindajad. Iga miljonäri kohta tuleb 10 000 paljaks varastatud inimest. Eesti tööstus ja põllumajandus on kokku kukkunud. No ei ole meil Eestis selliseid tehaseid mis miljoneid kasumit toodavad. Ärma 500% kasumitõus on riigikassa tühjendamise, mitte geniaalse äritegevuse tulemus..
e
Eestlane on/ 21. juuli 2014 15:49
just nii vaene kui madalale küündib kummarduma. Aga aru ta sellest ei saa. Kuhu edasi? Varsti tuleb maa vastu!
i
inimene/ 21. juuli 2014 12:13
Pommitage oma sõnadega riigikogu. Soome pension on ka kõrgem kui see eesti oma, ning anna võrreldagi. Miks muidu paljud eestlased siit eestist minema lähevad teise riiki tööle, sest eesti keskmine palk on nii väike ja paljud ettevõtted nõuavad praktiliselt kõrgharidust. :D
t
Tahtsid öelda vist: / 21. juuli 2014 15:54
"Soome pension on ka kõrgem kui Eesti keskmine palk"?
l
loll peast / 21. juuli 2014 21:23
See loeb sellest kui kaua oled Soomes töötand ja millise palga eest.: 2011. aastast uus pensioniliik – nn garantiipension ehk tagatispension, mille kohaselt Soome tagab kõigile oma pensionäridele miinimumpensioni, mis on umbes 700 eurot. Garantiipensioni abil saavad kõik Soomes elavad eakad vähemalt 700 eurot pensioni rahvusest hoolimata, kui nad on vähemalt 65 aastat vanad ja elanud alaliselt Soomes vabariigis vähemalt viis aastat. Soome tööpensioni saab Eestisse kaasa võtta, aga garantiipensioni ei saa. Keskmine pension on Soomes 1500 eurot . Samas juhin tähepanu sellele ka et te ei maksaks topelt tulumaksu kahesse riiki korraga
i
inimene / 12:13, 21. juuli 2014/ 4. november 2017 01:45
e
edssdd/ 21. juuli 2014 10:24
räägite, et inimesed on vaesed ja siis teete artikli tasuliseks.
v
vanaema/ 21. juuli 2014 08:23
Siin mõni ütleb,et ärge virisege,vaid nautige elu.Kuulge targad,kui pension on 300.-siis maksan maksud 170.- ja kas saab 130 euro eest nautida.See et olen eluaeg makse maksnud ja nüüd vanaduses pean sente veetetama,et leiba saan osta,see ei ole ju normaalne.Kuid mitte keegi Toompea jurakatest ei võta midagi ette,et vanad inimesed saaksid ka vorsti osta.Miks me peame välimaailma ees naeruvääristatud olema?
v
Veidi noorem mees/ 21. juuli 2014 11:24
Saan täiesti aru, et olete pahane ja trotsis oma kehva olukorra üle, kuid kas poleks targem kiigata minevikku ning vaadata, mida teie ealised jõukad inimesed minevikus tegid, et olla jõukad praegu? Maksude maksmine on praeguses riigis vaid riigi kui institutsiooni toimimiseks vajalik. Pensioni eas kahjuks oma suuri investeeringuid meie riiki väga näha ei saa. Riik ei maksa kellelegi dividende, sest on isegi kaelani võlgades. Ainus viis talutavalt ära elada on enne pensioni iga ajada endale piisavalt vara (kinnisvara, väärtpaberid, võlakirjad, valuuta, osakud) kokku. Hädaldamine ei vii kahjuks mitte kusagile. Need, kes praeguseks on tõesti jõudnud meeletult kehva pensionini saavad vaid endid süüdistada, kuid neil on siiski võimalus veel endid sellest olukorrast välja rabeleda.
Pensionärid, teil on olemas suurepärased teadmisest elust. Te olete lasknud oma vitsadel end ohtralt peksta ning võibolla üht-teist ka õppinud, kuid kas te olete nende teadmistega ka midagi ette võtnud? Väidan julgelt, et hoiate oma tarkust vaka all ning ei julge iitsatada sõnakestki.
Mul on üks väike soovitus.
Võtke ühendust oma lastelastega, kes on ligi 20 aastased ning hakake neid õpetama, kuid leppige kokku, et see õpetamine peab olema mõlemale osapoolele kasulik. Teil on teadmised, neil on vähe rohkem raha, kuid nad ei ole eriti pädevad selle rahaga oskuslikult ümber käimises. Aidake neil nende endi rahaga jalad alla ja nad hoiavad teid kui kullatükke, sest olete olnud nende edukuse ning elu kõige suuremateks ja lähedasemateks mentoriteks. Mõelge sellele. Usun, et see idee on proovimist väärt. Te olete ainukesed inimesed, kes teavad kõigi vanuserühmade põhimuresid ning teist korda asju läbi mõeldes suudate ka ratsionaalsemalt ning veatumalt tegutseda. Ning ärge unustage, et kõik suured õpetlased ning filosoofid on olnud just teie ealised! Kõike paremat ning edu nooruse hukast päästmisel!
k
Kuule veidi noorem mees/ 21. juuli 2014 12:28
Olen veidi üle 40 vana ja võin sind pilve pealt ruttu alla tuua. Noored ei taha vanemaid kuulata nii samagi, ammu siis veel raha eest.
n
noored / 21. juuli 2014 17:49
n
Naljatilk/ 23. juuli 2014 13:40
1. Inimene, kes pole endale varandust koguda-kasvatada osanud, pole pädev seda ka teistele õpetama.
2. Kas tõesti on 20-aastastel rohkem raha kui nende vaestel vanavanematel? Nad on äsja kooli lõpetanud ning kas õpivad ülikoolis või töötavad miinimumpalga eest või otsivad tööd ja elavad oma vanemate kulul (kellel ka raha tõenäoliselt ülearu pole, muidu jõuaks ju vanavanemaid toetada).
Pole just kuigi hea soovitus veidi noorema mehe poolt.

h
hää/ 21. juuli 2014 02:59
enamuses ise on rahvasendale seda vaesust ju hääletanud .Mudiugi eks loodetakse paremat aaga Eestis seda ei tule ilmselt mitte kunagi...Siin on kogu süsteem pandu paika nende poolt eks juba ametis ja siis tehakse näitemäng iga 4 aasta tagant ja jälle uuesti samas ilusas kriminaalide juhitud taktis...
m
mees/ 21. juuli 2014 01:44
27 M, lastetu, ega plaanigi siia vaesusse lapsi, plaan minna elamisväärsemasse riiki ja seal rügada, mitte siin kopikate eest
n
Naljatilk/ 23. juuli 2014 17:20
Nojah, kes teeb lapsi omale ja kes riigile.
m
mees/ 21. juuli 2014 01:42
olen 27a noormees, lastetu, ega plaanigi siia riiki lapsi ! ei taha vireleda. söögiraha saab siin eestis ainult, muud küll lubada mitte ! Toiduhinnad eestis euroopa tasemel, aga võrdle palkasid. Plaan minna elamisväärsemasse riiki ja seal tööd rügada ning lapsi sigitada
t
Tibu/ 21. juuli 2014 01:31
Väga kurb ja õõvastav on kuulata letimüüja ülestunnistust sellest, et elus-püsimiseks tuleb teha 14-tunnine tööpäev, siis 6-tundi magada, ning siis jälle 14-tunnine tööpäev juba konkurendi juures.
Kas nii me neid puuetega inimesi ise toodamegi siin Eestis või ?
n
nojah/ 21. juuli 2014 17:03
Naised töötavadki ennast järjest varem vigaseks, mille üle sa inimesed, ega meestel pole vaja lapsi toita, ikka naistel.
Ärge sünnitaga ja põgenege sellest perverssest riigist, sest naistele muid variante siin ei ole., naiste eluaegne vaesus on siin kultuuris nii sügavalt sees, naiste töö pole midagi väärt, et pole lootustki naistel siin paremale elule.
m
Mann/ 21. juuli 2014 19:47
Aga kohe saavad ka puuetega inimesed otsa, sest eesi riik koristab nad ju ära!
l
loll peast/ 21. juuli 2014 00:51
Kui võtta arvesse et iga aasta viivad pangad siit minema pea üle kahesaja miljoni euro ja selle võime lisada vabalt teised välisettevõtted siis minu arvetes viiakse aastas vabalt keskmiselt üle miljardi euro siit minema. Noored kes alla 40 aastased võivad edaspidi siin unistada pensionist kuna demograafilise arengu ja kasumi ahnuse koosmõjul. Kes praegu alla 40 aastased pensioni jaoks raha koguvad soovitaks kuhugi mujale suunata ja osta midagi sellist mis parandaks hilisemas põlves elu kvaliteeti. Paraku noored need kes praegu töötavad Eestis töötavad on sunnitud maksma kohustusliku makse pensioniks ja hiljem vastu saamata. Küll tulevikus näete sellist pilti. Ega ilma asjata ei tõsteta pensioni saamis iga.
u
usk on kadunud/ 21. juuli 2014 00:19
Ei ole ma üksikema ega üldse naine. Samuti ei ole ma kõike seda, mida saaks lahterdada sõnadega ... "ise oled süüdi!". Olen mees ja tegelen ettevõtlusega. Mul on naine ja 3 last. Üks lastest lõpetab järgmine aasta keskkooli. Ma tõesti loodan, et minu lapsed läheksid välismaale õppima, tööle, elama! Ühe otsa pileti suudaks ikka lubada! Miks? Aga sellepärast, et Eestis ei ole enam mõtet isegi väikeettevõtlusega tegeleda. Kui just eksportöör ei ole, siis pole oma tooteid ja teenuseid kellelegi müüa - inimesed on juba Eestis nii ära vaesunud.
Väga elasin kaasa Neivelti ettepanekule, et miinimum palk tõsta 1000 eurot. See naerdi poliitikute poolt välja! Tundub, et ka temale pandi suukorv lõpuks pähe. Mina kui eestlane ei tohiks kutsuda üles rahvast Eestist lahkuma kuid ... ma ei usu enam, et Eesti poliitikas oleks tulemas jõud, mis suudaks sellele genotsiidile lõpu teha. 20 aastat on Eestlast sunnitud leivakoorukesi sööma parema homse nimel. Aga seda paremat homset enam ei tule kui raha riigist sellise kiirusega välja jookseb. Pangad teenivad võibolla kõik 1 mio eurot puhaskasumit päevas kuid efektiivsusele rõhudes sulgevad oma kontorid.
"Olude sunnil" asutasin äsja ühe uue ettevõtte - tuli üks uus ja huvitav äriidee ja nüüd oli vaja käia füüsiliselt pangas. Krt - 3 tellerit ja 30 inimest järjekorras - ja seda Tallinnas. Mõni aeg tagasi käisin Lasnamäe ARK-is ja seal ainult üks ARK teenindaja - poolteist tundi istusin järjekorras! Lähed mõnda suurde marketisse siis istud ka kassa järjekorras ja tekib tunne, et küll inimesed ostavad ja on rikkad. Tegelikult töötab suure marketi peale 10-st kassast 2 kassat, milles istuvad teenindajad, kes saavad suht miinimum palka ja peavad kodus peret toitma. Kuhu me niimoodi välja jõuame??
Selliselt jätkates on ainult aja küsimus, kui koduperenaised, kellel juba üle kolme porgandi mullas, saavad maksuameti peamiseks sihtgrupiks sest rahva väljavoolust tingitud makselaekumist on ju vaja kuidagi kompenseerida.
k
kasvav vaesus hävitab eesti/ 21. juuli 2014 00:16
Ei ole ma üksikema ega üldse naine. Samuti ei ole ma kõike seda, mida saaks lahterdada sõnadega ... "ise oled süüdi!". Olen mees ja tegelen ettevõtlusega. Mul on naine ja 3 last. Üks lastest lõpetab järgmine aasta keskkooli. Ma tõesti loodan, et minu lapsed läheksid välismaale õppima, tööle, elama! Ühe otsa pileti suudaks ikka lubada! Miks? Aga sellepärast, et Eestis ei ole enam mõtet isegi väikeettevõtlusega tegeleda. Kui just eksportöör ei ole, siis pole oma tooteid ja teenuseid kellelegi müüa - inimesed on juba Eestis nii ära vaesunud ja pankade poolt orjastatud.
Väga elasin kaasa Neivelti ettepanekule, et miinimum palk tõsta 1000 eurot. See naerdi poliitikute poolt välja! Tundub, et ka temale pandi suukorv lõpuks pähe.
Mina kui eestlane ei tohiks kutsuda üles rahvast Eestist lahkuma kuid ... ma ei usu enam, et Eesti poliitikas oleks tulemas jõud, mis suudaks sellele genotsiidile lõpu teha. Oma lastele soovitan igal juhul Eestist lahkuda ja olen ka ise seda korduvalt kaalunud.
20 aastat on Eestlast sunnitud leivakoorukesi sööma parema homse nimel. Aga seda paremat homset enam ei tule kui raha riigist sellise kiirusega välja jookseb. Pangad teenivad võibolla kõik 1 mio eurot puhaskasumit päevas kuid efektiivsusele rõhudes sulgevad oma kontorid.
"Olude sunnil" asutasin äsja ühe uue ettevõtte - tuli üks uus ja huvitav äriidee ja nüüd oli vaja käia füüsiliselt pangas. Krt - 3 tellerit ja 30 inimest järjekorras - ja seda Tallinnas. Mõni aeg tagasi käisin Lasnamäe ARK-is ja seal ainult üks ARK teenindaja - poolteist tundi istusin järjekorras! Lähed mõnda suurde marketisse siis istud ka kassa järjekorras ja tekib tunne, et küll inimesed ostavad ja on rikkad. Tegelikult töötab suure marketi peale 10-st kassast 2 kassat, milles istuvad teenindajad, kes saavad suht miinimum palka ja peavad kodus peret toitma. Kuhu me niimoodi välja jõuame??
Selliselt jätkates on ainult aja küsimus, kui koduperenaised, kellel juba üle kolme porgandi mullas, saavad maksuameti peamiseks sihtgrupiks sest rahva väljavoolust tingitud makselaekumist on ju vaja kuidagi kompenseerida.
d
dekaan/ 20. juuli 2014 23:53
eesti nokiaks võiks olla vingumine!
t
to dekaan/ 26. juuli 2014 12:07
eesti nokiaks on meeleheide ja jõutõstmine

m
20. juuli 2014 23:46
miks te täiesti normaalseid, viisakaid isegi, kommentaare oleta nii palju kustutanud ! slõ peaks selle teema üles võtma, kas uued omanikud nõuavad mingi ajuvaba % ette näitamist, nn. mõõdikud on või mis ! täiesti ajuvaba, see on siis deokraatia ja sõnavabadus ?
p
Pagulane/ 20. juuli 2014 23:22
Huvitav,miks nad mu kommentaari kustutasid?Kirjutasin ainult,et antsup viis rahva elatustaseme viie rikkama hulka.Nuud premeeris ennast Brusselisse tanutaheks.Kui jargmistel valimistel annate haale reformierakonna kanditaadile saate igavese rahu ja paradiisi.See oleks jargmine etapp peale viie rikkama hulka saamist.Edu.Votan aega,kui kiirelt kustutatakse voi kui aeglane on sonavabadus eesti moodi.
p
Pagulane/ 20. juuli 2014 23:27
Viimast lauset loe-Kui aeglane on sonavabaduse ule otsusteja eesti moodi.Vabandust buterdamise parast.
n
naljamees / 20. juuli 2014 23:27
Ega väga valeks lugeda ei saagi kuna oleme kahtluseta viie vaesema hulgas. Vabandan mul pole õiget statistika andmeid
b
Brita to : Poointleess/ 20. juuli 2014 23:11
a sa minu võtaksid oma 50`000 € ausalt - 700 € kuus palk - teenitud autoga sõitma vä? njäuuu ! ma saan aru küll et sa oled nii 290 aastane - sest palju ikka sest 700 € kuus kõrvale saab panna. et 50`000 € auto osta. aga ma ei tee sest väljagi ! ma luban :p ja isegi kui sa oled 325 a-ne mees ! ma luban. ma ei hakka seda mainimagi ! a pliiiiiiiis ! lähme sõitma sellega ! :P ma saaks hiljem siis sõpside ees ka kekata. et vau ! mis autoga ma sõitmas käisin ! :p
p
Poointleess/ 20. juuli 2014 23:14
Ei, mina ei sõida 50 000sega, see oli näide lihtsalt, et see on igaühe enda teha, mis elu elab. Virisemine ei vii kuhugi.
p
Poointleess/ 20. juuli 2014 23:16
ja täitsa 21. olen , kui huvitab ;)
t
to brita / 26. juuli 2014 12:13
tule ma viin su 1,8 miljonit maksva jaguariga sõitma
p
20. juuli 2014 22:50
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Tark/ 20. juuli 2014 23:06
Õige elu on mõeldud nautimiseks mitte virisemiseks
p
Poointleess/ 20. juuli 2014 23:11
h
hm / 20. juuli 2014 22:38
kui vaesed kõik on, aga näe arvuti ja internett on kõigil sees
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:14
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:14
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:15
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:15
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:15
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:15
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:15
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
k
kuupealt kukkunu / 21. juuli 2014 05:15
kuule jobu, kas elad minevikus. mine arene. hmm
m
MAIT/ 20. juuli 2014 21:28
maa mees on alati tugev olnud.nii et võitleme venemaa vastu
m
mann/ 20. juuli 2014 21:26
Tuttav tunne-iga päev tööl,löpuks sure nälga ja völga!!!!
s
Signe/ 20. juuli 2014 19:50
Miinimumpalk on muidugi väga väike, kuid mina oleks õnnelik, kui sedagi saaks. Hooldan oma last ja saan 70 e. kuus toetust. Sõbrad aitavad...

t
Tarmo targutajatele !/ 20. juuli 2014 19:47
Elan maal, tööd ei ole, kaugemal tööl käia ei saa, kes kodu hoiab, kaugemal elamispinda ei ole, lähedal kauplust ei ole. postkontorit ei ole, internetiühendus ei ulatu, Vaadata saan tele põhikanaleid. Abiraha mida saan on nii väike et süüagi kuud aega korralikult ei saa rääkimata riietest, jalanõudest. Ütelge kuidas elada, ainult sigitada lapsi ja nende toetusest elada. Lollid olete linlased, te ei tea tuhkagi eesti ääermaa elust.
m
Maalt/ 20. juuli 2014 22:09
Elan ka maal, tööl käin linnas. Alguses käisin bussiga, nüüdseks olen odava auto saanud muretseda. Kodu hoiab ennast minu tööpäevadel- öödel ise. Vabadel hetkedel rohin oma põllul kartuleid, porgandeid, kapsaid, kurke, ube ja maitsetaimi. Kanu on umbes 70 pluss tibud. Kitsesid ka mõned.Põllult tuleva ja kitsepiimatoodangu sööme ära, kanamune jagub ka müügiks ja lisarahaks. Meest mul ei ole. Ei ütleks, et kerge on, aga näljas ja paljad me lapsega ei ole. Reisida tõesti praegu ei saa, aga üritan kanafarmi suurendada, siis ehk jääb ka reisimiseks natuke raha üle. Lootust on.
k
kah kahtlev tavaeestlase lihtinimese tuleviks/ 20. juuli 2014 23:14
... nõustun kommenteerijaga, et võiks küll kummirõnagaga kasvõi soome sõita ja saaksite omale elamisväärse elu. Edu Teile
u
uudishimulik/ 21. juuli 2014 09:09
mida kanad siis ka söövad ja mis see maksab...
m
Maalt/ 21. juuli 2014 21:26
Otsi internetist, mida kanad söövad. Kuus läheb kanadele mul 20 euri kuskil, aga sama palju läheb mul koera ja kahe kassi peale, kes ei too üldse midagi sisse. Mõnel läheb tunduvalt rohkem alkoholi ja suitsu peale.
t
to uudisimulik / 26. juuli 2014 12:15
kanad sööks heameelega nisu ja jõusööta
m
20. juuli 2014 22:49
mina sinu asemel läheksin kasvõi ujumisrõngas ümber ujudes soome minema, ja kasvõi kerjaks, korjaks taarat, kuni tööle saaks seal ja elamised, siin... on surm vaid päästja, aga seegi su lähedastele raske katsumus. teine asi, kukuta see viletsus siin, me oleme kõik sinuga ! oota veel, ja orgunni, nagunii me saame jälle vabaks.
m
mida sa loll jahud/ 20. juuli 2014 23:26
mine kasvata alustuseks kurki ja tomatit ja koa turule müüma
m
21. juuli 2014 15:51
mujalt tuleb enam kordi toetusteg kinni makstud kurk ja mürk ja tomat mis iganes, odavalt, kui kalliks sinu head kurgid aga läheks ja siis, kes neid ostaks siin ?
o
oh jah/ 21. juuli 2014 17:58
müü siis sama hinnaga ja järgmine päev võta suuremad varud kaasa
k
21. juuli 2014 23:06
kust tuleb kõrgete sisendhindade tõttu kõigele peale makstav raha, kas sina annad ?
k
küsimused/ 20. juuli 2014 19:36
Minge ja hakake haiglates ja hooldusasutustes tööle, õppige hooldajaks ja teie ei jää iialgi nälga,s est haigeid ja abivajajaid on ilmas alati ja neid ,kes haigeid abistavad ja hooldavad, neid on vähe. Aga parem tahate vastu võtta näljapajukit , selle asemel et tööd teha, see on õpitud abitus.
m
mh/ 20. juuli 2014 19:58
Hooldaja palk on miinimum, selle eest pealinnas elamist ei üüri ega laenu uue korteri ostmiseks ei anta. Mujal Eestis väga palju vabu hooldajakohti pakkuda pole, eriti ääremaadel, kus töökohti ülivähe.
Kui mõtlesid, et hakake hooldajana tööle väismaal, siis sellega olen nõus - Saksamaal hooldajate palk 11-15 € tunnis, Soomes umbes sama. Õppige hooldajaks ja lahkuge siit riigist nii ruttu, kui võimalik.
t
to küsimused/ 20. juuli 2014 21:44
Hooldaja palk pole ka suuremasi ja kui on pere, siis jääb ka selle töö palga eest nälga, kui ikka maksud ära maksad jms
s
selle/ 21. juuli 2014 22:16
raha eest ei läheks elu sees enda tervist tapma,kui inglismaal teenib 2000£ kuus ja siin 460-maksud,alati on ka töökoht kaugel,arvuta kuidas tahad aga midagi ei ole siin eestis kõrvale panna ja mind kummastab 12-16 tunnised tööpäevad eestis,see on lihtsalt ebainimlik mida töölised peavad kannatama ja ettevõtjad ma mõtlen eestlastest ettevõtjaid,kus neil on nii kõrged maksud aga välismaalased veavad lihtsalt eesti rahast tühjaks ja mul on terve tutvusringkond välismaal tööl aga kõik raha toome eestisse ja tuleme ka tagasi tulevikus-kindlalt-eesti on parim paik elamiseks-muidugi kui raha on.
k
Kukesupp/ 20. juuli 2014 19:22
Vahi kuradikest mis toimub inimestega siin maal. Ja mina oma 700 rahase tasuga pidasin ennast vaeseks juba
L
./ 20. juuli 2014 18:21
Lõpetasin kõrgkooli 1975 aastal--eelnevalt käisin sõjaväes.Peale lõpetamist käisin kuus aastat lipsuga, ja elasin palgast palka. Siis avastasin, et tahan kah midagi omada, midagi enamat.
Tegin elus pöörde--ja omandasin ühe ameti, mis toitis mind tookord väga hästi, ja mis vedas mind läbi kooperatiivide ajastu edukalt läbi, ning juba rahunenud ajal, kui Eesti sai taas riigiks, ja maksis kroon, elasin normaalselt. Mitte rikkalt, aga hästi.
2002 . läksin selle sama ametiga Soome õnne otsima, ja ka seal sain ilusasti hakkama.
Nüüd on jäänud veel viimane spurt pensionini--kusjuures hakkan saama ka normaalset pensionit ära elamiseks. Kõik eluks vajalik on olemas, ja pangaarve mustadeks päevadeks.
Mida öelda tahan--seda, et tuleb mõelda, ja õigeid otsuseid teha.
Oleks võinud ju selle vene aegse kõrgharidusega tänaseni vireleda või hoopis töötuna olla.
Need kõik kõrgelt haritud arvestagu sellega, et tagantpoolt tuleb järjest uusi , elujõulisi ja jõhkraid noori, kes pühivad ametikohtadelt eest kõik vanad tegijad veel enne nende viiekümnendat eluaastat. Ja siis võib oma haridusega kusagil marketis kassas istuda või kärusid korjata.
r
Radist/ 20. juuli 2014 18:51
Lõpetasin kooli 1972 aastal, misjärel omandasin sõjaväes telegrafisti eriala. See määras mu töömehetee Eesti Raadios.. Nõus 18:21-ga - tuleb osata õigel ajal õigeid otsuseid teha.
t
Tark jutt sul/ 20. juuli 2014 18:57
k
Kuule ". / 18:21"/ 20. juuli 2014 19:16
Sa kirjuta ikka otse, et hakkasid varastama-röövima - st tegeled "äriga"?
Või äkki oled hoopis palgamõrtsukas?
Aga isegi selles ametis - kas sa ise ei karda neid "elujõulisi ja jõhkraid noori, kes pühivad ametikohtadelt eest kõik vanad tegijad veel enne nende viiekümnendat eluaastat"?
d
dekaan/ 20. juuli 2014 18:16
k
Kodanik/ 20. juuli 2014 18:12
No soojamaareisiga ma küll ei uhkelda, lihtsalt üks kord aastas käin perekonnaga ja kõik.
r
Radist/ 20. juuli 2014 18:08
Lugupetud ajakirjanik Maarius Suviste. Vaese illustreerimiseks ei sobi kohe kuidagi selline väide, et "tuuseldab mööda osturallisid ja hulle päevi, nii et korvid lookas pilgeni täis ega täi kuidagi pikaleveninud kassajärjekorras oodata," Mõnitate või, lugupeetud Õhtulehe lapsajakirjanik?
v
20. juuli 2014 18:18
Vaene ei osta ostukorvi kunagi täis. Niipalju võiks rindereporteril koolist meelde jääda.
l
lugege uuesti/ 20. juuli 2014 21:50
See ei käinud ju v a e s t e kohta!
t
to Radist/ 21. juuli 2014 09:58
Teil on raskusi loetust arusaamisega, siin polnud juttu vaestest.
v
Vaesed peaks oravad maha lööma / 20. juuli 2014 17:58
Neil kasuka üle körvade tömbama naha ära parkima ja turule viima ,Liha potti panema .Ja rikkus tuleb ludinal
p
20. juuli 2014 22:54
pärast nõuka võimu langemist me tegime nii sigadega, siis võis kus tahes vabalt müüa, aga katsu sa nüüd... oma kodus ehk võid, ja kui on euro tapamajad, loomaarst ka.

p
PÄTSU/ 20. juuli 2014 17:47
Hei,Mädanik,siin ongi surnud ring-et haridust omada,peab tegema hullumoodi tööd.Raha ju vaja hariduse omamiseks,pole ju enam nõuka aeg,et saad tasuta koolis käia!
m
Mädanik/ 20. juuli 2014 17:33
Kas te enamus ei ole proovinud omandada selline haridus mis võimaldab soovitud head elu.Me elame omanike ja peremeeste riigis ,nüüd peab iga peremees ise enda eest hea seisma sest meile enamusele meeldib olla edukas ja kõrgepalgaline ja mis peamine mis peamine et oled peremees iseenda üle.
k
21. juuli 2014 01:06
Koristajaid ja hooldajaid on ka vaja, see ei t2henda seda et need inimesed peavad vaesuses elama.Mingi elamisv22rne minimumpalk peab olema. K6ik ei mahu ylikooli.
m
Mädanik/ 21. juuli 2014 06:32
minimumpalk peab olema.
Kus midagi sellist on öeldud.
t
tont/ 20. juuli 2014 17:27
sopaleht ka vaene-kerjab santikuid!
õ
õhtuleht/ 20. juuli 2014 17:23
Miks Sa minu kommentaarid järjest ära kustutad. Et ma ei vingu või?
t
to xxx/ 20. juuli 2014 17:21
Sul on kaitseingel olemas ,pöördu tema poole !
a
asjaarmastaja/ 20. juuli 2014 16:48
Suitsiidi ei julge kül kellelegi soovitada kuna ühel astraal tasandil võib näha inimesi ,kes siit ilmast lahkunud omal soovil.
k
käige aga tallinnas laulmas ja kargamas/ 20. juuli 2014 16:34
selle asemel et toompeale minna. Edukat nälgimist kuniks aru pähe tuleb.
a
arvamus/ 20. juuli 2014 16:27
Kui tunned kullakaevaja ära ei tule vaesus kunagi.

x
xxx/ 20. juuli 2014 16:13
Arvamus, et peab elama vastu tahtmist, on puhas jama, kui et taha ja enam ei suuda siis ei pea. Ma ise ka ei taha enam, milleks see vigase elu, kui ilma silmipimestavate valudeta ei ole ÜHTEGI päeva.
m
20. juuli 2014 23:00
mina hakkan nüüd, vaatan veel vana kuu, ja kaduneljapäev on eriti hea, - paastuma ! vett ka ei joo, organism pidi siis ise end ravima, hävitades haigeid moodustisi. algul pidi hullemaks minema, aga - kuni 10 päeva oleks hea, siis jälle tasapisi välja tulema paastust - söö värsket oma toitu. seis sama, kui sul, aga ma otsin väljapääsu, mõtlen, proovin, ei taha alla nagu haigustele anda, vaid võitu saada.
q
Q/ 20. juuli 2014 15:14
Ma nüüd küsin, miks Te vingute? Aaastast aastasse valite järjepidevalt etteotsa rikkureid (oravaid) ja meelega ei luba Keskerakonnal võimule saada, kes vähegi suudaks ja tahaks Eesti elu paremaks muuta ja teha. Koogutate aina reeturite ja oravate poole endale aru andmata, mis see kaasa toob. Niikaua, kui Eestis ei ole astmelist tulumaksu, niikaua siin elu ka paremaks ei lähe. See on fakt! Äkki järgmised valimised muudavad LÕPUKS midagi. Äkki siis eestlased saavad nägijaks ega juhindu vaid sellest, et kiusu pärast Keskerakonda ei vali. Needsamad vaesuses elavad ja külades kopitajad ongi suuresti oravate valijad. Masendav lihtsalt.
v
vahet pole mis partei/ 20. juuli 2014 15:40
aga näita mulle yhte kes seal ei oleks rikas.Vaene sinna lihtsalt ei pääse kuna nimekirja teeb partei,vaatamata sellele et keegi sai tuhat kordaa rohkem hääli kui sinna sisse saanud ustav parteisödur
a
ai kui valus/ 20. juuli 2014 17:18
masendav, kui lolle on olemas, nagu siin Q
just kesikud on need, kes aitavad, jee :D krt, kuidas saab lasta omad ajud nii ära pesta? keskikud on need suurimad rikkurid ju ja kusjuures KÕIK on tulnud teiste rahast, valetamise ja vassimisega. oravatel on ikka paljudel ka mõistus ja ettevõtlus ja raha teenitakse. aga kesikud, mitte iial! nemad elavad veel nõukas, kus rahava raha ongi nende oma, nahaalselt. jäledad elukad on olemas.
v
20. juuli 2014 23:05
võiksid arvutispetsidelt e-valimiste kohta uurida, - ja siis ära tuututa enam, et keegi siin valis midagi. kesikud pole muidugi mingid majanduse korda panijad, aga siin tuleb täiesti uus riik rajada, kogu valimissüsteem ja kõik seadused uued teha. aga... läheb veel aega !
e
EH/ 20. juuli 2014 15:13
kobi põrgu oma tasulise artikkliga=koos koos superrikastest eesti eliidiga
t
tipsi/ 20. juuli 2014 14:36
Ma väga ei imesta,miks eesti inimesed vaesed on,,esileedi ju kulutab eesti inimeste raha,ostab endale kulinaid ja mulinaid...
t
to JUHAN / 12:50, 20. juuli 2014/ 20. juuli 2014 14:33
Kinnisvaraärikatest haid just otsivadki maju, kus elab palju vanureid. Mõni ullikestest ehk läheb õnge. Meil vist elab üks selline kinnisvara ärikas lausa meie omas majas, sest pea iga 2 nädala tagant topitakse kas postkasti või trepikotta kuulutus, et ostetakse korter meie majas. Huvitaval kombel kuulutab pidevalt vaid ühes trepikojas, ju siis ta ise elab samas trepikojas.
O
!!!/ 20. juuli 2014 22:00
Otsivad kokku seal, kus on perspektiivi kokkuostetud korterid suure kasuga edasi müüa. Kus on nõudlust. Kuid vaevalt et kusagil Ida Virumaal või Kagu Eestis. Kus on küll koretereid, kud vähe elanikke.
l
21. juuli 2014 12:49
Loodetakse vanainimesste naiivsusele. Paljud on majas oma ealt juba selles vanuses, et vanadekodu virvendab silme ees. Ostetud korterid vuntsitakse üles ja hakatakse ilmselt välja üürima. Tausta uurimisel oli tegemist kinnisvarahaist tegelasega, kellel 5 erinevat firmat ja pooled nendest firmadest tegelevad kinnisvaraga.
l
Liina/ 20. juuli 2014 13:28
Vaesusest naljalt lahti ei saa. Me juba proovisime kommunismi, mis peaks tagama kõikide heaolu. Tulemuseks oli ennast õgiv majandus. Teiseks on vaesus edasiviiv jõud. Minu ema oli ka hirmus vaesest perest ja ta nägi lapsest peale kõvasti vaeva, et sellest lahti saada ja lõpuks oligi väga suutlik ning tegus naine, kellel ilus kodu ja haritud lapsed. Kui riik tagaks kõigile heaolu, siis ei viitsks inimesed enam midagi teha. Muidugi on kurb, kui oled seal vaeses otsas. Vb aitaks, kui maal pakuksid vallad majanduslikku nõustamise teenust. Ma olen väga tihti märganud, et paljud maainimesed lihtsalt ei oska oma ressursse kasutada ega tea oma võimalusi.
i
Invaliidist vanur/ 20. juuli 2014 12:58
Ma OLEN LIIG ARG, ET SUITSIIDI TEHA. NIISIIS olen sunnitud elama JA VIRELEMA! ViHMAUSS KA ELAB!!!
j
JUHAN/ 20. juuli 2014 12:50
Siin eespool keegi Ingrid andis väga tarka soovitust. Pensionäid, müüge oma suur korter maha ja ostke väiksem. Saate vanaduspäeviks suure hulga raha! Ju vist tallinlane. Aga Tallinn pole kogu Eesti. Ona ka maapiirkonnad, eriti veel Kagu ja Kirde Eeesti, kus mõnes allakäinud asulas ei taheta korterit muidu kah mite. Kellele seal müüa?
t
Teadja/ 20. juuli 2014 13:28
Väga loll soovitus. Lihtne on öelda, et müüge maha oma suured elamised aga reaalsus on teine. Ei osta neid suuri maju mitte keegi. VIimased 7 aastat müün täiskivist maja. Keegi ei tule isegi mitte vaatama.
f
Ffs/ 20. juuli 2014 13:36
Kus piirkonnas ja mis on hind?
p
Palju/ 20. juuli 2014 14:09
i
irw/ 20. juuli 2014 17:23
no siis oled ahne ja hind on vale. ülehinnatud kräppi muidugi ei osteta.
a
aff/ 20. juuli 2014 13:35
Miks peab äraelamiseks müüma maja mida on ehitatud terve elu?!
Seda tehes ei ole keegi parem kui parteilasest üürnik rahvavainlaselt äravõetud kommunalkas kes tsaariaegset parketti buržuikasse ajab et sooja saada.
Küsiks arem et MIKS on selline olukord tekkinud?
k
katsetatud/ 20. juuli 2014 15:44
korterisse ei läheks eramaja omanik iialgi-pidevad puurimised ,kisa ,peod jne
m
Mädanik / 20. juuli 2014 16:03
Siis surgu maha sellised,ilma selliste inimesteta ei jää elu seisma.
m
mh/ 20. juuli 2014 20:08
Eks kõik surevad ükskord. Või arvad, et sina, Mädanik, oled surematu ja surm saab osaks ainult vaestele, kes "elada ei oska?"
ü
Ülle/ 20. juuli 2014 14:08
Venemaalased tahavad,kui korter päris vare pole.
Aga paremat tööd ja palka saab ikka mingigi ameti õppinud inimene.Ega tööandja pole ka rahatrükimasin,kes suudab mitte midagi teha oskavatele töötajatele head palka maksta.
k
20. juuli 2014 14:27
Kinnisvara maaklerid lausa jahivad maju, kus elab rohkesti vanureid. Meil üks kinnisvarahai elab vist meiega samas trepikojas, sest pea iga 2 nädala tagant riputab üles just ühte trepikotta kuulutusi, et ostab siit majas korteri. Mõni ullike ehk lendab orki.
v
20. juuli 2014 17:15
Venelased küll, aga siin on ju Eestimaa. Ja pakutakse vaid kuni 5 korda alla ehitusmaksumuse. Maja nulltsükkel on juba ligi miljon eurot, kuidas sellist raha tagasi saab? Ei saa ju.
j
JUHANILE/ 20. juuli 2014 17:27
aga sa muidu kujutasid ette, et ongi olemas soovitus, mis kõik, nii maal kui linnas, kohe rikkaks teeks? jah? eih? aga näed, ei olegi sellist olemas, samas aga LINNAPENSKARID võiks ikkagi maha müüa oma suured elamised (mida nad ise räägivad, et las siis jääb lastele) ja kolida väiksemasse. mis krdi pärast meie peaks maksma talle mingit toetust, kui tema oma varanduse hoiab lastele? hoia siis oma varandust, kui ei pea riigilt raha kerjama ja vaesuses elama. kui ikka ise elatud ei saa, siis tuleb see varandus maa müüa ja las lapsed vaatavad ise, kuidas saavad. "lapsed" siis muidugi ju penskri täiskasvanud lapsed, onju.

h
HOIATUS/ 20. juuli 2014 12:28
Kuna ennem hoiatasin inimesi tasuliste artiklite ostmise eest, kuna raha maksad aga artiklt ei saa, siis korjati komm kiiresti ära:) Vaatamata sellele, et see on tõsi. Kirjutasin lehe ühele toimetajale, kus palusin kommentaari, miks stabiilselt nii uhtub, raha maksad aga artiklit ei saa. Tegelene poe viitsinud isegi vastata. Ja selline komme ei vasta tingimustele????? Olete seal ju vargad võima eksin???? Iseolen artikli eest maksnud, viimati ühe ertikli eest kaks korda aga lugeda neid ei saanudki, ka selgitust pole saanud. Kaua te inimesi petate??? Kustutage aga jälle, niikuinii levitan seda hoiatust.
n
naljamees/ 20. juuli 2014 23:24
Õhtuleht tahab siidrit osta ja tal jääb tihti puudu
m
mees teisest rahvusest ja teisest riigist elab tÖÖrahva kulul agA MUIDU IGALPOOL SAMAMOODI/ 20. juuli 2014 12:23
h
HÄBI ÕHTULEHELE!/ 20. juuli 2014 12:05
Rikkad teie artikleid vaesusest ei loegi.Lugeda soovivad vaesed,aga need panete maksma.Väga silmakirjalikud olete.Oleks selle artikligi võinud tasuta panna.Miks te mõnitate vaeseid?HÄBI! HÄBI! HÄBI!
n
naljamees / 20. juuli 2014 22:01
Ole vait ohtuleht tahab siitrit osta ja juua
n
Naaber/ 20. juuli 2014 12:00
Minu naabri kassil olid pojad, 100% kindel et Savisaar süüdi!
m
Maali/ 20. juuli 2014 12:49
Kas Savisaar käis kassi ahistamas???
ä
Ära raibe valeta/ 20. juuli 2014 15:37
Ise ütlesid mulle et ansip käis kargamas
v
V50/ 20. juuli 2014 11:29
Meie miinimumpalk on naljanumber.
Praeguse hinnataseme juures võiks see olla 700€ (neto), see tagaks normaalse hakkamasaamise.
Kõik vähegi erioskusi nõudvad ametid peaks olema muidugi veel rohkem tasustatud,
Täistööajaga töötav inimene peaks ikka saama end inimväärsena tunda, mitte vabal hetkel ajada taga soodushindu ja käia allahinnatud kaupa toidupoes ostmas, kinga/saapapaari räbalateks kandma ja üleriideid 10€ taaskasutuspoodidest otsima.
Las rikkurid elavad jõukalt, ei kadesta aga teistel olgu vähemalt inimväärne elu tagatud.
Las rikkur sõidab 50 000€ maksva autoga, käib 6x aastas perega reisimas, omab mitut kinnisvara, otsab kalleid tooteid aga "vaene" täätav inimene peab saama ka lubada sellist elu, et võlgasid ei ole, eluase on olemas kasvõi 2-toalise korteri näol, kui saaoad ära lagunevad siis on 30€ võtta, et uued osta ja lapsed on ka korralikult toidetud ja riides. Lisaks võiks vähemalt paar korda aastas Eesti piires mõnel suveüritusel käia. Praegu aga madalapalgaline ei saa perega isegi kodu lähedale kontserdile minna, sest pere peale tuleb 50€ välja käia.
a
at/ 20. juuli 2014 12:15
kui oled vaene pole sulle midagi vaja,ole vait ja orja ,tlma mingi vahelduseta, see on sinu rikka suhtumine
k
K50/ 20. juuli 2014 13:35
Ikka selleks, et lapsed saaksid mõne elamuse osaliseks. Ja täisealised samuti. 1-2 üritust terve suve peale pole ju palju soovitud. Õlle joomine mind näiteks ei huvita, sest olen karsklane ja samuti ei tee suitsu. Ma ei mõtlegi niivõrd kontserte, muusikat saab tõesti TVst ja netist kuulata aga mõne vabaõhuetenduse koos perega võis ikka ära näha või siis lastega käia kas loomaaias, mängumaal vms. Ega lastel pole ka just tore sügisel lasteaeda/kooli minna ja kuulata teiste jutte sellest, mida põnevat suvel tehtud sai. Iga laps soovib ikka ise midagi kogeda peale nelja toaseina, majaümbruse ja paremal juhul külaskäigust vanavanemate juurde- mõnedel ei ole sedagi võimalust.
u
uhha/ 20. juuli 2014 20:38
Las rikkurid elavad oma elu kui see ei käi just selle miinimumplgaga töötaja arvelt.Paraku just nii see on.Maxima omanik on ka Leedu kõige rikkam inimene aga mis palka ta töötajatele maksab,Siin ongi point, ei ole see See vaese inimese viga, et neile normaalset raha ei maksta, vaid just rikkurite ahnus ja töö mitteväärtustamine, suhtumises üldse.Ärge tulge seda jama ajma, et eks õppinud siis rohkem. kas eesti peab täis olema kõrgaharidusega filolooge, matemaatikud,ärijuhte, jne.Aga kust see kõrharitud ärjuhtendale süüa ostab, teenindajaid ju pole siis enam.
k
../ 20. juuli 2014 15:47
kontserdid-enamasti mingid blondiini soiuvad.tasuta ka ei lähe.Yks läheb,teine lavataga ootamas.
m
miinimum 355 on ju naerunumber/ 20. juuli 2014 11:22
see on ju täiesti mõnitamine, maksta palka 355 eurot kuus. ja eile jäi silma töökuulutus kus pakutakse täiskohaga tööd ja palk 320. vot see on tase. ei tea, kas keegi loll kandideerib ka??? https://www.tootukassa.ee/toopakkumised/1194246 vot selline asi on must valgel olemas.
isegi häbi ei ole.
s
siis pole ka täit töökohta/ 20. juuli 2014 12:30
oled näiteks 0.75 kohaga ja oledki miinimumi peal ja sellest 0.75 palka. aga antud kuulutus ju reklaamib, et tegemist on täiskohaga. see on alatus.
M
!!!/ 20. juuli 2014 12:33
Mulle maksti vormistatud poole koha eest, taheti aga, et tööd teeksin kolmveerandi kuni täistöökoha mõõdus. Ja kui keeldusin, taheti minust lahti saada.
e
ei pea/ 20. juuli 2014 14:18
Seda tööd ei pea ju vastu võtma,kui on oskusi paremat palka teenida. Miinimumi saavad reeglina lihttööd tegevad ametit mitteomavad või mittevajaliku ameti esindajad.
k
20. juuli 2014 19:55
kes siis seda lihttööd teeks kui kõik paremal järjel aga see miinimum palk on ka parem kui mitte midagi isegi siis kui üksi mitut last kasvatada(lasteraha ka naeruväärne aga ega lapsed pole ju riigile)
t
to ei pea/ 21. juuli 2014 10:09
Milline on mittevajalik amet,mind väga huvitab?
m
mh/ 20. juuli 2014 20:12
Ei maksta 355.- kuus. Sellest summast lähevad maha maksud ja pensionisammas ja alles jääb 299,47 € kuus.
Jutt sellest 355 eurost on eksitav, seda summat ei saa kätte.
j
jah/ 21. juuli 2014 22:55
see on kohutav ja kui kaua see veel kestab-parem juba koristada 1000 euro eest soomes ja enamjagu kõik töökohad sellise palgaga kui ma otsiks töökohta ma ei tee isegi lahti neid millel puudub palk ja ka teenuse ja igasuguste asjade pakkujaid kes ei pane hinda kuulutusele,teate kes jõuab teha hinnapäringut paljudele kohtadele.Jube halb töölisel eestis ja keskmine palk ka siin ära ei toida,alla 2000 on rumal tööl käiagi.
t
20. juuli 2014 11:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
pütitutt/ 20. juuli 2014 11:22
komavigasid ka leiate, siis mõelge ise juurde. Vabandust.
t
Tutt pütist/ 20. juuli 2014 11:37
Käisid ise selliseid kraave kaevamas vää

m
ma ka vaene ja töötu/ 20. juuli 2014 11:16
ja mul ei ole häbi. miks mul peaks häbi olema?
minu meelest peaks häbi olema neil rikkuritel ja muudel tegelastel, kes meie kulul rikastuvad. kelle jaoks meiesugused ei ole inimesed vaid orjad. need peaks häbenema.
aga need rikkurid ei jõua elu lõpuni nii palju heategusid teha, et oma tehtud halba heastada ja karmavõlga hüvitada. küll järgmised elud on neil raske ja sant elu. aga olgu selles elus vähemalt õnnelikud.
K
?/ 20. juuli 2014 14:45
Kuidas rikastub Sinu kulul hea töömees,kogemustega pereisa,kes hästi teenib? Ega rikkad pole ainult firmaomanikud (ka kõik firmaomanikud pole rikkad),vaid jõukate hulgas on ka palju palgatöötajaid. Millega nemad Sinu hädades süüdi on?
m
mh/ 20. juuli 2014 20:20
Sotsiopaatidel pole kunagi häbi ja enamiku meie äri ja poliitika nn "eliidist" moodustavad kliinilised sotsiopaadid. Sotsiopaatide juhitud organisatsioonis (ehk siis antud juhul riigis) kehtestatakse reeglid, mis on sügavalt tundetud inimeste kannatuste suhtes. Seega ei huvita kedagi, et miinimumpalgast jaksab inimene maksta vaid üüri ja millekski muuks enam ei jätku või toimetulekutoetus on väiksem, kui inimese elus püsimiseks vajalik miinimumtoidukorvi maksumus. See ei huvita kedagi, saage ometi aru.
h
20. juuli 2014 10:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
eestlane/ 20. juuli 2014 11:26
õige jutt nad on tõesti vargad olen ise ka selles veendunud
n
naljamees/ 20. juuli 2014 13:24
hahaha juba kustutasidki hoiatuse ära et inimesed ostaksid vaatamata oma skeemidele. Ohtuleht ärge olge nii lapsik ja andke oma tegevusest ka aru.
k
20. juuli 2014 10:45
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ä
20. juuli 2014 11:32
ära ole ülbe mine ise tööle ,sellisega palgaga eriti ei taheta minna ..see on meie eesti riik,üleval toompeal ja sama sugune ka edgar savisaar on vargad ja nad ei mõtle oma rahva peale,savisaar mõtleb vaid tallinna inimeste peale,aga mujalt eestist teda ei huvita ...olen suht väga pettunud nende peale
h
halllooooo/ 20. juuli 2014 12:05
Savisaar on Tallinna linnapea, ta peabki Tallinna inimeste peale mõtlema. Teil on omad linnapead ja maavanemad, kes Teie peale peavad mõtlema. Appi, kui rumalad ikka eestlased on.
a
aga ise te ei taha/ 20. juuli 2014 21:28
et Savisaar Toompeale saaks et kogu Eesti rahva elu inimväärsemaks muuta! Kas Võru linnapea muretseb tallinlaste eest? Tee endale selgeks, kelle käes on võim riigis ja kellel kohapeal teatud piirides.
a
Alar1/ 20. juuli 2014 10:26
Selleks et riigil raha rohkem oleks ja palgad saaksid tõusta , tuleks hakkatuseks need nn töövõimetud ehk SIMULANDID läbi selekteerida. Samuti pole mõtet neid hoolde ja vaimuhaiglate patsiente riigi raha peal nuumata .
a
Alarile/ 20. juuli 2014 10:34
Kas Sina oled nõus hakkama nuumama näiteks kõrgklassi Bem- iga allaaetud perekonnapead, kes jäi jalast ilma ja on sant? Bemmijuht laskis jalga! Hakatuseks tee proovi!
o
Oravavanamees / 20. juuli 2014 11:40
j
J.N.S./ 20. juuli 2014 10:40
p
PL/ 20. juuli 2014 11:41
l
loll peast: to Alari1/ 20. juuli 2014 10:43
Katsu sa vaid sügava ja vaimu hulle tööle pannad. Need hullud tapavad kaastöötajad ja ise ennast ära. Kergema puuetega saaks küll kassapidajaks kuhugi soovitada või veel lihtsamate tööde juurde. Kui tagasi tulla uuesti sügava puuete tööle panemisega ega nad ei saakski tööd kuna oleneb nende raskus astmest Kui arvestada et isegi terve ja normaalne inimene ei leia omale sobivad tööd siis juba probleem.
t
to: Hull/ 20. juuli 2014 11:10
Aga sellisel ameti kohal võib see olla riigi julgolekule liiga ohtlik ja ettearvamatu vastavalt nende tujudele ja meeleoludele
l
loll peast/ 20. juuli 2014 11:20
Ah sinna riigikokku on üldse võetud puntras inimesed. Seda ma ka tuntav siinses arengus et üha enam inimesi on ka omadega puntras
t
to: to:Hull/ 20. juuli 2014 11:24
Selle vastuse peale peab ütlema, et Sinu vaimne puue on nii sügav, et seda pole enam võimalik klassifitseerida.
m
Miinuse/ 20. juuli 2014 11:42
a
Alar1/ 20. juuli 2014 12:04
e
erapooletu/ 20. juuli 2014 13:03
Huvitav oleks teada kas sinu puue on ka klassifitseerimata
a
20. juuli 2014 10:58
alar sa räägid praegu taolist juttu ,aga enne mõtle kui midagi üttled sest sa ei tea kunagi mis sinuga võib juhtuda ja oled töövõimetu.kui palju noori on selle orjamisega end töövõimetuks saanud ja riik pakkub mingeid sandi kopikaid.
k
20. juuli 2014 23:44
kuradi oravate sabarakud siin mulisevad raisk
p
21. juuli 2014 00:22
v
vasja koplist/ 21. juuli 2014 18:08
edgar on minu pühaisa, aamen
k
koletis oled/ 21. juuli 2014 08:32
Kuhu need hooldekodude kliendid siis sinu arust panna. Natsid toppisid ahju. Aga vaata, keegi pole kaitstud saatuselöökide eest, nii et võid sinagi ükspäev leida end sellisest asutusest. Kas siis ajad sama juttu?
r
reality show/ 20. juuli 2014 10:20
stopp! kahel töökohal rabava inimese vaesus on MEIE POLIITIKUTE ja RIIGI HÄBI, mitte inimese enda oma. Artiklit ei lugenud,kommenteerisin fakti.
m
maakera hakkab teistpidi/ 20. juuli 2014 17:15
ringi kaima enne kui eesti poliitikud habi tundma hakkavad oma vigade parast...
m
maamiis/ 20. juuli 2014 10:19
matustega pole muret,poest varastada kaks suurt kilekotti ja öösel kadunuke surnuaeda ära matta ,selline saatus ootab ennast ka,kuna lähedased on vaesed!!
t
to maamiis/ 20. juuli 2014 10:52
Milleks kilekotti varastada ja kaevamiseks labidat. Meil ju tehti sügavad euronormidele vastavad teekraavid selleks puhuks, ei paista laibad väga silma ka.
t
Tomi2/ 20. juuli 2014 12:33
On ju veel kanalisatsioonikaevud kuhu matta.
i
20. juuli 2014 10:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
J
./ 20. juuli 2014 10:29
Jah, sul osalt õigus aga mismoodi tööpuudus maainimese süü on? Pigem ikka selle kõrgelt haritud ärimehe kes oma firmad suurlinnadesse koondab ja koolitustega kellegi teise peale loodab. Nii nagu linnas ei ole maal kõik joodikud ja luuserid, leidub ka kuldsete kätega mehi kui vaid võimalus anda. Kui ei, siis tavaliselt minnaksegi pudelipõhjast abi otsima. Eestis on paljud asjad Tallinna kesksed, kuid euroopas on riike, kus just edendatakse nn külaelu.
K
,/ 20. juuli 2014 10:52
Kus lugesid sa välja et ta õnnetu on? Ütles ju et mees imeline ja töökas, kus on vihje alkoholismile (nn õlle ette tassimine)?
Hr. Ilves (vaatlen teda kui haritud indiviidi mitte kui poliitikut) elab ka maal, mis nüüd siis saab.
i
Ilves/ 20. juuli 2014 11:26
Kelle rahade eest see Ilves seal maal elab? Pole kordagi seda Ilvest põllul näinud, kui siis seda karvast ilvest ainult.
t
Tola/ 20. juuli 2014 10:44
Üks pisike vääratus ja oledki mülkas.
Ja kes siis maksab su üleinvesteeringuid?
t
Teet/ 20. juuli 2014 10:13
Näiteks maalt vaadates linnaelu tundub üks osa rahvast seal neid olevat ,kel põhimõte:"Et elan või prügikastis, aga ikkagi Tallinnas!" Osad nendest kangelastest on maalt pärit ja neil on häbi naasta sünnikoju(ei saanud hakkama)kuigi siin oleks eluase kordi odavam. Nagu liisinguauto, kallis auto on vaesuse varjamiseks!

e
Ei maksa viriseda/ 20. juuli 2014 10:10
Olin pikka aega vaene. See oli vene aegu. Uues riigis hakkasin kohe äri ajama ja nüüd olen juba järje peal. Esimese abielu lapsed on kõik saanud ülemise hariduse. Praegu elan vabalt noore tüdrukuga ja naudime elu. Tööl ei pea enam käima.
p
Pagulane/ 20. juuli 2014 10:31
Tundub,et oled suur unistaja.
n
naine/ 20. juuli 2014 10:48
See on vist Teie unistus millest Te mõtlete enne uinumist. Ridade vahelt loen välja, et see on Teie unistus.
n
naljamees / 20. juuli 2014 13:10
jajah eks raha eest saadki ilusaid naisi ega nad muidu sulle ligi ei tuleks
t
Teet/ 20. juuli 2014 13:51
Mingi Migelangelo tekitab siin miraazi endale? Ära kujuta endale pilti ette, liida viimased punased sendid kokku ja too poest bock ära!
o
20. juuli 2014 14:13
Oled ise samuti ilmselt"ülemise" haridusega...;D
u
unista/ 20. juuli 2014 15:52
o
20. juuli 2014 10:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
20. juuli 2014 10:27
huvitav, mis turult saab kaupa soodsamalt kui kauplusest, äkki keegi jagab infot?
i
Ingrid/ 20. juuli 2014 10:55
Näiteks Tartu tug-lihakraam ikka poole odavam kui mistahes poes.
n
notsu/ 20. juuli 2014 15:54
Kärknas on Lihapood,kust saab veel odavamalt
n
NO/ 20. juuli 2014 10:06
Kui poodi minna siis küll seal vaeseid ei näe , küll ostetakse ei vaadata isegi hinda .Korvid on paksult hääd ja paremat täis , kassajärjekorrad igavesed pikad .Ise loen kopikid kuidas ära elada !!!
k
kulla no/ 20. juuli 2014 10:09
vaeseid sa poes ei näegi!neil pole lihtsalt raha ,poes käivad need, kel raha on ja see ei tähenda sugugi, et nad enamuses oleksid.vaesed käivad harva poes.
y
Ylle/ 20. juuli 2014 14:24
Jarelikult on neid rikkaid ikka vaga palju, sest poed on ju inimesi tais. Mina naiteks kain ka harva poes. Ma lihtsalt teen nadala menuu valmis ja puuan korraga koik vajaliku ara osta. Siis raiskan vahem aega poes kaimiseks ja raha kulutan tanu sellele vahem. Ja veel. Ukskoik kui palju on inimesel raha, ikka on vahe. Inimeste tahtmistel loppu ei tule. Oma vaesusest kuulutavad need, kes tegelikult ihkavd suuremat raha. Vaesed habenevad ja on vakka.
t
to NO/ 20. juuli 2014 10:13
Paljud, kes päradt palga, pensioni või laste abirahade päeva poodides shoppavad ning laiavad, imevad paar nädalat hiljem käppa.Pole leivarahagi. Ja paljudel on Big-panga või SMS laenud kukil. Mõnel kohe niivõrd, et on end lootusetult sisse mässinud. Ifantiilsus!
s
20. juuli 2014 10:23
sa oled siis see kes käib teisi poes vaatamas ja siis siin kommib. Kassajärjekorrad on pikad sest, et kauplused hoiavad tööjõu ja palga pealt kokku ja korvid on täis sellepärast et normaalne inimene läheb ja ostab kogu kraami ühest kohast korraga, edasi-tagasi seiklemine võtab palju rohkem energiat ja aega ning kulud palju suuremad kui materjaalne võit. Kui meie naisega koos poodi läheme, enne teeme ära kodutöö, kust saab midagi soodsamat ja siis ostame kõik vajalikud asjad korraga ära. Kahepeale jääb meil vaba raha kuus kulutusteks umbes 400 euri (kui kõik maksud ja kohustused makstud), me saame hakkama, luksust pole, reisile ei saa minna, aga Andrust usume ikka, et varsti 5 rikkama hulka saame ja see mammona ka meie õuele saabub.
s
sent/ 20. juuli 2014 15:55
järjekord tekkibki kassas kuna sentide lugemine vötav kaua aega
k
20. juuli 2014 10:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
loll peast/ 20. juuli 2014 10:11
Just igaüks väärib parimat aga see on juba endas kinni et kuidas toimida
k
Kuulge,/ 20. juuli 2014 10:13
ole sa rikas või vaene aga vanurite hooldajaks küll igaüks ei sobi,seda enam kui oled sunnitud seda tööd tegema!
k
kulla "küsimused"!/ 20. juuli 2014 10:16
kas sa tead, palju nad selle töö eest palka saavad?.kas sa tead, milline töö see täpsemalt on? töötad sa sel alal? kui töötad, siis sa peaksid teadma, et seal pole unistuste palk ega nokitsemistöö ja seda tööd ei teegi igaüks(peaks olema kutsumus ja füüsiline vastupidavus) kui sa seda tööd ise ei tee, ära targuta, mine prooviks ise mõneks kuuks sinna tööle!
s
seewald/ 20. juuli 2014 10:32
Nõuanne oleks aus, kui hooldaja saaks palka vähemalt tuhat kuus.
a
anna palju tahad,ikka vähe/ 20. juuli 2014 15:57
jah,tösteti tervishoiutöötajatel palka,aga kas ka teenindus muutus paremaks-väidan et ei,ikka vähe
l
loll peast/ 20. juuli 2014 09:58
Ei kurda oma elu üle 3000 eurot sissetulek. Oma korterinii Soomes kui ka Eestis ja võlgasi pole. Tööl olles ei pea tegema lisa tunde. Eestist ostan vajaliku toidu kraami ja alko kaasa ega ei pea paljuks ka väga kui mõne üksiku asja ostan ka Soomes Vot selline näeb elu välja kalevipojal.
e
Ennast/ 20. juuli 2014 10:16
kiitmast ma ei väsi,aga kus see kodumaa on?
l
loll peast: to Ennast/ 20. juuli 2014 10:26
Kahjuks olen selle aja jooksul kodumaa tunde üldse ära kaotand või ei teagi mis see ongi ega mõtlegi selle peale vaid mõtlen iseendale ja oma heaolule. Eks mul olegi selle elu põhjal tulnud kaks kodumaad et ühes puhkan ja teises töötan
o
oled/ 20. juuli 2014 16:00
nagu venelane-moi aadress sovetski sojuus.
m
mõtleja/ 20. juuli 2014 11:22
Ära kiitle oma palga ja korteritega - kunagi ei tohi kiidelda, aga kui ei usu, siis kiitle edasi ja kaotad kõik -tuleta siis seda vastust meelde.
p
20. juuli 2014 14:20
Pole just eriti kindel,et Soomes üle kolme tonni kätte saad.Kirjapilt sul kah selline kahtlane,mis paneb arvama,et seal lihttööd teed.Olen ise seal kaugelt üle kümne aasta töötanud ja selliste summadega kilada ei saa.Spetsialistina teenin välja küll sinust enam aga seda puhtalt tasku pista....? Kaldun arvama,et liialdad,seda pehmelt öeldes,tegelikkuses sa lihtsalt pluffid ja kekutad.
l
loll peast to; / 14:20, 20. juuli 2014 ja 26 / 19:23, 20. juuli 2014 ning/ 20. juuli 2014 21:26
Inimene on kade et minusugused inimesed on ka edukas Soomes . kui / 14:20, 20. juuli 2014 inimene saab saab oma hariduselt ja oskudelt rohkem palka kui mina. Igal juhul soovin talle ka peale hakkamist ja jõudu aga mis puutub 26 / 19:23, 20. juuli 2014 kommentaari siis on see sinu valik üldse kus Sa oma ostud sooritad. Mina veedan oma vabad päevad üldse Eestis ja naudin siinseid odavaid teenuseid ja ühtlasi toetan ka Eesti majandust. Kahju et sinusugune inimene ei kasuta selliseid võimalusi oma kõrge palga juures. Pealegi on iga ühe asi kuidas oma raha kulutab. Ma ei kujuta küll ette kuidas elad Soomes nii väikse palgaga . See meie mõistes Soome madala palgaline ja elad raudselt sama viletsalt kui teised madala palgalised Eestis Vihjeks võin õelda oma kogemusest ja et alla 2500 ei ole eriti mõtekas Soome ronida ku tööandja ei kata ööbimis ja toidu kulusid. Tänu sellele et ma oman korterit Soomes ei arvesta ülemus mul elamis kulutusi Soomes ja saab tänu selle ka kõrgemad palka maksta kui peaksin nagu seda üürina maksma. Mis puutub kommentaari(oled / 16:00, 20. juuli 2014
nagu venelane-moi aadress sovetski sojuus. ) ütlen talle et mu süda kuulub ikka Eestile aga oma elukvaliteedi parandamisiks ei mõtle ma isamaale vaid endale. Juhul kui palk oleks sama mis Soomes . Küllap oleksin siin Eestis tööl
2
26/ 20. juuli 2014 19:23
Kui sa saaksid 3000€ palka, siis vaevalt, et käiksid Eestist söögikraami kaasa ostmas.. elan ka soomes, saan palka 1500€ ja ostan kõik oma asjad siit (söök,jook,riided,mööbel,tehnika jm) ja ma ei ütleks et see mu jaoks nii kallis oleks, et peaksin Eestist midagi kaasa ostma.
k
Kati/ 20. juuli 2014 09:54
Pensionärid peavad reaalsusega arvestama.Müüma oma suureks jäänud armsad kodud ja kolima väiksemasse.Vaherahast jagub tükiks ajaks.Huvitav, minu õed saavad pensioni 300 EU.Maksavad 2 toalise komm.maksud.Söövad suppe, kala,juurikaid.Vahel liha.Vanainimesele palju pole vaja.Metsast saab marju.Suitsu ei tee ja viina ei joo.Mõnikord hoiavad ka lapsi et lisa teenida.paar nädalat suve jooksul -mitte rohkem.
v
Voodifilosoof/ 20. juuli 2014 10:32
Kati, ma ei ole suurele majale leidnud ostjat, üürnikke ega ka järelmaksuga ostjat 8 aastat.
Metsa igaüks ei jõua enam minna, turule ka mitte...
Kui ta pool elust haiglane oli, siis on pension 240, kuigi staaz üle 20 aasta.
ootan Rõivase inva - genotsiidi sedust, siis saab nalja.
v
Voodifilosoof/ 20. juuli 2014 10:32
Kati, ma ei ole suurele majale leidnud ostjat, üürnikke ega ka järelmaksuga ostjat 8 aastat.
Metsa igaüks ei jõua enam minna, turule ka mitte...
Kui ta pool elust haiglane oli, siis on pension 240, kuigi staaz üle 20 aasta.
ootan Rõivase inva - genotsiidi sedust, siis saab nalja.
p
Penskarid/ 20. juuli 2014 10:42
Mina ei saa kyll aru, et mu penskarist isal elu halb oleks- Saab 350 EURi katte, sellest 100 keskmiselt laheb maksudeks, riideid kapid tais sinna raha enam ei kulu. Soob ka suht vahe, raha jaab tal kogu aeg yle...pakub mullegi. Elab ise korralikus 3 toalises korteris, millest ise kasutab ainult 2 tuba... Ma toesti ei usu, et elus midagi suurt muutuks kui pension oleks 500, voi isegi 1000. Reisida talle ei meeldi (tervis pole enam nii hea ja kuum kliima ei meeldi), valjas sooma pole ka harjunud, riideid ostab ka nagu tavaline eesti mees, ainult siis kui vaja. Tal jaaks see raha lihtsalt koik yle...
Asi on vist ikka inimeses, kes oskab elada kokkuhoidlikult ja kes mitte...
i
Ingrid/ 20. juuli 2014 11:08
Elan maakohas ja ma ei tunne ühtegi pensionär,kes saaks pensioni kätte 350 euri.Lagi on 304,Ja tervis isal nii korras,et isegi rohte ei vaja? Ja 3 toalise maksud + elekter ainult 100 kuus? Telekat ilmselt ei ole,külmkapp ka pole taga?Sööb ainult kuiva toitu?Pesemas ei käigi,pesu ei pese?Võiksite nagu teisi penskareid siis ka õpetada toimetulekus,et vähegi elamisväärset elu elada 300 euriga kuus,mitte niisama lahmida.
m
mina/ 20. juuli 2014 14:33
.. ja sa ise arvad , et su isa on sellise eluga rahul!! Ta lihtsalt on harjunud mitte midagi tahtma aga tulevased pensionärid seda küll ei ole. Kuna ma ei saa ise töölkäimise eest täispensioniaastat, siis loodan et suren enne ära kui selliselt miinimumpensioniga virelema pean hakkama.
a
Aga/ 20. juuli 2014 19:27
kui ravimid ka nõuaksid saja euro ringis väljaminekut, mis siis saaks??
i
Ingrid/ 20. juuli 2014 11:03
Kaks pensionäri koos elavad veel priskelt ära,kas pensioni ju .Aga kui üksi jäädakse,on küll kuri kallalkõik ei saa ka 300 euri ja kui 240 nt maksud (üür,elekter,küte ,kommunalid) pluss rohud(ilma nendeta ei saa,hädavajalikud) ,siis jääb järele ainult napp jääk mis ei lubagi värsket leiba ja muud kraami osta.Ikka käid ja otsid neid allahindluse kleepse.Ja ometi oled teinud aastaid rasket tööd ja igaühe tervis ei saa ka lisateenimist lubada.
i
Irw/ 20. juuli 2014 12:43
ometi oled teinud aastaid rasket tööd ja igaühe tervis ei saa ka lisateenimist lubada.
Mis see asjasse puutub,nad said selle töö eest palga.Ega ilma teinud.Selline lähenemine on nagu peaks veel kord palka saama sama töö eest teist korda.
j
20. juuli 2014 09:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jaan/ 20. juuli 2014 10:21
Vot Jaaniga 100% nõus, sest ise täpselt sarnane olnud! Lihtsalt sel ajal tundus iseendale mitteaateline suli (siis tänases mõistes edukas ärimees) olla.
t
to 20% ice/ 20. juuli 2014 11:08
Väga huvitav kombinatsioon. Kui üks vanematest, oleks seda verd, siis oleks 50%, üks vanavanematest, siis 25%. Veel edasi, siis 12,5% ehk kaheksandik. Milline kombinatsioon viib täpselt 20%-le? Ma olen kõrgemas matemaatiks natuke nõrgavõitu.
i
Ince/ 20. juuli 2014 11:30
Sa oled nii vaene, et ei saa aru, et tegemist on selle 20%ga, mis kuulub esimesse Eestisse.
k
kah vaene/ 20. juuli 2014 10:45
mina ei ole lubanud kellelegi kartulikoori süüa, kordagi ei ole ka neid söönud. tulen omadega enam-vähem välja. savisaar oli see, kes koori lubas süüa. võib-olla oli veel mõni loll temaga ses suhtes kambas, sina näiteks. eks te siis sööge, head isu!
p
palun abi/ 20. juuli 2014 12:25
Võtan varastamise tunde. Väga palju veel maksta ei jõua, aga luban häasti õppida!
m
mul on kogemused olemas/ 20. juuli 2014 23:38
täistööaeg, varustus minu poolt... 10% sulle 90% mulle... hea töö korral lisatasud!
m
20. juuli 2014 13:50
ma ei saa sust päriselt aru, tegid oma südametunnistuse järgi, aga nutad mingit põlastusväärset pappi taga, et - ? minu sugulane saatis ka mingi ärastava aferisti pikalt, jõi end selle p.rses riigi pärast surnuks ja siis ? ärastava aferist muudkui pankrotistub aina, või vaadates laiemalt, kahju, et mingeile lollidele joodikutele erastati kolhoosi varasi, need on kõik maha joonud ja ise ka kes end surnuks, või muidu lollimaks veelgi. väga prse on läind selle erastamisega puha. uudistes oli, rahvaloenduse andmeil 2011 sadu tühje kplasi, saja ringis üksikute elanikega, kes ka aina surevad, jne. kui elu ja tööd enam pole, lapsed siin tehakse narkariteks, joodikutest rääkiatta, - ja igasugused rahva röövimised, mis elektri hinnaga, nende võrgu tasudegagi on ! autode, mis on igale firmale vajalikud, käibemaksudega röövimised, deklareerimised tuhhide pealt, jne. mingi end ise valiv kurjategijate röövlite kamp on riik ? kustutate nagunii, kas ilmubki, käige kõik ... kasvõi soome !
v
Vaesuse mõiste?/ 20. juuli 2014 09:50
Eestis tundsin ennast vaesena. Olin mõnda aega isegi "paadialune". Nüüd, Eesti mõistes, rikkama poole peal. Maailma, Euroopa mõistes ikka veel vaeste klassis. 2000 netos, elab ära, peaaegu hästi. Aga siiski ei või lasta minna, poes hindu vaadates. Raha armastab lugemist, igal pool. Kui lugeda kokku energia vajadus, toit, riided ja muu esmatarbekaup, ei tule Eestiski 450-ga kuidagi ots otsaga kokku. Lihtsalt ei ole võimalik. Ainuke õige mees Euroopat kritiseerima on Cameron, inglise peaminister. Õige, kuini Euroopa ei jäta Venemaaga koostööd ja ei larista raha ettekäändel aidata vaeseid, ei lõpe sõda Ukrainas, ei lõpe vaeste kurnamine. Sõdasid vaid tuleb juurde, sest varsti pole vaestelt enam midagi võtta. Peavad hakkama (juba hakkavadki) omasugustel kõride kallale. Vot, mida tähendab kellelegi vaesus. Putin rikkaim mees, aga ikka vaja lisa!

i
ivo/ 20. juuli 2014 09:49
meil küll häbi ei pea olema
m
mm/ 20. juuli 2014 09:46
...vot ei saa aru....450 palk,see ikka inimeste mõnitamine!!vaadake poes hindu..tööandjad--Häbi!kasumit tahavad ju kõik saada..!!!aga kes on need,kes teile seda kasumit toodavad?
l
lugeja/ 20. juuli 2014 09:45
Maad on küllalt.Aga millega harida kullake maad,kui pole tehnikatki labidaga ju kaevata ei jõua! Sa linna elanik ei ta maast midagi ega sellest tööst.Kui tuleb sulle maad harima traktor,teenus on nii kallis et poest tuleb osta odavam.Ja on hea,kui on oodata pensionit.Kui pole noortelgi tööd.
u
udu/ 20. juuli 2014 10:31
Need,kes siin kelgivad välismaise 2000 palgaga,valetavd,näiteks Soomes on maksud kõrged ,korter kallis,samuti toit.Sellise palgaga elad seal nagu siinne tavaline eestlane,lisaks veel perekond laguneb ja lõpuks,mida teed siis kui pensioniiga käes?
e
ei kelgi/ 20. juuli 2014 14:10
Olen töötanud 45 aastat siin riigis. Kui olin 50-nene, siis läksin paariks aastaks Soome hooldajaks, palk seal oli 5 korda suurem kui meie maal, üür loomulikult kallim kordi, aga kuna palk oli nii suur, siis suutsin säästa 13 tuhat eurot. Ja üllatus-üllatus: Soome riik maksab pensioni selle aja eest üle 100 euro, samas kui 45 aasta eest saan veidi üle 300. Nii et ei maksa maha teha Soomet kui te ei tea ja pole ise seal töötanud. Toit ei ole seal sugugi kallim, peab leidma need kohad kus soodsam, elekter oli 3 korda odavam kui siin.
p
pooleestlane/ 20. juuli 2014 14:35
No ei ole nii ometi! Paljudele ongi arusaam Soomest,nagu välismaalastele Eestist. Ainult Helsingi ei ole Soome,samuti vaid Tallinn pole Eesti. Kui olin Soomes ca.5 aastat töötanud,ostsin maale,alevist 6 km.majakese,mis maksis vaid 14 ooo Eur-i ja elan seal juba kümmekond aastat,tööle käin 15 km.kaugusel asuvasse väikelinna.Valla maksud tiksuvad ~150 Euri tuuris,muidugi ka el. ja prügi.Kütan puudega,mille saan praktiliselt vaid töö eest kätte( lammutustelt äraveetav materjal). Kõik on võimalik,iseasi,kas sellega siin ülbelt kilada? Jutt käib ju ikkagi elust Eestis...
t
tööline/ 20. juuli 2014 09:43
MIna küll pole Eestis päris vaeseid näinud. Ei tea kas kõik häbenevad kodus arvuti taga?
v
vaesus on elustiil/ 20. juuli 2014 23:40
4
.../ 20. juuli 2014 09:33
450 euro eest Eestis ära ei ela, kui sul lapsed on ja neist midagi kasvatada soovid. Vaese elu on ju selline, et töö kurnab nii ära, peale tööd lihtsalt ei jöua midagi teha.
a
Aive/ 20. juuli 2014 09:33
Lugu on hea aga l6pp lukus. Olen ise ja perega virelenud lollis lootuses, kuniks l6puks sulgesime synnimaa ukse. Hing veel tänaseni röögib valust, kui on möödunud pikk aastate rada.
t
20. juuli 2014 09:33
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Mädanik/ 20. juuli 2014 17:25
praegused ettevõtjad, ärimehed, tööandjad on 99 % oma ettevõtluse alustalad loonud rahva tagant ühiselt loodud varasid jultunult enestele ärastades,
Kas need ettevõtjad varastasid sinu tagant tänase kõrgtehnoloogilise tootmise kes sa ise oled nüüd puudust kannataja.
Õiglane töötasu tuleb ju kuidagi kätte saada, kuigi seadused on suurvaraste poolel.
Õiglase töötasu mõistet pole olemas.Kui sa ikkagi midagi teha ei oska siis ei saa soovitavat palka.

k
20. juuli 2014 09:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
i
isversusver/ 20. juuli 2014 09:47
Remarque on öelnud: selleks, et naeruväärselt esineda, on julgusest üksi vähe...
Sobib sinu kohta nagu rusikas silmaauku.
n
nojah/ 20. juuli 2014 09:48
Siis on ju hästi kui sul hästi läheb, aga ülejäänud Eesti pole Tallinn. Põhjuseid on mitmeid, esiteks see, et palgad on väiksemad kui Tallinnas, maal võib ju kartulimaa olla, kuid transport (tööle, arstile jms asjaajamine) võtab päris palju raha. Valida tööd väga ei saa, sest on piirkondi kus pole tööd saada. Käiakse tööl nö hambad ristis kui vaja, peaasi et töö olemas on ja arved makstud. On ka palju inimesi kellel ei ole võimalust olnud saada nt pärandina korter/maja vaid on sunnitud võtma laenu, et üldse katus peakohal oleks. Edasi on ka paljudel lapsed, see võtab oma osa. Kui sul Tallinnas pole lapsi, autot jne siis muidugi mis viga, kõik ju käe-jala juures. Vaesus on juba see kui pead peale arvete maksmist valima kas kõhutäis või nt uued jalanõud, see veel ei tähenda et sul pole kodu. Kodutus on juba see äärmuslik osa vaesusest.
v
Vaene../ 20. juuli 2014 09:50
Sassis oled või...? Ei saa eeldada, et kõigil on maad kuhu midagi külvata ja kui Sina Tallinna elanik arvad ,et maalapi tegemine on samas mis poest juurikate ostmine siis mine ja arene kuskil nurga taga...Ärge hakake siin räuskama, et võta hark ja kaeva...tulge maale , ma annan maa ja hargi...hakake pihta aga seda eeldusel, et käid 8-20- ni tööl,saad miinimumpalga ja kapsapõldu teed VABAST ajast...Mis puutub vaesusesse siis Tegelikult on seda TOHUTULT palju, näen seda iga päev ,sest töö on selline...
Muide, olen ka väga positiivne ainult, et selle vahega ,et näen positiivsust enda elu mitte terves Eestis...
Kui keegi tahab teada kuidas meil Eestis elu kulgeb ,sõitke ringi....ärge käige ainult SPA-des vaid mujal ,sinna kuhu " suvitaja" tavaliselt ei lähe....ja näedki...
a
Andres/ 20. juuli 2014 09:51
Oioi, kui kõva tädi tuli välja. Maksan eluasemelaenu üle 300 kuus, raskematel aegadel kulutan 5EUR nädalas. Saab hakkama küll. 3 kilo kartuleid ja nädalaks tehtud hakklihakaste toidavad ära. Lisaks veel elekter, net, kommunaalid, autokulud... Kui emme-issi käest saadud tasuta elamine käes, siis ei maksa hüpata. Enamus eestlastest tambivad eluasemelaenu, niiet pisar silmis. Lihtsalt ei taha vanemate juures elada, omaette on parem.
t
to Andres/ 20. juuli 2014 11:03
No siis peab ikka suur majakolakas või kallis korter olema ostetud, kui eluaseme laen üle 300 eur kuus. Kui Tallinnas elada, siis no milleks seda autot peaks tarvis olema? Ühistransport puhta tasuta.
Andres on tüüpiline eestlane, kellel peab enda rikkuse näitamiseks kõva maja põllul olema ja uhke auto maja ees, ise aga sööb kartulikoori ja magab põrandal madratsil.
a
Andres/ 20. juuli 2014 15:22
Ei ela tallinnas, lihtsalt buumi ajal ostetud kirvehinnaga korter Lõuna-Eestis, ainult 39 ruutu. Ja auto on 10 aastat vana golf. Kes siin rikas on? Seda kesikute "tasuta" ühistransporti ma ei kommenteeri. Öökima ajab see teema. Aga selle korteri turuväärus on vimasel ajal samale tasemele tõusnud, millega ma ta ostsin. Ja laenu igakuine makse on enamaltjaolt intress, mitte põhiosa. Ei tahtnud eputada, lihtsalt, rääkisin nagu asi on. 5 aasta pärast on see jama läbi ja elan oma mõnusas korteris.
a
Andres/ 20. juuli 2014 15:23
Vabandust, viimasel ajal
s
Sulle, kes vastasid Andresele/ 20. juuli 2014 17:57
Suur majakolakas, et üle 300 euri kuus? Nalja teed v? Tavalise 3 toalise korteri eest maksad laenu üle 300 (ja oleneb piirkonnast, ka üle 400 kuus tagasi, ja 4 toalise korteri eest isegi üle 500 euri) , kus Sul neid kortereid või maju nii odavalt jagatakse, et suure maja eest ainult üle 300 euri pead tagasi maksma???
s
Sulle, kes vastas mulle/ 21. juuli 2014 20:49
Jah, võib ka osta pooleteist millise 2-3 toalise korteri, aga milleks? Kui suurt lastekarja pole, siis pole isegi 4 toalist tarvis. Maja saad nii odavalt vabalt, sissemakse tee korralik.
t
to küsimused/ 20. juuli 2014 10:01
Maast üksi on vähe tolku. Näiteks vanadel ja invaliididel, kes maaharimisega hakkama ei saaks. Ja kui elad linnas, aga maalapp on kaugel, peab sul olema auto. Ja bensiinikulu.
Teiseks võid midagi maha pannagi, aga kas sa saagi ikka ise kah kätte saad? Või kasvatad toitu vaid igasugu varganägudele? Tean juhust, kus üks inimene pani kevadel kartuleid maha. Sai vaoga valmis, kui selle teise otsa ilmus mingi tüüp. kes asus otse omaniku nähes seemnekartuleid taas välja kaevama ning oma kotti laduma. Supikartuliteks. Ja kui omanik õiendama läks, siis sõimas seda veel kulakuks, buržuiks j.n.e ning lubas vastu hambaid anda, kui too vait ei jää. Lugu juhtus Kohtla-Järve kandis.
m
Mõni häbeneb vaesust/ 20. juuli 2014 10:59
aga sina võiks küll oma lollust häbneda ja mitte kommenteerida teemat , millest sa midagi ei taipa. Ei viitsi sulle pikalt hakata seletama, aga üks aspekt sinu targutavast kirjutisest- ilmselgelt ei ole sul õrna aimu, mis maksab selle "oma maa" harimine, et sinna midagi kasvama panna, selleks vajaliku tehnika hinda ma sinu käest küsima ei hakka, sest sinu silmaklappidega ettekujutuses võiks need vaesed ja laisad ju oma pere toitmiseks kartulimaa labidaga üles kaevata.
v
Vingatsid/ 20. juuli 2014 11:08
Keegi ei ütlegi, et suured kartulipõllud peavad olema haritud. Kahjuks ei näe isegi ühtegi väikest maitsetaimede vms peenart paljude maamajade ümbruses, kus 5-6 last kasvamas. Isegi linnas rõdul saab maitsetaimi, salatit, tomatit kasvatada. Selline õpitud abitus viskab üle, kus ainult vingutakse ja oodatakse almusi.
k
K./ 20. juuli 2014 11:32
Maitsetaimed võivad olla aga ei pea, neist kõhtu täis ei saa.
t
to K/ 20. juuli 2014 12:15
Aga vingumisest saab kõhu täis. Point on selles, et ei viitsita liigutada. Maalapp on olemas ja surrakse ennem nälga, kui labidas ja reha kätte võetakse.
.
Jutt ei käi....../ 20. juuli 2014 12:43
......almuste ootamisest, vaid TÖÖ EEST ÕIGLASE PALGA mittesaamisest. Huvitav, või tegelikult tülgastav on lugeda, kuidas enamik kommentaatoreid siin vaeseid süüdistavad ja mõnitavad, kuigi artikli MÕTE on selles, et inimene, kes täis kohaga töötab, saab palka, millest ei ela ära töötaja ise, pere toitmisest-katmisest rääkimata. Kommentaare lugedes leiab kindlasti mõni tööandja, et LOLLIDELE POLEGI ROHKEM PALKA VAJA.
a
abi/ 20. juuli 2014 16:10
jah,ka nendes kodutunde saadetes mönes on laiskust näha.kui vaesus ja lapsi palju,siis heina asemel peaks ikka köögivili kasvama
e
eks ta ole jah/ 20. juuli 2014 23:49
liiga palju loetakse lehti ja propaganda ajab pea sassi...
m
Minu/ 20. juuli 2014 09:19
arvates väga õige algus artiklil, sest nii meil ju elu käib. Mul on kõige rohkem kahju lastest, kes ei saa korralikku toitu. Muidugi ka vanadest, kes peavad võitlema oma vanadusraskustega , haigustega ja lugema raha, kuidas uue pensionipäevani välja tulla.
m
Minu/ 20. juuli 2014 09:19
arvates väga õige algus artiklil, sest nii meil ju elu käib. Mul on kõige rohkem kahju lastest, kes ei saa korralikku toitu. Muidugi ka vanadest, kes peavad võitlema oma vanadusraskustega , haigustega ja lugema raha, kuidas uue pensionipäevani välja tulla.
m
maali/ 20. juuli 2014 09:18
see on õige, et osa töid on alahinnatud ja osa töid ülehinnatud- tehke ise järeldused
m
maali/ 20. juuli 2014 09:18
see on õige, et osa töid on alahinnatud ja osa töid ülehinnatud- tehke ise järeldused
m
20. juuli 2014 09:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
20. juuli 2014 09:21
jus nii,et käivad ainult ostlemas ja vaatan,et penskarid ostavad seda lõhe kala ikka mitme kaupa ja räim neile ei kõlba enam.vat sulle vaesust siis.
m
mm/ 20. juuli 2014 09:48
m
mm/ 20. juuli 2014 09:53
kas penskar peab sulle ostma siis?tee tööd ja siis näed ,kui raske on raha teenida!Praegused penskarid on oma pinsi ausalt välja teeninud!Eesti vabariik ainult vaatab,et liiga palju saavad!
h
hehh/ 20. juuli 2014 11:04
to penskar ma käingi tööl ja makse maksan ka,et sina jt. penskarid saaksid elada,puhata ja mängida ja vinguda.mina ole rahul
k
ka ostnud/ 20. juuli 2014 16:11
jah,see soodukaga löhe kodus lahti pakkides tihtipeale haiseb
o
ostsin artikli,aga lugeda ei ole ikka...?/ 20. juuli 2014 08:54
Osta veel-veel-veel........./ 20. juuli 2014 09:44
Ostujõulisi on vähe ja need, kes suudavad endale tasulisi artikleid lubada, peavad mitu korda ostma, et ÕL. loodetud kasumi kätte saaks.

i
imelik.../ 20. juuli 2014 08:53
olen vaene,kuid häbi ei tunne...tunnen vihkust..vihkust,sest olen oma riigis olematu,mahajäetu....
Just nimet !/ 20. juuli 2014 09:50
Miks ma pean pensionärina topeltannuseid valuvaigisteid neelates veel tööd murdma, et vähegi INIMESE MOODI ära elada ? Hea meelega loovutaksin töökoha noore pere isale, kuid oma tütar ei leia kuidagi haridusele vastavat tööd Eestist ja pean ka teda toetama, kuigi olen tegelikult rahuliku vanaduspuhkuse välja teeninud.
j
Juta/ 20. juuli 2014 11:14
Äkki poleks pidanud ärikonsultandiks või küünetehnikuks õppima? Kui erialast tööd ei leia, siis minnakse kasvõi kassapidajaks poodi, mitte ei elata pensionärist vanema kulul. Lubage küsida, kui ise olete pensionär, siis kui vana teie tütar on? Kui olete valudes vaevlev invapensionär, kelle tütar ei viitsi tööle minna, siis ma kaasa ei tunne, et sellise lapse olete kasvatanud.
g
Greta / 25. juuli 2014 16:01
"Kui erialast tööd ei leia, siis minnakse kasvõi kassapidajaks poodi, mitte ei elata pensionärist vanema kulul." Vaadake Pr. Juta, koik ei sobi sibitööd tegema. Tüüpiline kitsa silmaringiga inimese jutt, kelle arvates opivad koik naised ainult ärikonsultandiks või küünetehnikuks ja kelle töö/panus pole midagi väärt. Pole ime, miks just naised Eestist lahkuvad.
t
Tallinn/ 20. juuli 2014 08:24
vot siit ei paista nii kaugele.
ü
üks naine/ 20. juuli 2014 09:19
Mina töötan ka meditsiinis ja saan miinimumi, käin ostmas Balti Jaama turul odavat toidukraami, muidu lihtsalt sureks nälga. Ja ma töötan ja elan Tallinnas! Siin on väga palju vaeseid, sest miinimumpalk ei võimalda elada normaalset elu.
t
teine naine/ 20. juuli 2014 11:15
Õpi soome või inglise keel selgeks ja mine inimliku palga peale. Sa väärid seda.
K
mmm Teine naine/ 20. juuli 2014 17:59
Kas sa mind enda juurde vötad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee