Eesti uudised

Staažikas piloot kirjeldab, mis võis toimuda Malaisia lennukiga enne lõppu (11)

Eesti Päevaleht, 18. juuli 2014 17:57
Rein PorroFoto: Teet Malsroos
Pakker Avio teooriakoolituse juhataja, pika staažiga lendur Rein Porro rääkis Ärilehele, et ilmselt ei olnud Malaysia Airlinesi allatulistatud Boeing 777 kokpitis viibinud lenduritel aimugi, et nende suunas liigub tappev rakett.

"Nende jaoks tuli see kindlasti ootamatult, sest üldjuhul ei ole tsiviillennukitel õhutõrjerelvadest välja lastud rakettide tuvastamisseadmeid," sõnas Porro.

Kuigi allalastud lennuki mustade kastide saatus on senini teadmata, võib arvata, et pärast raketitabamuse saamist kadus lennukist vool, puruks rebenenud lennukikere rebenes õhuvooludes edasi, pagas, reisijad ja meeskonna liikmed hakkasid purunenud lennukist õhus välja pudenema.

Võimalik, et kütuseaurude tõttu tekkis lennukis veel õhus püsides uusi plahvatusi, vigastatud lennuk kaotas kiiresti kõrgust kuni prantsatas mõni minut pärast raketitabamuse saamist Ida-Ukrainas vastu maad.

Seejärel plahvatas tankides olnud ja suuremalt jaolt kasutamata jäänud kütus, mitusada miljonit dollarit maksnud lennukist ja ligi 300 reisijast jäid järele üksikud detailid.

Artikkel on refereeritud Eesti Päevalehest.

Samal teemal

21.07.2014
Allatulistatud lennuki mustad kastid on separatistide käes?
19.07.2014
Lääne luureteenistused: lennuki tulistasid alla Moskva-meelsed mässulised
18.07.2014
USA luureanalüüs: Malaisia lennukit tulistasid venemeelsed separatistid
18.07.2014
Lennukatastroofi paigast on leitud 181 surnukeha