Maailm

Venemaa loobub mustadest kastidest. Lavrov: nendega tegelegu katastroofiga seotud riigid (67)

Toimetas Kristin Aasma, 18. juuli 2014 16:41
Vene välisminister Sergei LavrovFoto: Reuters / Scanpix
Venemaa ei kavatse võtta Malaisia reisilennuki Boeing 777 musti kaste, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Tema sõnul peavad katastroofiga tegelema selle spetsialistid sellest riigist, mis on sündmustega seotud.

"Me ei kavatse neid kaste võtta, me ei kavatse rikkuda neid norme, mis on olemas sellisteks juhtumiteks rahvusvahelises ühiskonnas," sõnas Lavrov intervjuus telekanalile Rossija-24. Lavrov lisas, et see puudutab rahvusvahelist tsiviillennunduse organisatsiooni ning neid riike, kel on selle tragöödiaga otsene side, eriti Hollandil, Malaisial ja nendel kolmel riigil, kelle kodanikud olid lennuki pardal. Peale selle, märkis Lavrov, on see muidugi Ukraina asi, vahendas Interfax.

Varem on isehakanud Donetski rahvavabariigi võimud teatanud kavatsusest anda Malaisia lennuki mustad kastid uurimiseks riikidevahelisele lennunduskomiteele Moskvasse.

Samal teemal

Seni on Ida-Ukrainas alla kukkunud Malaisia reisilennuki mustade kastide täpne asukoht teadmata. Ukraina rahvusliku julgeoleku ja kaitsenõukogu informatsioonikeskuse kõneisik Andrei Lõsenko on teatanud, et neil puudub teave selle kohta, kus mustad kastid asuvad.

BBC-le on allikas teatanud, et lennukatastroofipaigas töötanud päästjad leidsid kohe kaks musta kasti. End väljakuulutanud Doni rahvavabariigi juht on seda teadet eitanud.

Vene välisminister Sergei Lavrov toetas Rossia-24-le antud intervjuus Ukraina presidendi Petro Porošenko algatust luua rahvusvaheline komisjon Malaisia reisilennukiga Boeing 777 toimunud katastroofi põhjuste uurimiseks. Minister märkis, et uurimine tuleb läbi viia nii, et mitte kellelgi ei jääks kahtlust uurimise aususes. Lavrov lisas, et ootab selleks algatuseks ÜRO julgeolekunõukogu toetust. Nõukogu koguneb peatselt arutama Ukraina sündmusi. 

Samal teemal

29.06.2014
Lavrov: Moskva ei vasta läänele samaga
21.06.2014
Allatulistatud lennuki mustad kastid on separatistide käes?
20.06.2014
Donetski separatistid teatasid MH17 mustade kastide leidmisest
19.06.2014
Merkel ja Putin leppisid kokku lennutragöödia sõltumatus uurimises