Eesti uudised

SEAD LAUTA! Lõuna- ja Ida-Eestis keelati sigade õues pidamine (21)

BNS, 18. juuli 2014 16:32
Foto: MARGUS ANSU/POSTIMEES
Seoses sigade aafrika katku levikuga Lätis ja taudi lähenemisega Eesti piiridele keelas veterinaar- ja toiduamet reedest sigade õues pidamise Eesti lõuna- ja idapiiri lähedastel aladel.

Veterinaar- ja toiduamet kehtestas lisameetmena Eesti lõuna- ja idapiirist kümne kilomeetri laiusele alale jäävate valdade territooriumil sigade väljas pidamise keelu, ütles BNS-ile ameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Maarja Kristian.

"See korraldus kehtib nii kodusigade kui kodus peetavate metssigade kohta," lausus ta. Kristian ütles, et kuni Eestist pole sigade aafrika katku leitud, ei saa täiendavaid meetmeid kehtestada.

Lätist leiti esimesed aafrika seakatku surnud sead juuni lõpus. Esimesed teated tulid sellest kodu- kui metssigadele üliohtlikust haigusest Lätist Valgevene piiri lähedalt ja praeguseks on selle tõvega sigu leitud järjest Eestile lähematelt aladelt.

Veterinaar- ja toiduamet on kutsunud kõiki loomadega kokkupuutuvaid inimesi võtma kasutusele täiendavad bioohutusmeetmed.

Samal teemal

02.09.2015
Eesti teadlane: Euroopa jaoks on seakatk enneolematult ohtlik looduskoldeline nakkus
12.08.2014
Kas summutiga jahirelv päästaks Eesti Aafrika seakatkust?
05.08.2014
Põhja-Läti maamees: siinkandis on nii palju metssigu, et taudi levik Eestisse on vaid aja küsimus!
31.07.2014
Seakatku kulude katmisel loodetakse Euroopa Liidule