Maailm

AJAD MUUTUVAD: Reagani ja Obama pöördumine ameeriklaste poole siis, kui venelased tulistasid alla reisilennuki (21)

Toimetas Kristin Aasma, 18. juuli 2014 13:26
USA president Ronald Reagan (vasakul) 1986. aastal ning USA president Barack Obama 17. juulil 2014 Delaware'is.Foto: AP, AFP / Scanpix
Meediaväljaanne võrdleb USA presidendi Barack Obama pöördumist ameeriklaste poole Malaisia lennuki allatulistamise puhul 17. juulil 2014 kolmekümne aasta taguse sarnase sündmusega, mil presidendiks oli Ronald Reagan ning Nõukogude Liit oli alla tulistanud Korea reisilennuki. "Kontrast ei saa enam selgem olla," leiab Ijreview.

1983. aasta 5. septembril, kui Nõukogude Liit oli alla tulistanud Korea reisilennuki KAL 007, pöördus USA tollane president Ronald Reagan sel puhul oma kodanike poole järgmiste sõnadega: "Mu kaasameeriklased, ma tulen täna õhtul teie ette Korea lennuki massimõrva pärast. Nõukogude Liidu rünnaku pärast 269 süütu mehe, naise ja lapse vastu relvastamata Korea reisilennuki pardal. Seda inimsusvastast kuritegu ei tohi iial unustada." 

 

Kuidas aga pöördus oma rahva poole sarnase katastroofi puhul USA president 30 aastat hiljem 17. juulil, mil Ukraina idaosas Vene piiri lähedal väidetavalt tulistati alla Malaisia reisilennuk MH17 ning sai surma 295 inimest?

Barack Obama sõnas nõnda: "Imeväärne on olla tagasi Delaware'is," ütles Obama sissejuhatuseks. "Enne kui ma alustan, ilmselt jälgib maailm teateid allatulistatud reisilennukist Vene-Ukraina piiri lähedal. Näib, et see võib olla hirmus tragöödia. Hetkel me töötame sellega, et teha kindlaks, kas pardal oli Ameerika kodanikke. See on meie esimene prioriteet."

Lausunud need sõnad asus USA president oma ettevalmistatud aruande juurde.

Näib, et USA presidendi jaoks oli lennukatastroof kauge sündmus ning peamine ameeriklaste heaolu.

Samal teemal

18.07.2014
USA luureanalüüs: Malaisia lennukit tulistasid venemeelsed separatistid
18.07.2014
President Ilves Malaysia Airlines'i lennukatastroofist: Eesti on vapustatud
18.07.2014
Putin süüdistab lennukatastroofis Ukrainat
18.07.2014
Üle poolte allatulistatud Malaisia reisilennuki pardalviibinutest olid hollandlased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee