Eesti uudised

LEMMIKLOOM KONTORIS: tore kaaslane või tüütu segaja?

Karoliina Vasli, 18. juuli 2014 07:00

27 KOMMENTAARI

s
Suur must Eero/ 18. juuni 2015 23:49
Mul oli 1960-ndatel suur must dogi. Vahel oli ta ka tööl kaasas ja pikutas koridoris. Minu alluvad projekteerijad, kes sagedasti ka töö ajal linnas poes kaupa jahtimas käisid, ei olnud sellest eriti meelitatud. Nad oleks pidanud üle koera astuma, et välja minna, aga seda nad ei julgenud teha, Nii pääsesid nad välja alls lõunavaheajal.
k
kata/ 20. juuli 2014 13:28
Tahaksin veel jutustada yhest imelikust juhtumist maikuus. Olin kutsutud tuttava poole, tema kenasse aeda kohvi jooma. Nagu alati, jalutasime kohale koos koerakesega ...kuna mul laps ja lapselaps ammuilma kodunt valja lennanud ja elukaaslane 10 aastat surnud, siis on koerake mu toredaim kaaslane. Koer istus vaikselt keset muruplatsi, meie pererahvaga samas lauakese taga. Siis saabus veel yks kutsutu, megapaks rasvlainetav proua, kes koera silmates imelise kergusega kannal ringi keeras nagu pirtsutav teismeline ning kriiskas, et tema koeraga yhe laua taga ei istu! Ja panigi minema.
k
kata/ 20. juuli 2014 13:12
Sattusin selle artikli peale hilinemisega, aga tahaks siiski kommenteerida. Inimesed vist jagunevadki loomaarmastajateks ning... vihkajateks. Neile, kes koeri ega muid loomi ei salli, ei tee kuidagi selgeks, et nt yks tore vaike terjer, kes on puhas, vaktsineeritud, parasiitideta , peale selle sobralik ja seltsiv, on omanikule sama kallis kui laps! Ma lausa olen testinud inimesi selle pohjal, kuidas nad mu koerasse suhtuvad. Enamik suhtub kenasti. Aga on olnud ka selliseid tigedikke, kes kukuvad kriiskama isegi selle peale, kui ma koeraga jarves ujumas kain... selliseid juhtumeid on olnud yks voi kaks korda suve kohta.
k
Kodanik/ 19. juuli 2014 11:48
Meeldivad ainult suured koerad.Linnas pole see võimalik. Võtsin valvekoera üksiku naabri rõõmuks ja selle koeraga pole võimalik uimerdada kuna õpetame mõlemad.
p
pontu/ 19. juuli 2014 00:53
Ma arvan, et koerale endale niiväga kontoris ei meeldi.
n
Niru/ 19. juuli 2014 00:28
Kõik sõltub. Koerast, tööst, kontorist, kolleegidest... Paar suve tagasi oli mul olude sunnil mõnda aega koer kontoris kaasas. Koer on väike, sõbralik, lühikarvalisena karva praktiliselt ei aja ega haise ka (aknad pealegi suvel nagunii avatud), pidas end viksilt üleval, ei urisenud ega haukunud, lesis mu laua all ega tulnud sealt enamasti väljagi. Oli puhkuste aeg ja rahvast vähe tööl. Ei idagi hullu
Samas pidevalt koera tööle toomine mulle ei sobiks - mööda suurt maja teda kaasa vedada ei saa (igal pool ei ole koerad lubatud), kõigile koosolekutele samuti mitte, kohvikusse lõunale minek oli samuti välistatud. No ja kui teine koer ka veel kaasas oleks (mul neid kaks), läheks vist enamik auru koertega tegelemisele. Seega on minu koerad ja muud pudulojused päeval kodus ja kohtume õhtul, nii on kõigile rahulikum. Aga kolleegi viisakalt käituv lemmikloom kontoris mind ennast ei häiriks, olgu see siis koer, rott, merisiga või kass:)
A
./ 18. juuli 2014 18:44
Aga kui mu lemmikloom on hobune?
k
Kappab nagu segane../ 20. juuli 2014 01:27
siis pane kohtori juurde muruplatsile nosima päevaks :P
i
inimesed on kõige hullemad loomad/ 18. juuli 2014 16:37
Ka inimesed haisevad, ajavad karvu, "hauguvad" ja leidub isegi kirpudega isendeid.

m
Mina ei saa aru, milleks see artikkel/ 18. juuli 2014 14:40
Koerad on toredad loomad ja võrratud sõbrad. Minu koer võiks olla kasvõi teatrisaalis, sest ta annab võib olla isegi inimestele eeskuju, kuidas olla ja käituda. Minule ei meeldi ,et siin kommenteerijad hakkavad oma seisukohti välja ütlema. Kõik oleneb ikka koerast ja peremehest, kuidas peremehel on kontakt oma koeraga.
i
Imelik/ 18. juuli 2014 16:05
Ausalt öelda ei olene see koerast ja peremehest kuna mina seda ei soovi, seega oleneb see minust ja koer peab teadma kus on koera koht.
Ühe väikese sülekoera oleksin päevad tagasi laiaks astunud sest tahtis mu last jalast ammustada. Hiilis tagant vaikselt nagu rott. Peremees:" Ta pole varem nii teinud" Kahjuks astusin mööda. Järgmine kord seda ei juhtu. Vot mis arvamus on mul koertest.
t
tibu/ 19. juuli 2014 10:42
mis siis nii välja tuleb et kui ma kedagi ei salli siis "astun kohe saapaga laiaks" - mina ei salli jälle neid üle-ümmardatud tatte kes endale vanemate heakskiidul k6ike lubavad!!!
h
Hm/ 18. juuli 2014 13:31
Kas keegi selle peale ei tule, et teistel töötajatel võib allergia olla? Ise olen töötanud kontoris, kus papagoid vabalt ringi lendasid - tore ju s...ga pähe saada. Enam ei tööta seal! Järgmine kord võtad lehma kaasa? Inimesed ei saa ikka aru, et oma harrastused ja meeldimised hoidku oma kodus!
t
totu/ 18. juuli 2014 13:24
Kontoritöötajaid peab ikkagi keegi juhendama ka.Mis tähtsus on siis kontoriülema nimel,kas ta on Jüri või Jura Või Nublu.Peaasi,et targalt juhendab.
m
mann/ 18. juuli 2014 11:59
Retro, koerad, kelle eest hooldatakse ja keda armastatakse on palju puhtamad ,kui osad inimesed.see on väga armas, kui ülemused tolerantselt suhtuvad ja lubavad koerakese kaasa võtta.ka minul on koer kaasas, kedagi ei sega, ja ülemused temast väga hoolivad, naeravad, et koerake ka tööline ja teenib palka .
k
Kairi/ 18. juuli 2014 11:36
Kommentaaridest selgubki see, mis selguma peab, et ühed on loomavihkajad (või lihtsalt kadedad inimesed), teised on loomasõbralikud ning tolerantsed:) Olen ja jään seisukohale, et hästi kasvatatud ning teisi kontoritöötajaid mittehäirivad lapsed ja koerad on väga OK ning positiivne vaheldus igapäevasele kontoriargipäevale! Ei mõista, keda häirib sõnakuulelik, vaikne, oma omaniku kõrval püsiv koerake või laua taga vaikselt joonistav või värviraamatuga tegelev pisike põnn? Kõik on kasvatuses kinni ja paljud kahjuks ei investeeri oma aega kutsika ning laste kasvatamisele, mistõttu langevad juba eos põlu alla ka need hästikasvatatud...Aga meie kontoris on koerad lubatud:)
k
Kairile!/ 18. juuli 2014 11:53
Olen nõus, aga hästi kasvatatud vaikne pisipõnn või lemmikkoer on tänapäeval üsna haruldane leid ! Ma olen suur loomasõber, kuid kontorisse siiski ei sobi kaasa võtta oma lemmiknunnusid, kui see mõnda töökaaslast häirib! Töö ja eraelu tuleb hoida lahus!
Kui teie kontoris on koerad lubatud, siis kindlasti kolleegide nõusolekul! Tavaliselt pole see siiski kombeks!Teil on üksmeelne kollektiiv! Tore1
n
Nublu on nunnu!/ 18. juuli 2014 11:20
tööl kaasas oleva koera sobivus sõltub ikka kutsa iseloomust.kui loom saab iseendaga hakkama ja teisi ei sega,siis ei peaks ju kedagi häirima.
m
Miku/ 18. juuli 2014 11:10
Mina arvan, et looma koht ei ole tööruumides. Seda enam veel, kui seal käivad kliendid või kasvõi lastega inimesed. Lapsed on tihti allergilised ja kardavad koeri. See peaks olema täiesti lubamatu, et loom on kontoris. Loomal võivad olla mingid haigused, kirbud või kurat teab veel mida, aga reeglina loomaomanik seda ei tunnista või ei tea (pole veel avastanud). Mina näiteks ei lepiks sellise olukorraga. Ma ei ole loomavihkaja, aga looma koht ei ole tööruumides, söögikohtades ega kauplustes.
p
pin/ 18. juuli 2014 10:24
Minul küll midagi selle vastu pole, kui vahel mõnel töökaaslasel koer kaasas on. Meil on siin üsna kirju seltskond ja nii on meil siit jäbi jalutanud nii päästekoerad (ikka hundid) kui väiksed kotikoerad. Kõik on igati viisakalt ja sõbralikult end üleval pidanud :)

r
Retro/ 18. juuli 2014 10:11
Mul paar kolleegi, kes oma koeri kontorisse tarivad... no, et loomal kodus igav poleks või mingit pahandust ei genereeriks... Ja niikaua, kui elukad oma omanike laua all näib justkui kõik ok olevat - samas aga need ruumid hakkavad varsti haisema(loomaomanikud ise sellest aru ei saa), kui it poiss peab midagi arvutitega tegema, siis on põrand karvu täis, arvutikastid umbes ja kui teine on käpuli laua all, siis koer läheb "uudistama"...see on päris inetu nende koeraomanike poolt - ei kannata mitte ainult kolleegid haisu ja karvu ja klähvimist vaid see on risk ka seadmetele alates mõnest läbinäritud juhtmest või karvadest ummistunud ning seetõttu ülekuumenenud arvutini
l
Loomad haisevad/ 18. juuli 2014 16:11
Koik koerad haisevad ja ma ei saa aru omanikest, ke sütlevad, et hooldatud loom ei haise. Kallikesed haiseb küll lihtsalt teie ei tunne seda.
m
.../ 19. juuli 2014 10:53
muideks inimesed haisevad samuti-ja mitte vähe- arvan et kui k6ik teie kontori meestöötajad päeva l6pus oma kingad jalast v6taksid siis ei saaks seal ruumides üldse viibida-ja ka inimesed ajavad karva- lihtsalt neid me ei märka!!
p.s. üldjuhul käib igas kontoris ka koristaja!
mulle tundub et m6nel kommenteerijal siin on lihtsalt komme teiste eest m6elda ja probleeme pastakast välja imeda!!
k
kutsake ütleb:/ 18. juuli 2014 09:15
k
koera sõber/ 18. juuli 2014 09:13
Olen suur koeraarmastaja ja nad tõesti maandavad stressi ja muudavad õhkkonna kuidagi rahulikumaks ,aga siiski olgu koera koht kodus ,mitte töö juures kabinetis.Tuleb mõista ja aru saada ,et koer EI PEA kõigile meeldima ja KÕIK inimesed EI PEA koera kohaloluga leppima!Koer ei ole PEREMEES(naine) ja omanikul peaks ikka mõistust rohkem olema ,kuigi vahel tundub olema vastupidi.
t
tule taevas appi/ 18. juuli 2014 08:44
ma pean armastama ülemuse lapsi, nende peale karjuvat ülemust ja siis veel koeri-kasse-papagoisid, ka kontoris. Kas seda palju ei ole?
r
Ruts/ 18. juuli 2014 08:01
Delta Plaza büroomajas on ka üks tore valge kassike.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee