Eesti uudised

Suvitaja hukkus praamilt tulnud auto all (33)

Küllike Rooväli, 17. juuli 2014, 07:00
Foto: Stanislav Moškov
Hiiumaal suvitanud 66-aastane Helgi jäi auto alla hea nähtavusega sirgel maanteel, kui hakkas ületama teed praamilt tulnud autode kolonni vahelt.

Teisipäeva õhtul oli Heltermaa sadamas just sildunud kell 16 mandrilt startinud praam ning autod veeresid laevalt maha. Tund ja veerand kestnud meresõidu läbi teinud juhid alustasid sõitu Kärdlasse viival maanteel. Vaid mõni minut hiljem, kella 17.20 paiku, teatati politseile rängast õnnetusest sadama lähedal. Ligi kilomeeter pärast praamilt mahasõitu Heltermaa mäe otsas oli üks auto sõitnud otsa teed ületada püüdnud 66-aastasele naisele.

Kiirabi viis raskelt vigastatud Helgi Kärdla haiglasse, kust telliti politsei- ja piirivalveameti lennusalga päästekopter koos kiirabibrigaadiga, kes toimetas kriitilises seisundis naise Tallinna Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, kuid vaatamata arstide pingutustele suri Helgi samal õhtul kella 22 ajal haiglas.

Koht, kus õnnetus juhtus, on üsna lage ja hea nähtavusega, kuid tavalisest laiem. Nimelt on mõni aasta tagasi ehitatud praamijärjekorra äramahutamiseks teele kolm sõidurada. Õnnetuskoha juures asub ka bussipeatuse tasku. Tähistatud jalakäijate ülekäigukohta peatuse juures pole.

Õnnetuskohas enam kiirusepiiranguid pole ja paarsada meetrit eespool olnud märk lubab juhtidel seal sõita 90 kilomeetrit tunnis.

Kuidas õnnetus täpselt aset leidis, selgitab kriminaaluurimine.

Pühalepa vallavanem Ants Orav ütles, et nende valla hingekirjas naine polnud. Teadaolevalt olla tegu olnud lähikonnas suvitajaga.

Hiiumaa politseijuht Argo Tali avaldas kaastunnet hukkunu lähedastele ja meenutas, et tähelepanelikud peavad olema nii autojuhid kui ka jalgsi liikujad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee