Eesti uudised

Teadmata kadunud Kätlini juhtum lahendatud (40)

Maarius Suviste, 17. juuli 2014 07:00
ÕL, 26. aprill 2014Foto: Õhtuleht
Viljandimaal mahajäetud hoonest leitud mumifitseerunud naine on ekspertiisi andmeil samas külas elanud ning kaks ja pool aastat tagasi kadunuks jäänud Kätlin. 

Tänavu märtsi lõpus teatati politseile, et Viljandimaal Halliste vallas Kaarli külas leiti mahajäetud hoonest tundmatu naise mumifitseerunud surnukeha.

Kuid kestnud kohtuarstlik lahang on nüüd lõppenud. Ekspertiisi vastusest nähtus, et tegu oli teadmata kadunuks jäänud 20aastase Kätliniga, kes lahkus oma elukohast Viljandimaalt Halliste vallas 2011. aasta ühel novembrikuu päeval.

Samal teemal

"Eetilistel kaalutlustel jätame surma täpse põhjuse lähedaste avaldada, kui neil selleks soovi on. Küll saame viidata, et naise surm ei olnud kuidagi kuritegelik," ütleb politsei kõneisik Kerly Peitel, et kriminaaluurimiseks ei ole alust.

Mumifitseerunud noore naise surnukeha avastasid tänavu märtsi lõpus kolm Viljandimaa neiut, kes läksid mõisavaremetesse. Nad sattusid peale kolbale, hiljem leidis politsei ka keha.

Juba kevadel tuletas kohalikule rahvale noore naise surnukeha leid meelde 2011. aastal jäljetult kadunud Kätlini juhtumi. "Kui tuleks faktiline teadmine, siis omaksed saavad rahulikult maha matta, hing saab rahu ja asi saab lõpuni viidud," ütles üks sealne elanik aprillis Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee