Krimi

Cantervilla mängumaa basseinis uppunud poisi asjus algatati kriminaaluurimine

BNS, 16. juuli 2014 09:14

78 KOMMENTAARI

k
kurb lugu. aga reeglid../ 21. juuli 2014 22:11
Mängumaal viibivad lapsed on lapsevanema
vastutusel.
Lapsevanemate, eestkostjate või saatjate kohuseks
on jälgida territooriumil viibivaid lapsi.
Mängumaa töötajad ei vastuta õnnetuste eest v.a.
juhtumid, mis on tingitud mänguvarustuse rikke tõttu.
http://cantervilla.ee/lastega_louna_eestisse/mangumaa-meelespea-ja-reeglid/
w
worstt/ 20. juuli 2014 10:43
ema koomas, vanaema pohmellis....muide Vudilas said 2 tädi ilusasti 100000 lapsega hakkama!
o
omg/ 19. juuli 2014 01:10
Miks sellisel kurval juhtumil süüdlast taga aetakse?? see ei too ju last tagasi, Vanemad tunnevad end süüdi selles nii või teisiti ja nad said kõige rängema karistuse mida üldse saada võib, nad kaotasid oma lapse igaveseks....
k
16. juuli 2014 20:37
Kui on suur melu siis ei pruugi võõrad märgata lapse vee alla vajumist, hea kui oma lapsel silma peal hoitakse. See on ju teada tõde, et reaalselt uppuja ei karju nagu filmides vaid just vaikselt ahmib õhku.
Kurb uudis:S
Mängumaa pole süüdi, nad ei saa teha ära lapsevanema tööd.
c
cufcg/ 16. juuli 2014 15:03
Palun pange like sellele postitusele (k)
k
Kaastunne!/ 16. juuli 2014 13:53
Miks Eesti inimene ei suuda näha ninaotsast kaugemale? Sellisesse olukorda võib sattuda igaüks. Kurva õnnetuse tagajärjel on pere oma lapsest ilma. Miks Te ilkuma peate ja näitate näpuga? Miks üldse Õhtuleht lubab selliseid artikleid kommenteerida ja õelutsejatel mürki pritsida?
Sügav kaastunne lähedastele!
n
Noor ema/ 16. juuli 2014 13:38
Käisin sealt läbi korraks kui olime möödasõidul ja tegelikult on see laste jaoks väga lahe koht. Mul oli laps ka tol ajal 5. aastane ja tegelikult see mängumaa pole mõeldud nii väikestele. See veest alla laskmise atraktsioon on sobilik alates 12-ndast eluaastast. Mina oma last sinna igatahes ei lasknud ja nii ütlesingi, et sa oled selleks liiga väike.
Mina süüdlast ei otsiks ja koht on tõesti sisutihe ja huvitav, lihtsalt riskihinnangu peab tegema iga inimene enda pere jaoks ise.
c
Cantervilla Cilla/ 16. juuli 2014 13:15
See koht on saanud saatuslikuks juba v@hemalt 10 inimesele...Ilmselt oli tantrafestivali afterparty.

t
16. juuli 2014 12:44
tubli ettevõte, las aga töötab edukalt edasi - kõigi rõõmuks!
kas see komm nüüd läheb läbi, vastupidi ei ....
n
Naine/ 16. juuli 2014 12:39
Sellisele atraktsioonile lubatakse korraga ainult 5 last teatud perioodiks. Ja ei lubata omi lapsi hüpata trepi käsipuudelt ja mujalt otse vette. Seal lapsed hüppavad sageli teistele otsa, selga ja tõmbavad üksteist vee alla ja hoiavad kinni.
a
aga vanemad/ 16. juuli 2014 12:56
.. kus nemad on. Nende hüppajate vanemad ja nende vanemad kellele pähe hüpatakse? Kes neid kõiki õpetab käituma?
e
Endine külastaja./ 16. juuli 2014 12:31
Selline õnnetus oli ainult aja küsimus.Käisin oma lastega ka seal ja midagi head ma selle koha kohta ei ütle ja tuttavatele ei soovita.Kõik on kuidagi lohakas ja üle jala... Jälgisin just neid vee atraktsioone ja tekkis küsimus kas need on ikka turvalised ? Minu laps lõi pea vastu piiret ära kuna keegi sõitis talle selga ,õnneks piirdus asi ainult vee kurku tõmbamisega, ja rohkem ta sinna ei .Ei tabanud minu silm ühtegi vetelpäästajat kes oleks lapsi jälginud.Võib ju öelda ,et iga vanem vaatab ise,aga kui ma maksan suhteliselt kallist sissepääsu hinda siis ma loodan et ka see valve pool on korraltatud. Pealt nägijatelt on ju kuulda ,et sealne personal oli eile suhteliselt abitu olnud.Siit kivi meie riigi kapsaaeda et sellised kohad kus on tegu lastega võiks ikkka järelevalve tugevam olla.Aga nagu meil kombeks on ei liigutata enne kui juhtub selline tragöödia.
P
..../ 16. juuli 2014 12:34
Palun ära enam mitte kunagi ühtegi kommentaari kirjuta.
k
kord käisin ja vihastasin, mis krdi mängumaa, tegevus oleks pidanud ammu lõpetatama seal./ 16. juuli 2014 13:01
sa ise ära kirjuta. elan seal läheduses ja no igal nädalal käib seal kiirabi lapsi kokku lappimas, see oli aja küsimus et nii juhtus, kahjuks.
t
tead/ 16. juuli 2014 16:39
Tead, kiirabi käib ka kõikvõimalikel linna tavalistel mänguväljakutel...kus lapsed mängivad ja hullavad seal ikka tuleb ette õnnetusi. Ka kodus, turvaliste seinte vahel. Kui sealt käib läbi tuhandeid lapsi siis on loomulik, et aegajalt juhtub õnnetusi. Sega juhtub ja Vudilas, Vembukal ja isegi lasteaias.
v
Võeh/ 16. juuli 2014 12:47
Klassikaline lapsevanem kes läheb sellisesse koha, laotab oma pekid murule ja siis loodab, et saavad lastest natuke aega rahu. Küll nad ise atraktsioonidel hakkama saavad või küll keegi ikka aitab kui laps hädas.
k
kuidas../ 16. juuli 2014 12:55
... sai mingi laps sinu lapsele selga sõita. Kus sa ise olid? Alati pole vaja olla kanaema aga vot sellistel mängumaadel, kus on tegu veega ja uppumisohuga peab olema ikka väga kanaema. Mis see pileti hind seal siis on? Arvan, et umbes 15 eurot. Selle raha eest ei pea küll keegi võtma vastutust sinu lapse elu eest ja teda valvama, turvama, juhendama, ettenägelikkust õpetama jne. Saan aru kui pileti hind oleks umbes 50+ eurot - siis võiks nõuda rohkem järelvalvajaid ja juhendajaid. Sina, vanemana oled see kes juhendab oma last märkama ohte, hindama olukorda ja tegutsema vastavalt sellele. Ainult sina. Ülejäänud, olgu nad kes tahes, teevad rutiinset tööd. Terve elu, mitte ainult lapsena, on vaja märgata ohte, hinnata olukordi, langetada otsuseid ja neid ei tee keegi meie eest ära. Ise, ise ja veelkord ise oleme vastutavad oma laste ja enda elude eest ning elukvaliteedi eest.
t
to endine külastaja/ 16. juuli 2014 13:26
no nii rumalat juttu ei ole ammu kuulnud, sellepärast, et pilet on kallis, ei pea sa ise oma lapse järgi ise valvama, vaid seda peab riik tegema?!
l
Lastega töötanud/ 22. juuli 2014 14:20
Fakt on see, et kui on koos nii palju ringi sibavaid lapsi siis ei suuda ükski võõras inimene neid kõiki iga hetk jälgida- inimvõimetel on lihtsalt piirid. Mina oma lastega sellistes kohtades ei käigi sel lihtsal põhjusel et mu närvikava ei pea vastu vanemate ignorantsust ja selline käik ei pakuks mulle mingit rahuldust vaid kõigi nende võõraste laste jälgimine oleks paras peavalu.
k
kus vanemad olid?/ 16. juuli 2014 12:25
no ma ei saa aru. nii väike laps ei lähe üksinda mängumaale. see on puhtalt vanemate lohakus. nii ikka ei saa. siin peaks lausa vastutusele võtma, lapse abitusse seisu jätmise eest. lapse surma põhjustamine ettevaatamatusest. sest siin on süüdi see, kes lapsega koos oli. vangi panna.
a
Anne/ 16. juuli 2014 12:22
Viie aastast last ei saa jätta omapead, tõesti uskumatu, et keegi ei märkanud abivajajat õigel ajal. Kurb, kaastunne lähedastele, sellist õppetundi ei sooviks küll ühelegi vanemale, jab ainult loota, et selline traagiline sündmus, jab teistel vanematel olemata.
r
riina/ 16. juuli 2014 12:20
Ehk ei juhtunudki see õnnetus külastajaga. käisin eelmisel aastal oma kahe lapsega seal ja siis hulkus kamp väikeseid lapsi nii umbes viis last. Vanim oli ehk 5 aatane ja noorim kolmene. Olid kummaliselt riides mitte ilmale vastavalt. Peas mütsid ja jalas kummikud kuigi oli soe ilm. Täiskasvanuid neid valvamas küll ei olnud. Selles basseinis kus paadid olid tõstis vanem laps kõige nooremaid üle ääre ujuma. Päris hirmutav oli ei julgenud ise sealt mujale minnagi nii et jäin neid lapsi seal ka valvama kuni nad seal suplust tegid. Tundus et nad tunnevad mõnda seal olnud töötajat. On ka selliseid vanemaid kes lasevad oma väikesed lapsed hulkuma ja tundub et neil on ükskõik kas üks vähem või rohkem. Mälestus sellest on hirmutav.
i
inna/ 16. juuli 2014 12:19
v
vanemad on süüdi ,siis alles puhkekoha haldajad/ 16. juuli 2014 12:15
No elementaarne oleks puhkeala omanikel veesilm väikse aiapiirdega ääristada ,selliselt ,et 1-6 aastased ei saaks vette ilma vanemata ja suuremad 7-..... on juba ca 125-130 cm. pikkused ja lihtsalt pikkuse tõttu ei upu nad ära ,pealegi see meetrine sügavus on tiigi keskkohas.
Miks seda poldud tehtud? Raha 40 euri võtavad ,aga .....?!
Üldiselt igalpool maailmas tsiviliseeritud maailmas muidugi on igatsorti puhkekohtades ,avalikes parkides ja atraktsioonikohtades ,suurtel lastemänguväljakutel vähemalt silmapaar ,kes saab palka ja korraldab järelvalvet,Londonis on need tavaliselt viled suus paksud pakistanlased munitsipaalvormides. Ei saa aru ,täiskasvanud lakkumise ,joomise ja prallede ,restoranides ,baarides "ujuvad nagu paksud emalaevad jämedad turvajad oma sauadega ringi ,otsides vaid silmadega kellele võiks molli anda ,kellele peeru vahele (tasuta) keerata ja kellelt raha välja pommida" ja neid on seal hordidena ,aga platsil kus võivad olla teatul ajal koos mitmekümneid kui mitte sadu lapsi ja vanemaid ei saada mingit "tädi" või suveraha teenivad teismelist vilega ja esmaabi kotiga miinimumpalgalegi võtta?!

k
kk/ 16. juuli 2014 12:07
Tenerife Siiam pargis on iga liumäe juures kolm päästjat,kaks kontrollivad kas istud õigesti, üks aitab veest välja, seega tuleb eelkõige süüdistada mängumaa korraldajaid, et valvajaid ei ole, kes lapse liumäest allalaskudes kaldale aitavad. Kui luig on hoogne, siis vees ei saa iga laps hakkama, eriti need kes ujuda ei oska.
t
to kk/ 16. juuli 2014 12:13
Kas Tenerifel vanemad on ka baaris või töllerdavad niisama kui lapsed basseinis ujuvad?
e
et..../ 16. juuli 2014 12:37
Nagu lastehoidu viiksid lapse? Neid, kes ujuda ei oska ei saadagi/lubagi vastutustundlik lapsevanem vesiliumäele. On ikka mõtlemine mõnel. Saaks aga oma lapse kaelast ära ja ise tsillida niisama.
k
Keiu/ 16. juuli 2014 15:19
Tahtsin ka just Siamist kirjutada, seal oli megahästi kõik korraldatud. Loomulikult peab lapsevanem jälgima last aga samuti peab olema pargi poolt tagatud turvalisus.
Kui on kokku viidud lapsed ja vesi siis kulub iga lisasilmapaar ära.
t
Tom/ 16. juuli 2014 12:05
Sügav kaastunne vanematele ja lähedastele!
Olime eile lastega Cantervillas sündmuste keskel....midagi nii kohutavat ei ole (jumal tänatud) kunagi varem kogenud... Vetelpääste ja kiirabi elustasid last vähemalt tund aega...
Kuid mängumaal jäid mõned puudused siiski juba eelnevalt silma:
Kui ülevalt liumäest alla lasta, ei tea kui sügav vesi basseinis on. Meie 10 aastane hoiatas kohe esimesel laskumisel, et vesi all basseinis on liiga sügav ja väikevend ei tohi sinna minna.
Samuti puudusid veeliumägede ülemises otsas turvamehed või elektroonikaseadmed, mis hoiaksid lastel piisavat pikivahet. Võib- olla sõitis keegi talle hoopis otsa...?!
Häiris ka "lapstööjõu" kasutamine. Vetelpäästjate vanust oli mäeotsast raske hinnata, aga loodan, et vähemalt nemad olid täisealised ning vajalikud koolitused ning ettevalmistuse läbinud.
Samuti oli kaudnud piletimüüja- administraator, ilmselt juhuks kui keegi selgitusi oleks küsinud või piletiraha tagasi nõundud.
...jääb siiski arusaamatuks kuidas nii rahvarohkes kohas selline traagiline õnnetus juhtuda sai...
k
Kurb/ 16. juuli 2014 11:56
Ega ju ei tea, kuidas see täpselt juhtus. Võib-olla pani poiss vanemate juurest suure hooga plagama, kuigi ise ringijooksvaid lapsi tundus seal tõesti olevat. Aga see vanemate järelevalve on mulle alati küsimusi tekitanud. Olen elanud Lääne-Euroopas, kus alla 12-aastane ei tohi ilma järelevalveta tänavalgi liikuda. Alguses tundus see mulle tobe, kuna endal lapsi ei olnud ja meeles oli nõukaaeg, mil ka 4-aastased lasti päevaks omapäi õue. Ise olen nüüd aga ka selline nn kanaema, keda eesti sõbrad mõnikord selle "kanaduse" pärast narrivad ja arvavad, et ega laps saagi ju iseseisvaks, kui varakult ei harjuta. Ja tõepoolest, Eestis on ju süsteem, et 7-aastased kooliminejad peaks hoobilt iseseisvateks liiklejateks saama, kui vanemate töö ei võimalda kooli vastu minna. Mujal on koolibusside süsteem, mis lapse kodutänaval maha paneb. Mõnes mõttes Eesti ühiskonnas siiski domineerib mentaliteet, et laps saab hakkama, ja enamik ju tegelikult saab ka. Aga see riskitegur, mis alati jääb, ei kaalu üles lapse varast iseseisvumist.
m
mõtiskleb/ 16. juuli 2014 14:27
Iseseisvus on ju iseenesest päris hea asi, aga ka selle harjutamisel tuleb osata "piire nihutada-sättida", sest iga asi võtab ju aega, ka see iseseisvumine...
k
Kurb lugu/ 16. juuli 2014 11:36
Ei tea ju asjaolusid .... . Kurb, et nii juhtus. Lapsi ei viida mängumaale vaid lastega minnakse mängumaale. Nende kahe vahe on see, et kui vanemad viivad oma lapsed mängumaale, siis lapsed lustivad omaette ja tähelepanelik järelvalve puudub. Nii pole võimalik kohe märgata kui laps vee alla vajub ja enam välja ei tule. Hakatakse siis hiljem otsima ja päästa pole võimalik. Kui vanemad lähevad oma lastega mängumaale, siis nad lustivad koos lastega ja jälgivad neid pidevalt ning siis on võimalik kohe märgata lapse kadumist, sest ollakse ju koos.
k
Kurbbb/ 16. juuli 2014 11:35
Kurb!Mängumaad ei süüdista!!Nemad ei vastuta laste eest vaid ikka vanemad.
Olen ise seal mängumaal viibinud korduvalt ning iga kord näinud kuidas vanemad üldse ei huvitu, kus lapsed on või mida teevad. Ise istuvad kuskil kaugemal kus lapsed pole silme all.
Sellises kohas vastutab 100% lapsevanem, mitte ükski mängumaa. Kui järves laps upub siis ka hakkate järve boikoteerima???
Kole õnnetus aga 99% juhtudest on need hooletu järelvavle tõttu.
<
16. juuli 2014 11:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to // 16. juuli 2014 11:42
Kutsun üles boikoteerima vastutustundetuid lapsevanemaid, kes ei viitsi oma laste järele valvata ja tegelevad "muu olulisemaga".
m
murueit/ 16. juuli 2014 11:42
Vanemate hooletuse vastu võid boikoteerida iga kell ja igas kohas!
t
to murueit/ 16. juuli 2014 12:18
Võin jah? Sina ütled seda?
m
mina samuti luban/ 16. juuli 2014 12:33
Jah, võid ja täitsa vabalt!
ä
16. juuli 2014 12:34
Ärge siis boikoteerige. Tehke seda alles siis, kui teie lastega seal midagi juhtub.
Mina arvan, et mängumaal lasub oma vastutus. Raha osatakse küll vastu võtta aga selle eest midagi ei saa. Näete ise, milleni asi viis. Sellised ohtlikud mängumaad, kus järelvalvet pole, tuleks maa pealt ära pühkida, jääksid õnnetused olemata. Poisist nii kahju.
n
Njaaa/ 16. juuli 2014 12:44
Sinna mängumaale minek on täiesti vabatahtlik, kelle meelest see on raha röövimine jne siis on võimalus sinna mitte minna. Kui selline koht tundub mõttetu ja väidetavalt selle raha eest midagi seal ei saa siis on valik mitte minna. Tänapäeval on iga asja kohta netis palju arvamusi ja saab ju eeltööd teha.
Minu arvates on see tore mängumaa. Muidugi paha, et selline asi juhtus....aga selliseid õnnetusi juhtub kõikjal.
s
16. juuli 2014 22:31
Seekord röövis mängumaa LAPSE!!! Ükski normaalne ema koos oma lastega ei liigu sinna mängumaale enam!
n
16. juuli 2014 11:28
nii väike peab olema pideva järelvalve all, veega ei ole nalja, uppuda on võimalik isegi pesukausis
.
16. juuli 2014 11:24
.. ja lapsel polnud mingeid kätiseid ega muu, mis oleks teda vee peal hoidnud? Ma mäletan, et mitte mingisse basseini ma ei lubanud oma väikseid lapsi ilma kätisteta ja isegi siis valvasin juures. Ikka koos emme-issiga minnakse ujuma. Distantsilt valvamisel ma ei näe mingit mõtet kui olukord võib kiiresti eluohtlikuks minna.

k
kk/ 16. juuli 2014 11:10
see mängumaa on seal üle perse tehtud, kas eelmine aasta oli kui üks laps oma hammastest nende liumägede tõttu ilma jäi...
b
blondiin/ 16. juuli 2014 11:40
jaa, topime kõik porolooni sisse... täiesti siledal maal kõhuli käies võib ka hammastest ilma jääda.
v
Veel vanaema../ 16. juuli 2014 10:59
Väga kurvaks teevad sellised õnnetused. Kaastunne.
v
Vanaema/ 16. juuli 2014 10:58
Jälgin oma lapselast kui minu hoida isegi kui süüa teen köögis ja ta multikaid vaatab teises toas vaikselt kuna oma lastega oli õmblemisi..jalgrattaga kukkumisi ja muud sellist. Väljas ka ta üksi ei ole.
s
../ 16. juuli 2014 10:53
sealsed töötajad on vanuses alates 16. raha kokkuhoid ju. mingeid vetelpäästjaid seal pole.
e
exole/ 16. juuli 2014 11:27
ja vannitoas on sul vetelpääste kohe võtta!?
l
lapsevanemad olid 16 aastased või???/ 16. juuli 2014 12:30
oh sa pele, nii noored vanemad.
a
16. juuli 2014 10:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Sa Alar1..../ 16. juuli 2014 10:55
m
Melka/ 16. juuli 2014 10:57
Mingi sündsustunne võiks ikka olla, et sellise asja kallal mitte ilkuda. Ükskõik, kes siin nüüd süüdi on, võiks ikka mõelda, mis tunne vanematel on!
See ei ole koht kus ironiseerida!!
s
sigri/ 16. juuli 2014 10:51
Sügav kaastunne lähedastele!!!
j
Juta/ 16. juuli 2014 10:43
Kus lapsevanemad olid? Miks ikka ja jälle arvavad lapsevanemad, et keegi peab nende võsukeste järele valvama ja ema-isa võivad õlut ja veini libistada. Kui selline ükskõikne suhtumine lõpeb, siis juhtub õnnetusi ka vähem ja pole tarvis kõikides teistes süüdlasi otsida.
s
.../ 16. juuli 2014 10:50
seal ei pakuta ei õlut ega veini
v
või näppivad .../ 16. juuli 2014 11:29
m
murueit/ 16. juuli 2014 11:45
Aga saab ka ennastunustavalt kaagutamisele pühenduda sõbrannadega...
m
16. juuli 2014 13:07
miks mujal ei juhtu? sest mujal on on turvalinejaturvatöötajad on tublid. Kinni pana ee jubedus!!!!
l
lotte/ 16. juuli 2014 10:33
Minu jaoks on see normaalne, et kui ma lapsega lähen kuhugi sellisesse kohta, siis ma hoian oma võsukesel silma peal. Loomulikult on vetelpäästjad olulised, sest kui hooga liugu laseb mäest alla ja vee alt välja ei tule, siis vetelpäästja tõmbab ta välja. Kuid see ei tähenda, et ma jätaksingi oma lapse vetelpäästjate hooleks, kes peavad terve päeva neid jälgima. Vanemad on selleks. See kommentaar ei puuduta antud õnnetust vaid eelmiseid kommentaare, kus räägiti vetelpääastjatest. Sügav kaastunne perele :(
m
manna/ 16. juuli 2014 11:28
Ma ikka valvaks oma last ise. Kui lasen lapse liugu laskma ja ta vee alt välja ei tule, siis olen ikka mina ise esimene, kes teda turvab ja ta seal välja sikutab. Kui laps on väike, siis olen basseinis tema juures ja liumäele nii lähedal kui võimalik.
m
mh?/ 16. juuli 2014 11:31
esmaabi kursustest oled midagi kuulnud. Kõige rohkem vajavad abi meie lähedased. oleks ikka kuradi hea kui oskaks ise ka midagi peale abi ootamise.
l
lotte/ 16. juuli 2014 13:47
Ma ei mõelnudki seda, et lasen lapse mäele ja siis kõnnin minema, et küll vetelpääastja ta välja tõmbab. Loomulikult, kui lasen lapse vette, siis jälgin teda. Ega mu lapsed saarmad pole, kellel vesi loomulik elukeskkond. Vetelpäästja on ikka selleks, et last päästa, kui lähedane ei tule sellega toime!

a
16. juuli 2014 10:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
16. juuli 2014 10:47
alar1, palun pane siia kirja, milline sa v2lja n2ed....siis saab inimesi hoiatada et sind n2hes ohutut distantsi hoida. Loodan, et sul lapsi pole.
k
Kurb/ 16. juuli 2014 10:13
Olime ka eile seal. Kohutavalt kurb, et selline asi juhtus. Sügav kaastunne perele.
Ma küll ei tea, millisest basseinist poiss leiti, aga üks atraktsioon on seal kindlasti liiga ohtlik. Olime mängumaal esimest korda ja ei osanud oodata, et vabaliug on niivõrd kiire ja maandumine niivõrd sügavasse basseini. Lasin ise esimesena: seal saab suure hoo sisse isegi alumiselt laskumiskohalt, basseini maandudes on nina nii vett täis, et terve pea kumiseb ja tunne on, nagu oleks vastu seina sõitnud. Meie ei lasknudki lapsel enne alla tulla, kui sain ta ise all basseinis vastu võtta. Seegi oli keeruline, sest järvesi, mis seal ringleb, on hägune ja tume ja pole ime, et põhja jäänut ei märgata. Basseini juures turvatöötajaid ei olnud, üks oli terve aja tuubide juures. Kindlasti oleks pidanud turvatöötaja ka basseini juures olema.
t
tipsi/ 16. juuli 2014 10:10
Einoo tule taevas appi,uppus ära mida sa siin ikka uurid??
k
16. juuli 2014 10:05
Käisin ka oma lahe lapsega eelmine nädal palju reklaamitud Cantervillas ja ohohohooo.............enam ei läheks tasuta ka sinna. Kõik üle perse tehtud, väga ebaturvaline. Liiv kivine, ei saanud ilma plätuta ühest kohast teise kõndidagi. Töötajad väga uimased ja ebaprofesionaalsed. Küsisin kuidas laps selle tuubi peal istuma peab millega alla saab lasta. Pobises midagi...Tagasi tulles olid lastel põlved katki. Üldse ei imesta et seal õnnetusi juhtub. Minge parem Vudilasse või Wembukasse, seal ikka teine tera. Aga lähedastest muidugi siiralt kahju. Väga kurb õnnetus.
16. juuli 2014 10:10
Minge parem Vudilasse või Wembukass
vs
Käisime Vudilas, bassein rahvast pilgeni täis .. .ega sealgi vetelpäästjat näha kogu aeg ei olnud, vahest käis, paar korda vilistas vilega ja kadus jälle...
b
Bussijuht/ 16. juuli 2014 12:45
Ei tea kuidas praegu aga aastaid tagasi oli küll äärmiselt ebameeldiv koht. Viisin sinna ühe projekti raames lapsi puhkama. Niikui kohale jõudsime kargas peremees välja et tule aita mul lauad sisse tassida ja lapsed võtku igaüks tellis õuest hunnikust käeotsa ja tassigu sisse. Tundus et talle tuli nagu sinna tasuta orjatööjõud mitte puhkajad fes on talle selle eest rasket raha maksnud. Projektijuhi käest kuulsin ka hiljem et see omanik üritas pidevalt lapsi tööjõuna kasutada. Loomulikult sai sellest järeldused tehtud ja ei soovita ka kellelgi sellesse urkasse minna.
Ei kujuta ette et sõidaks kusagile suusakuurordisse ja seal aetakse sind kohe tasuta lund rookima või midagi remontima!
m
mina/ 16. juuli 2014 10:01
käisime Vudilas, bassein rahvast pilgeni täis, oma last juba sellest rahvasummist jälgida keeruline, kuigi seisin basseini ääres valves. Ega sealgi vetelpäästjat näha kogu aeg ei olnud, vahest käis, paar korda vilistas vilega ja kadus jälle...
Väga kurb... siiras kaastunne lähedastele :(
k
kui sul ühte last keerukas jälgida, siis kuidas vetelpääste kümneid lapsi korraga jälgib/ 16. juuli 2014 12:32
vot siin ongi asi. et iga vanem vaatab ikka oma võsukese järgi. ja kui ei vaata, siis korraldab matused.
k
kaastunne/ 16. juuli 2014 10:01
Kaastunne vanematele. Eelmisel suvel cantervilla turvajad ei teinud üldse oma tõõd. Tegelesid oma tuttavatega.
c
cantervilla turvaja oli lapsele ema-isa või??/ 16. juuli 2014 12:34
no siis on küll kehvad lood, kui ema või isa ise tööl on, tuttavatega juttu ajab ja lapsel basseinis laseb sulistada.
huvitavaid fakte saab siin kommetnaariumis teada. vanemad 16 aastased, nüüd tuleb välja, et turvajad ja vetelpäästjad ka veel.
oleks aeg vanematel ise oma lapsi kasvatada, mitte üle ukse lükata ja öelda, näed turva minu laps siin kasvata tast inimene
p
pole/ 16. juuli 2014 09:58
pole seal mingit vetelpäästet ega ülevaatajaid :(
a
16. juuli 2014 12:26
aga lapsel on ju vanem. milleks me lükkame vastutuse mingitele ülevaatajatele või vetelpääseltele
a
16. juuli 2014 12:26
aga lapsel on ju vanem. milleks me lükkame vastutuse mingitele ülevaatajatele või vetelpääseltele
m
m/ 16. juuli 2014 09:55
Ka terviserike ei ole välistatud, mitte kohe lohakad vanemad ja vetelpääste puudumine.Ei maksa kunagi enne oletada ja süüdistada, kui kindlat põhjust ei tea.

K
:'(/ 16. juuli 2014 09:51
Kas siis keegi ei näinud, et laps upub? Kas ta ujus basseinis üksi või? Kus olid täiskasvanud? Kas seal siis vetelpäästjaid pole? Kaastunne omastele. :'(
f
fakt/ 16. juuli 2014 11:44
inimesed ei upu kätega vehkides ja kisades nagu filmis. inimesed upuvad täitsa vaikselt. vajuvad vee alla ja ongi korras.
j
16. juuli 2014 09:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
16. juuli 2014 09:35

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee