Maailm

Liibüa lennuvälja ründamise käigus sai kahjustada enamik lennukeist (7)

BNS, 15. juuli 2014 08:30
Liibüa pealinna Tripoli rahvusvahelisel lennuväljal plahvatas 14. juulil 2014 mitu raketti.Foto: AFP / Scanpix
Liibüa pealinna Tripoli rahvusvahelise lennuvälja ründamise käigus sai kahjustada enamik seal asunud lennukitest, teatas teisipäeval valitsuse eestkõneleja Ahmed Lamine uudisteagentuuri Reuters vahendusel.

Siiani oli teada, et raketid tabasid vaid ühte lennukit ja hävitasid lennujuhtimistorni.

"Rünnakus sai kahjustada 90 protsenti seal olnud lennukitest. Valitsus on kaalunud võimalusi kutsuda appi rahvusvahelised väed, et julgeolekut tagada ja ära hoida anarhiat," märkis ta ajakirjanikele.

Esialgu pole siiski selge palju lennukeid rünnaku ajal lennuväljal oli.

Liibüa pealinnas Tripolis sai esmaspäeval relvakokkupõrgetes surma vähemalt seitse ja haavata 30 inimest.

Samal teemal

Lahingud puhkesid kui Misratast pärit islamistid ründasid pühapäeval lennuvälja kontrollivat Zintani maakaitseväge, mille moodustavad liberaale toetavad endised ülestõusnud.

Verevalamine annab tunnistust kasvavast kaosest Põhja-Aafrika naftariigis, mille valitsus ei ole suuteline kontrollima lahingutes karastunud võitlejaid, kes aitasid 2011. aastal kukutada Muammar Gaddafi režiimi, kuid ei tunnista endiselt riigivõimu.

Paljud liibüalased suhtuvad ettevaatusega maakaitseväelastesse, kes teoreetiliselt töötavad valitsuse heaks, kuid tegelikkuses tegutsevad oma suva järgi – võitlevad üksteisega ning hõivavad naftavälju ja ministeeriume, esitades võimudele oma finants- ja poliitilisi nõudmisi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee