Eesti uudised

Harjumaal tõid päästjad kaldale kummimadratsiga merel triivinud noormehed (11)

Toimetas Geidi Raud, 13. juuli 2014 19:06
Meri. Foto on illustratiivne.Foto: ALO LÕHMUS/Postimees
Päästjad tõid täna Laulasmaal kaldale kaks noormeest, kes läksid täispuhutaval kummimadratsil merele ja ei pääsenud tugeva tuule tõttu enam kaldale.

Täna kella 16 paiku teatati häirekeskusele, et Laulasmaa SPA lähedal kaldast umbes paarisaja meetri kaugusel karjuvad kaks noormeest täispuhutaval madratsil appi.

Merehädalisi sõitsid päästma Keila ja Nõmme komando päästjad ning kiirabi. Samuti tõttasid otsingutele Lohusuu vabatahtlikud merepäästjad ning Politsei- ja piirivalveameti lennusalga helikopter.

Pärast mõningast otsimist leidsid Keila komando pinnaltpäästjad merel kummimadratsiga triivivad abivajajad, aitasid nad päästepaati ja toimetasid kaldale.

Kiirabi vaatas 2000. ja 1995. aastal sündinud noormehed üle. Arstiabi noored mehed ei vajanud ja nad lubati koju.

Päästetöö juhi sõnul käitusid noored õigesti, et hakkasid karjudes kohe endale tähelepanu tõmbama ja ei hüpanud sügavas vees madratsilt vette.

Päästetöö juht tänab kõiki inimesi, kes hädaabinumbrile 112 helistades aitasid abivajajate asukohta täpsustada ja rannas olnud abistajaid, kes aitasid päästepaati vette lükata.

Sarnane õnnetusjuhtum oli reedel Pärnumaal Valgerannas, kus üheksa-aastane tüdruk sattus tugeva tuule tõttu kummimadratsiga merele.

Mõlemad sündmused lõppesid õnnelikult, kuid Päästeamet hoiatab, et täispuhutavate mängumadratsitega merre minek on ohtlik, kuna tugev lainetus ja tuul võib selle kergesti kaldast eemale juhtida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee