Eesti uudised

Galojan jättis Eesti taas pika ninaga (8)

Karoliina Vasli, 12. juuli 2014, 08:00
Anna-Maria Galojan.Foto: ARNO SAAR
Anna-Maria Galojan saab ilmselt veel tükk aega Londonis vabadust nautida, sest vaidlustas Ühendkuningriigi esimese astme kohtus otsuse ta Eestile välja anda.

Teise astme kohtust öeldi eile Õhtulehele, et Galojani advokaat esitas apellatsiooni neljapäeval. Kui seda poleks tehtud, oleks Galojan 10 päeva jooksul Eesti keskkriminaalpolitsei eskordiga Eestisse toodud ja viieks kuuks Harku naistevanglasse pandud.

Kuigi Galojan on Facebookis hõiganud, kuidas ta kodumaa järele igatseb, ei meelita vanglatrellid teda ilmselgelt. Nädala jooksul pole Galojan oma konto seinal tundlikku teemat kordagi puudutanud, kuigi mitmed tema tuttavad on võimaliku Eestisse naasmise kohta küsinud.

Küll märgib Galojan ühe oma pildi all paljutähenduslikult (tõlge inglise keelest): "Mina elan kõik üle, aga mu vaenlased?! Pole kindel!"

2011. aasta mais mõisteti Galojan süüdi ligi 60 000 euro omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Raha võttis ta MTÜ Eesti Euroopa Liikumiselt, mida ta ise juhtis.

Kohus määras karistuseks viis kuud vanglat. Tähtaeg vanglasse ilmumiseks oli 2012. aasta 7. veebruar, kuid selleks ajaks elas end praeguseni pagulaseks nimetav Galojan juba Londonis.

Tal on Ühendkuningriigist lahkumise keeld ja ta peab korrapäraselt käima sealses politseis aru andmas.

Samal teemal

19. veebruar 2015, 07:00
Galojan elab Londonis kui printsess, Eesti riik peab pealt vaatama ja ootama
28. jaanuar 2015, 16:43
Briti ülemkohus ei võtnud Galojani taotlust arutusele
27. detsember 2014, 19:33
Anna-Maria Galojan võib ka Inglismaalt varvast visata
11. juuli 2014, 15:56
Galojan jättis Eesti võimuorganid taas pika ninaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee