Maailm

SÜNNIPÄEVAPEO ÕUDNE LÕPP: ööklubi uksehoidja süütas lambakostüümis peole tulnud nooruki (20)

Toimetas Geidi Raud, 11. juuli 2014 17:46
Foto on illustratiivne.Foto: PantherMedia / Scanpix
22aastane Suurbritanniast Sunderlandist pärit Sean Collins meisterdas endale enne sõbra sünnipäevale minekut 12 tundi puuvilla ja juukselaki abil lambakostüümi. Noormees ei teadnud siis, et pealtnäha lõbusa õhtu lõpuks katavad tema keha rängad põletushaavad.

Sean läks 17. jaanuari õhtul pahaaimamatult ühte Prestonis asuvasse ööklubisse, kus tema 21. aastaseks saanud sõber sünnipäeva tähistas, vahendas Daily Mail. 

Õhtu kulges rõõmsalt ja hästi, kuniks ööklubi uksehoidja Thomas McGuiness (24) tema kergestisüttiva kostüümi sigaretiotsaga süütas ja noormees leekidesse lahvatas.

Leegitseva puuvilla seljast koorimine võttis Seanil aega umbes kümme sekundit. Selle vähese ajaga sai noormees aga raskelt põletada.

Sean toimetati kiiresti haiglasse. Arstide sõnul katsid noormehe keha 12 protsendi ulatuses põletushaavad. Seanile tehti mitmeid naha siirdamisi ja ta pidi tükiks ajaks haiglaravile jääma.

"Ma muutusin koheselt elavaks tulekeraks. Ma tundsin intensiivset valu, mida ma sõnadesse panna ei oska," meenutas Sean õudset õhtut.

Kuigi algselt arvas noormees, et tema kostüümi süttimine oli olnud juhuslik õnnetus, selgus, et tema kauavalminud lambakostüümi süütas tahtlikult ööklubi uksehoidja Thomas McGuiness. Mees mõisteti 10. juulil süüteo eest 18. kuuks trellide taha.

Lancashire'ist pärit kahe lapse isa süüdistamise aluseks sai turvakaameravideo, kust oli selgelt näha, kuidas McGuiness sõpradega sigaretipausil olnud noormehe kostüümi sigaretiotsaga süütab.

"See oli minu süü. Ma rääkisin parajasti oma tüdruksõbraga, tegin suitsu ja vehkisin käega, kui minu sigaret talle pihta läks ja ta süttis," õigustas McGuiness end kohtupingis.

Ränki põletushaavu saanud Sean vajab veel kuni kaks aastat ravi ja ta kannatab ärevuse ning depressiooni all.

"Ma võtsin esimesed paar päeva haiglas olles asja üsna rahulikult, sest ma mõtlesin, et tegu oli õnnetusega. Ma tõesti arvasin, et keegi oli mulle kogemata sigaretiga vastu läinud. Siis aga tuli politsei mind vaatama ja nad ütlesid mulle, et see polnud õnnetus. See mõjus mulle rängalt," rääkis Sean.