Eesti uudised

Galojan jättis Eesti võimuorganid taas pika ninaga (125)

Karoliina Vasli, 11. juuli 2014 15:56
LÕPUTU KOHTUSAAGA: Kunagine noorpoliitik Anna-Maria Galojan on nüüdseks üle kolme aasta kohtusaalide uksi kulutanud. Ehk olnuks lihtsam viis kuud pokris ära istuda? Foto: ARNO SAAR
Anna-Maria Galojan saab ilmselt veel tükk aega Londonis vabadust nautida, sest vaidlustas Ühendkuningriikide esimese astme kohtus otsuse ta Eestile välja anda.

Teise astme kohtust öeldi täna Õhtulehele, et Galojani advokaat esitas apellatsiooni neljapäeval. Aega oli tänaseni. Kui seda käiku poleks tehtud, oleks Galojan 10 päeva jooksul Eesti keskkriminaalpolitsei eskordil Eestisse toodud. Seejärel pidanuks ta järgmised viis kuud Harku naistevanglas veetma.

Samal teemal

Ent oleksiks see kõik praegu jääbki. Arvestades, kuidas Galojani väljasaatmise saaga on juba üle kahe aasta Ühendkuningriikide kohtusüsteemis vindunud, võib arvata, et lähiajal kadunud süüdimõistetu kodumaale ei naase. Kuigi Galojan ise on Facebookis hõiganud, kuidas ta kodumaad igatseb, vanglatrellid teda ilmselgelt ei meelita.

Nädala jooksul pole Galojan oma konto seinal tundlikku teemat kordagi puudutanud, kuigi mitmed tema tuttavad on võimaliku Eestisse naasmise teemal küsinud. Küll aga märgib Galojan ühe oma pildi all paljutähenduslikult (tõlge inglise keelest): Mina elan kõik üle, aga mu vaenlased?! Pole kindel!

2011. aasta mais mõisteti Galojan süüdi ligi 60 000 euro omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Raha võttis ta MTÜ Eesti Euroopa Liikumiselt, mida ta ise juhtis. Kohus määras karistuseks viis kuud vanglat. Viimane tähtaeg vanglasse ilmumiseks oli 2012. aasta 7. veebruar, kuid selleks ajaks elas end praeguseni pagulaseks nimetav Galojan juba Londonis. Tal on Ühendkuningriigist lahkumise keeld ning ta peab regulaarselt käima sealses politseis aru andmas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee