Krimi

KURITEGU TARTUS: libaloomakaitsjad varastasid kojamehe koera  (12)

Toimetas Sander Silm, 11. juuli 2014 10:03
Tartu vaksal, kus neljapäeval toimus koerarööv.Foto: KRISTJAN TEEDEMA/POSTIMEES
Eesti Loomakaitse Seltsi teatel lõhkusid 10. juuli varahommikul end loomakaitse seltsi töötajateks nimetanud kaks naist Tartu raudteejaama akna, et võtta endaga kaasa kojamehe koer. Koerarööv õnnestus neil aga alles kolmandal katsel sama päeva pärastlõunal.

Seltsi teatel peatus Tartu raudteejaama tööriistade hoiuruumis mõnda aega suuremat kasvu koer, kelle omanikuks on sealne kojamees. Raudteejaama töötajate sõnul teavad nad koera juba aastaid – koristajana töötav meesterahvas käib temaga igal hommikul ja õhtul jalutamas, koeral on täidetud vee- ja toidukauss ning käesoleval suvel peatub koer raudteejaamas kodus aset leidvate remonditööde pärast.

Paraku ei meeldinud taoline asjade kulg millegipärast kahele loomasõbrast naisterahvale, kes otsustasid looma võõrandada.

Kuritegu sai teoks 10. juuli varahommikul, kuid siis õnnestus raudteejaama töötajatel kojamehe koera varastamine peatada. Paraku ei jätnud libaloomakaitsjad jonni ja tungisid pärastlõunal uuesti lõhutud akna kaudu hoiuruumi sisse ning võõrandasid koera.

Samuti lõhkusid naised sissetungi käigus ruumis olnud lauad.

Eesti Loomakaitse Seltsis kinnitas, et antud naisterahvad nende juures ei tööta ning seltsi tööpraktikasse ei kuulu sissemurdmine ega loomade varastamine.

Samal teemal

07.09.2014
Loomakaitsjad otsivad taas loomade sõpru ja vaenlaseid